Hungarian D-Addicts Part 2

speak whatever language you like here.
User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Post by unni2011 » Nov 21st, '14, 17:58

Sziasztok!
Rátaláltam az 2014-11-15 APAN Star Awards ~1,5 órás videójára. /1,67GB/
Nincs hozzá felirat, de így is látványos.:-) Sok kedvenc szerepel benne a nyertesek mellett.:wub:
Ez a nyertesek listája:
http://onehallyu.com/topic/117244-list- ... ar-awards/

http://www.torrentcup.net/bbs/bbc.php?b ... z3JctXvO44
A felhőre vagy a patkóra kell kattintani úgy indul.
Én a patkóról töltöttem le.

vandi
Posts: 346
Joined: Oct 15th, '11, 13:15

Post by vandi » Nov 21st, '14, 18:06

Sziasztok, hová tűnt Timbó tegnapi bejegyzése, amibe egy torrent oldalt adott meg? :scratch: :scratch:

Rtimi
Posts: 27
Joined: Jul 31st, '13, 19:14

Post by Rtimi » Nov 21st, '14, 18:08

Nem értem, hogy miért szüntették meg a torrenteket :( pedig ez olyan jó oldal volt...könnyen kezelhető és megbízható. Más letöltő oldalakon össze-vissza kell mindent jelölgetni, alig lehet megtalálni valamit :,( Még az AT jó, csak ott meg figyelni kell az arányokra....most se tudok onnan letölteni, mert leecher lettem...

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Post by unni2011 » Nov 22nd, '14, 18:55

Sziasztok!
Ezt a linket érdemes lementeni, sok értékes információt tartalmaz a letöltésekhez. :-)
Dear Keiko,
we're very happy and thankful for your super collection! :thumright: :cheers:

Kati
Posts: 191
Joined: May 12th, '11, 14:24
Location: Hungary
Contact:
Hungary

Post by Kati » Nov 26th, '14, 09:27

Néznivaló lesz hétvégén a TV-ben:
Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez
nov. 29-én, szombaton 12:55-től az m1-en

biri66
Posts: 1929
Joined: Oct 13th, '11, 07:33
Location: Budapest

Post by biri66 » Nov 26th, '14, 11:20

Kati wrote:Néznivaló lesz hétvégén a TV-ben:
Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez
nov. 29-én, szombaton 12:55-től az m1-en
"Modern filmstúdiók, sikeres szappanoperák, különleges filmkészítési technológiák. A dél-koreai filmes és televíziós világ közelről..."

Olyan ritkán nézek tévét. Hű, de jó, hogy felhívtad rá a figyelmet! Köszönöm szépen, Kati.

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Post by vajandi » Nov 26th, '14, 12:41

Kati wrote:Néznivaló lesz hétvégén a TV-ben:
Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez
nov. 29-én, szombaton 12:55-től az m1-en
Én is nagyon köszönöm, hogy megírtad! :notworthy: Két éve már lemondtam a tv-előfizetést, hisz sose néztük, de ezt látnom kell, anyuéknál majd megnézem. :D :dance:

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by brigichan » Nov 26th, '14, 17:54

Remekül hangzik, köszi az ajánlót!

asiandream
Fansubber
Fansubber
Posts: 61
Joined: Jul 19th, '09, 12:34
Contact:

Post by asiandream » Nov 29th, '14, 17:04

Ha esetleg valaki lemaradt a M1-es, Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez műsorról, annak itt van a youtube-os link: https://www.youtube.com/watch?v=abcvFOGvSBM

Feltöltésért ezer köszönet tivadar89-nek! :)

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Post by desertqueen » Nov 29th, '14, 19:16

asiandream wrote:Ha esetleg valaki lemaradt a M1-es, Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez műsorról, annak itt van a youtube-os link: https://www.youtube.com/watch?v=abcvFOGvSBM

Feltöltésért ezer köszönet tivadar89-nek! :)
Köszönöm a linket! :-)

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Post by vajandi » Nov 29th, '14, 19:40

asiandream wrote:Ha esetleg valaki lemaradt a M1-es, Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez műsorról, annak itt van a youtube-os link: https://www.youtube.com/watch?v=abcvFOGvSBM

Feltöltésért ezer köszönet tivadar89-nek! :)
Nagyon köszönöm! Láttam tévében is, de így bármikor újra nézhetem. Egyébként nagyon tetszett, főleg hogy Kim Hyun Joong-ot mutatták a legtöbbet. :wub: :mrgreen:

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Post by desertqueen » Nov 29th, '14, 19:59

vajandi wrote:Kim Hyun Joong-ot mutatták a legtöbbet. :wub: :mrgreen:
Milyen egyforma az ízlésünk Andii! :mrgreen: ... persze ezt már kiveséztük... hehehe

asiandream
Fansubber
Fansubber
Posts: 61
Joined: Jul 19th, '09, 12:34
Contact:

Post by asiandream » Nov 29th, '14, 20:34

vajandi wrote: főleg hogy Kim Hyun Joong-ot mutatták a legtöbbet. :wub: :mrgreen:
Beállok a sorba... :wub: Bár én azért Lee Min Honak is örültem meg Lim Ju-Hwan is feltűnt néhány szösszenetre. (Tamra, the Island). :D

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Post by gilnis » Nov 29th, '14, 20:43

Hyun Bin és Ha Ji Won is feltűnt, Bae Yong Joon-sama-ról nem is beszélve. :D

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Post by desertqueen » Nov 29th, '14, 21:08

gilnis wrote:Hyun Bin és Ha Ji Won is feltűnt, Bae Yong Joon-sama-ról nem is beszélve. :D
... és Hyun Bin örömére, meg is néztem a Secret Garden paródiát (Big Bang verzió)...
hahahaha...
Már kívülről fújom a "Kimszohamugobukivadurumi"-t.

Bár a dokumentumfilmben elhangzó "Miért is sikeresek a koreai sorozatok?" kérdésre meglehetősen semmitmondó, és éppen a felszínt karcolgató válaszokat kaptunk,
nekem lenne pár kiegészítésem (bár nem vagyok szakértő). Persze ez nem feltétlenül fest idilli képet a sorozatkészítőkről, vagy egyáltalán a dél-koreai show-business-ről...
Az én egyik (nagyon halk) kiegészítésem az "okra":
A tehetségek végtelenségig történő kizsigerelése (gyakornokképzés, plasztikai sebészet, gyakorlatilag rabszolga szerződések... stb...).
De azt mindenképpen a javukra írnám, hogy működik. Ebben a kellemes világban, ha nem vagy szép és fiatal, m****szte a kutyika. Meg lehet kövezni, de nekem csak filmen vonzó a konfuciuszi világnézet... valószínűleg az életben az első három nap után, amit ilyen környezetben (mint gyakorló omma, vagy manura, vagy jobo, vagy mit t'om én milyen nőnemű alárendelt) töltenék, szép csendben megvesznék a felsőbbrendű oppától, abodzsitól, nampjontól... és ámokfutásba kezdenék...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mondjuk mi meg a paci másik oldala vagyunk... A magyar nő... lassan már férfi.
:glare: :glare: :glare:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Post by unni2011 » Nov 30th, '14, 09:53

asiandream wrote:Ha esetleg valaki lemaradt a M1-es, Dél-Korea - Egy ország, ami a képernyő elé szegez műsorról, annak itt van a youtube-os link: https://www.youtube.com/watch?v=abcvFOGvSBM

Feltöltésért ezer köszönet tivadar89-nek! :)
Én is nagyon köszönöm, hogy betetted a linkjét! :thumright: Éjjel sikerült is megnéznem. :D
Nekem csak egy dolog nem tetszett, mégpedig az, hogy többször is "leszappanoperázták" a szeretett drámáimat. :whistling:
Én nem tartom annak, függetlenül attól, hogy néha súrolja a határát.
Az érzelmi töltete annyi pluszt ad. Van egy jó cikk is erről, hogy miben is rejlik a titkuk. A betett linken a 2., A han a "könnyek tengere"? c. cikkben.
http://esocsepp-raindrop.blogspot.hu/

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Post by desertqueen » Dec 2nd, '14, 08:11

Az Asia Torrentsről tudtok valamit? Éjszaka óta én nem tudom elérni. Remélem csak átmeneti :blink

cirmos
Posts: 953
Joined: Dec 15th, '11, 07:17
Hungary

Post by cirmos » Dec 2nd, '14, 08:47

Valószínűleg sokan megrohanták. Decemberben nyitott a regisztráció.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Post by unni2011 » Dec 2nd, '14, 08:51

desertqueen wrote:Az Asia Torrentsről tudtok valamit? Éjszaka óta én nem tudom elérni. Remélem csak átmeneti :blink
Hát csak bizakodni lehet! :roll
Mert most vettem észre, hogy az euTorrents sem jön be. A kliensben is az AT-shez hasonlóan kipirosodnak a torrentek. :w00t:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Post by unni2011 » Dec 2nd, '14, 09:18

Kellett nekem aggódnom! :-) Hurrá! :thumright: :cheers: Ebben a pillanatban bejött az AT, ami kb. 11 órája állt. /Ezt az utolsó feltöltés alapján saccolom./ Spontán visszazöldültek a kliensben is. :mrgreen:

Rtimi
Posts: 27
Joined: Jul 31st, '13, 19:14

Post by Rtimi » Dec 2nd, '14, 23:32

Sziasztok!:) ezt az oldalt találtam, miközben a Modern Farmer részeit kerestem https://kickass.so/ és itt megtaláltam ugyanúgy, mint ahogy itt voltak d.addicts-on, azaz iPOP, WITH, és Baros G formátumban is. :D Azt szeretném kérdezni, hogy valaki ismeri-e az oldalt, és hogy mennyire biztonságos róla töltögetni?? :)

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Post by desertqueen » Dec 3rd, '14, 00:25

Köszönöm az AT-s infókat. Berezeltem rendesen, már csak az hiányzott volna, hogy az AT is leálljon. Kicsit paranoiás lettem a DA torrent megszűnése óta :O

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Post by ezoritu » Dec 3rd, '14, 04:45

Kedves Timi!

Nyugodtan használd a kickasst! Megbízható és néha gyorsabb, mint az AT. Ha valamit
le szeretnék tölteni az AT-ről, de nem aranytalléros, akkor először a kickasson keresem meg,
és ha ott megvan, onnan szedem le. A legtöbb videó ugyanabban a méretben és formátumban
megtalálható, mint az AT-n.
Azért is érdemes ezt az oldalt is számításba venni, mert a régebbi sorozatokat, amiket az
AT-n már senki nem seedel, innen még bőven le lehet tölteni. Azonkívül rengeteg nem
ázsiai filmet és sorozatot is meg lehet találni ott.

Desertqueen
, megértelek, tegnap óta nem tudom elérni a legkedvencebb direkt letöltő
oldalamat, az asia-teamet. Csak ritkán használom, de az a tudat, hogy még ritkán sem
látogathatom meg teljesen kiakaszt! Kincseket szoktam onnan előbányászni.


http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html

cirmos
Posts: 953
Joined: Dec 15th, '11, 07:17
Hungary

Post by cirmos » Dec 5th, '14, 07:38

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni a következő problémában.
Regisztráltam a MEGA-ra és úgy szeretnék feltölteni rá néhány fájlt, hogy onnan más is le tudja tölteni.
Sajnos, nincs tapasztalatom ezen a téren. Megköszönném, ha valaki tudna némi útmutatást adni.

asiandream
Fansubber
Fansubber
Posts: 61
Joined: Jul 19th, '09, 12:34
Contact:

Post by asiandream » Dec 7th, '14, 00:36

Elég alaposan körbenéztem a fordítócsoportoknál meg az egyéni fordítoknál és sehol nem találtam, hogy bevállalta-e volna valaki a Wang Family fordítását..
Ha senki nem csinálta meg, nem tervezte, akkor kézzel-lábbal integetek, hogy vinném a sorozatot! :) Ugyan most neki vágtam a Smiling Pastának, de ha jól haladok vele, akkor hamarosan új sorozat fog kellni. :) Szóval ha a Wang család még gazdátlan, akkor nem hagyom őt magára túl sokáig.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by UsagiYojimbo » Dec 7th, '14, 21:05


Rtimi
Posts: 27
Joined: Jul 31st, '13, 19:14

Post by Rtimi » Dec 9th, '14, 20:46

ezoritu wrote:Kedves Timi!

Nyugodtan használd a kickasst! Megbízható és néha gyorsabb, mint az AT. Ha valamit
le szeretnék tölteni az AT-ről, de nem aranytalléros, akkor először a kickasson keresem meg,
és ha ott megvan, onnan szedem le. A legtöbb videó ugyanabban a méretben és formátumban
megtalálható, mint az AT-n.
Azért is érdemes ezt az oldalt is számításba venni, mert a régebbi sorozatokat, amiket az
AT-n már senki nem seedel, innen még bőven le lehet tölteni. Azonkívül rengeteg nem
ázsiai filmet és sorozatot is meg lehet találni ott.

Desertqueen
, megértelek, tegnap óta nem tudom elérni a legkedvencebb direkt letöltő
oldalamat, az asia-teamet. Csak ritkán használom, de az a tudat, hogy még ritkán sem
látogathatom meg teljesen kiakaszt! Kincseket szoktam onnan előbányászni.


http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html

Kedves Ezoritu!
Nagyon szépen köszönöm az információkat! :notworthy: :lol

boci66
Posts: 67
Joined: Aug 21st, '11, 15:21

Post by boci66 » Dec 11th, '14, 09:46

Kedves Moderátor, vagy akik beszéltek angolul!

Tájékoztatnátok az angolul nem értőket is, hogy pontosan mit is jelent a topik címe fölötti sor:

The forum will be going into read-only mode starting on December 25, 2014 to at most January 1, 2015 for the migration to phpBB3. More details in this topic.

... és bővebben az utalásban

I will be upgrading the server from phpBB2 to phpBB3 starting from December 25, 2014 to January 1, 2015. The forums will go into read-only mode starting at 12:00 AM on December 25 and will stay in read-only mode until the migration is complete. (To reiterate, read-only means the site will remain fully accessible during that time, but you cannot create any new topics/posts/threads/etc. This is to keep the database in a consistent state when the migration is happening.)

The migration should not take the entire week, but the time is allocated in case the migration takes that long.

If there are any questions, please feel free to ask them in the phpBB3 thread.

Amit én ebből kihámoztam valami olyasmi, hogy az oldal működése korlátozva lesz, de jó lenne ezt pontosan tudni. Azt hiszem sokak nevében mondom ezt és hálás lennék a tájékoztatásért.

Köszönettel:
boci66

Barbibaba
Posts: 270
Joined: Jul 24th, '14, 08:40

Post by Barbibaba » Dec 11th, '14, 11:28

Szia!

Én úgy értelmeztem hogy az oldal csak olvasásra lesz elérhető feltöltés és hozzá szólásra zárva lesz a fórum.
Teljes elérhetőség 2015 jan.01-től és minden hónap 15-16-n server karbantartásra le áll a DA.

Üdv.
Barbi

boci66
Posts: 67
Joined: Aug 21st, '11, 15:21

Post by boci66 » Dec 11th, '14, 11:46

Igen Barbi,

a Google fordít, éppen ezért kértem az illetékesektől a pontosítást, hogy mindenki tudja, mire számíthat
(megelőzendő a hisztis bejegyzéseket az ünnepek alatt).

Üdv.
boci66

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Post by gilnis » Dec 11th, '14, 12:52

boci66 wrote:Kedves Moderátor, vagy akik beszéltek angolul!

Tájékoztatnátok az angolul nem értőket is, hogy pontosan mit is jelent a topik címe fölötti sor:

The forum will be going into read-only mode starting on December 25, 2014 to at most January 1, 2015 for the migration to phpBB3. More details in this topic.

... és bővebben az utalásban

I will be upgrading the server from phpBB2 to phpBB3 starting from December 25, 2014 to January 1, 2015. The forums will go into read-only mode starting at 12:00 AM on December 25 and will stay in read-only mode until the migration is complete. (To reiterate, read-only means the site will remain fully accessible during that time, but you cannot create any new topics/posts/threads/etc. This is to keep the database in a consistent state when the migration is happening.)

The migration should not take the entire week, but the time is allocated in case the migration takes that long.

If there are any questions, please feel free to ask them in the phpBB3 thread.
A szerver 2014. dec. 25-től átvált a phpBB2-ről a phpBB3-ra. Ez az átváltás, átállás pedig időbe telik, és hogy addig is ne vesszen el semmilyen adat, a biztonság kedvéért jobb, ha az átállás ideje alatt nem történnek változtatások, vagyis mindenki csak olvas. Szóval dec 25. 12.00 órától a fórumot lehet majd látogatni, de csak olvasni lehet, módosítani nem, azaz új topikot nyitni, hozzászólni, vagy feliratot feltölteni nem lehet. (A letöltésben nem vagyok biztos, szerintem annak nincs akadálya.) Az ígéret szerint legfeljebb 2015. jan 01-jéig tart majd ez a korlátozás. Az átálláshoz nem szükséges egy teljes hét, de előfordulhat, ezért a jan. 01.-jei dátum.

Ha valamit pontatlanul írtam, majd a nálam okosabbak helyesbítik. :)

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by UsagiYojimbo » Dec 11th, '14, 22:01

gilnis wrote:
boci66 wrote:Kedves Moderátor, vagy akik beszéltek angolul!

Tájékoztatnátok az angolul nem értőket is, hogy pontosan mit is jelent a topik címe fölötti sor...
A szerver 2014. dec. 25-től átvált a phpBB2-ről a phpBB3-ra. Ez az átváltás, átállás pedig időbe telik, és hogy addig is ne vesszen el semmilyen adat, a biztonság kedvéért jobb, ha az átállás ideje alatt nem történnek változtatások, vagyis mindenki csak olvas. Szóval dec 25. 12.00 órától a fórumot lehet majd látogatni, de csak olvasni lehet, módosítani nem, azaz új topikot nyitni, hozzászólni, vagy feliratot feltölteni nem lehet. (A letöltésben nem vagyok biztos, szerintem annak nincs akadálya.) Az ígéret szerint legfeljebb 2015. jan 01-jéig tart majd ez a korlátozás. Az átálláshoz nem szükséges egy teljes hét, de előfordulhat, ezért a jan. 01.-jei dátum.

Ha valamit pontatlanul írtam, majd a nálam okosabbak helyesbítik. :)
Pontosan! És letölteni is lehet majd.

boci66
Posts: 67
Joined: Aug 21st, '11, 15:21

Post by boci66 » Dec 11th, '14, 22:38





Köszönöm szépen!


Üdv. boci66

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Post by gilnis » Dec 14th, '14, 11:18

Ji Chang Wook & Park Min Young új sorozatát, a Healer-t tervezi valaki fordítani? Már hónapok óta erre a sorira vártam, és a héten végre elindult! :clap:

boci66
Posts: 67
Joined: Aug 21st, '11, 15:21

Post by boci66 » Dec 14th, '14, 11:29

[quote="gilnis"... a Healer-t tervezi valaki fordítani? [/quote]


Tudomásom szerint a Dwaejitokki FS tervezte be

http://tervezettprojektek.blogspot.hu/2 ... ealer.html


...és ahogy látom, az 1. rész már készen van.

Üdv.: boci66

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Post by gilnis » Dec 14th, '14, 11:39

Hú, de jó! Köszi szépen! :D

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by brigichan » Dec 14th, '14, 15:29

Zsír! Köszi az infót!

LongJing
Posts: 3
Joined: Dec 16th, '14, 08:48

Post by LongJing » Dec 16th, '14, 08:54

Sziasztok!
Az All about my wife filmet szerettem volna megnézni, de azok a lehetőségek amelyeket találtam nem működnek, AT-s elérhetőségem pedig nincs. Tudna vki segíteni?
Előre is köszönöm szépen.

zetkin94
Posts: 1064
Joined: May 7th, '11, 13:22

Post by zetkin94 » Dec 16th, '14, 11:09

LongJing wrote:Sziasztok!
Az All about my wife filmet szerettem volna megnézni, de azok a lehetőségek amelyeket találtam nem működnek, AT-s elérhetőségem pedig nincs. Tudna vki segíteni?
Előre is köszönöm szépen.
Szia!

Cirmos fentebb írta, hogy az AT-n egész decemberben nyitott a regisztráció, így próbálkozhatsz vele. Ha mégsem sikerülne, írj PM-ben egy email címet, és szívesen küldök meghívót, ha ismét aktív lesz.

Esetleg még itt is megpróbálhatod letölteni https://kickass.so/usearch/All%20About%20My%20Wife/
Sok sikert!

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Post by ezoritu » Dec 16th, '14, 14:43

Kedves LongJing!

Amihez a feliratot készítettem, annak a videónak ez a típusa:

All.About.My.Wife.2012.KOR.HDRip.x264.AC3-ADiOS.mkv

A mérete pedig: 1,4 GB

A zetkin által ajánlott linkek közül egyiknek sem ez a neve, de az 1,38, és az 1,43 GB
méretűvel próbálkozhatsz, hátha jó lesz hozzá a felirat.

Ha nem lesz jó, akkor írd meg, feltöltöm a Megára a saját példányomat.

http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html

User avatar
mikaz
Posts: 1026
Joined: Mar 26th, '11, 21:00

Post by mikaz » Dec 16th, '14, 20:15

Kedves Fórumozók! Koreába szervez utat egy neves, megbízható iroda május közepén. Viszont,ha április 30-ig nem jön össze a tervezett létszám, akkor az utat lemondják. Még négy fő jelentkezését várják. Már egyszer lemaradtam egy útról létszámhiány miatt. Itt szeretném felhívni a figyelmet, hátha van négy ember, aki el akarna és tudna jönni, hogy közelről megtapasztaljuk, milyen a koreai valóság, milyenek ott az emberek. A táj, a kultúra, a nyelv, az ételek,stb.! Merjünk nagyot álmodni!
Akit érdekel, vagy gondolkodik rajta,írjon nekem PM-ben! Ott megadom a pontos információkat. Gondolom nyíltan nem lenne korrekt, ha bárkit reklámoznék.

LongJing
Posts: 3
Joined: Dec 16th, '14, 08:48

Post by LongJing » Dec 18th, '14, 08:35

ezoritu wrote:Kedves LongJing!
Amihez a feliratot készítettem, annak a videónak ez a típusa:
All.About.My.Wife.2012.KOR.HDRip.x264.AC3-ADiOS.mkv
A mérete pedig: 1,4 GB
A zetkin által ajánlott linkek közül egyiknek sem ez a neve, de az 1,38, és az 1,43 GB
méretűvel próbálkozhatsz, hátha jó lesz hozzá a felirat.
Ha nem lesz jó, akkor írd meg, feltöltöm a Megára a saját példányomat.
http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html
Végül csak sikerült nagy nehezen beszereznem, úgyhogy ezúton is köszönöm szépen a feliratot :) Titkos fegyverként tartogatom a karácsony utáni mélabú ellen :) Remélem kibírom addig hogy ne nézzem meg...
Köszönöm a segítséget Neked és Zetkinnek is.

Barbibaba
Posts: 270
Joined: Jul 24th, '14, 08:40

Post by Barbibaba » Dec 18th, '14, 10:01

mikaz wrote:Kedves Fórumozók! Koreába szervez utat egy neves, megbízható iroda május közepén. Viszont,ha április 30-ig nem jön össze a tervezett létszám, akkor az utat lemondják. Még négy fő jelentkezését várják. Már egyszer lemaradtam egy útról létszámhiány miatt. Itt szeretném felhívni a figyelmet, hátha van négy ember, aki el akarna és tudna jönni, hogy közelről megtapasztaljuk, milyen a koreai valóság, milyenek ott az emberek. A táj, a kultúra, a nyelv, az ételek,stb.! Merjünk nagyot álmodni!
Akit érdekel, vagy gondolkodik rajta,írjon nekem PM-ben! Ott megadom a pontos információkat. Gondolom nyíltan nem lenne korrekt, ha bárkit reklámoznék.

Szia
Írjál az emailemre engem érdekelne!

User avatar
Najang
Posts: 914
Joined: Mar 22nd, '14, 23:03

Post by Najang » Dec 18th, '14, 10:22

mikaz wrote:Kedves Fórumozók! Koreába szervez utat egy neves, megbízható iroda május közepén. Viszont,ha április 30-ig nem jön össze a tervezett létszám, akkor az utat lemondják. Még négy fő jelentkezését várják. Már egyszer lemaradtam egy útról létszámhiány miatt. Itt szeretném felhívni a figyelmet, hátha van négy ember, aki el akarna és tudna jönni, hogy közelről megtapasztaljuk, milyen a koreai valóság, milyenek ott az emberek. A táj, a kultúra, a nyelv, az ételek,stb.! Merjünk nagyot álmodni!
Akit érdekel, vagy gondolkodik rajta,írjon nekem PM-ben! Ott megadom a pontos információkat. Gondolom nyíltan nem lenne korrekt, ha bárkit reklámoznék.
Szia Mikaz! :)

Írtam PM-t! :cheers: :dance:

User avatar
mikaz
Posts: 1026
Joined: Mar 26th, '11, 21:00

Post by mikaz » Dec 18th, '14, 19:33

Kedves Barbibaba! Írtam PM-et. Sajnos nem tudom,hol érhetném el az e-amil címedet.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Post by unni2011 » Dec 22nd, '14, 22:56

Kedves Fordítóink és fórumozótársaim, e képeslappal küldöm a karácsonyi jókívánságaimat Nektek! :wub: /Remélhetőleg, az új évihez már újból működni fog a DA./:-)
Image

koreaifilmek
Posts: 27
Joined: Feb 24th, '12, 15:35

Post by koreaifilmek » Dec 23rd, '14, 18:28

Kedves Fordítók és haszonélvező társaim!
Mindenkinek nagyon boldog ünnepeket kívánok!

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by iklil » Dec 23rd, '14, 20:49


KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!



Image

http://youtu.be/1HpgPtFqwLA?list=LLCGCp ... j-Y-4Z4hRQ

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by brigichan » Dec 23rd, '14, 21:49

Kellemes ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!

Lexy13
Posts: 264
Joined: Jul 3rd, '14, 07:55
Location: Nagyvárad

Post by Lexy13 » Dec 23rd, '14, 22:47

Image Szeretetben gazdag, békés, boldog karácsonyt és új évet kívánok mindenkinek!Image

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by UsagiYojimbo » Dec 24th, '14, 05:56

Ezt ismeri valaki?
http://www.gerbeaud.jp/

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by iklil » Dec 24th, '14, 08:23

UsagiYojimbo wrote:Ezt ismeri valaki?
http://www.gerbeaud.jp/

http://figyelo.hu/cikkek/388750_onyx

http://varosban.blog.hu/2011/05/23/olcs ... elyen_onyx

Még nem voltam benne személyesen.
De lehet, ezeket már te is megtaláltad.

zetkin94
Posts: 1064
Joined: May 7th, '11, 13:22

Post by zetkin94 » Dec 24th, '14, 08:38

Kellemes karacsonyi ünnepet, es boldog uj evet kivanok mindenkinek!
Jovore, Veletek ugyanitt!

Cseppke
Posts: 579
Joined: Feb 21st, '12, 22:53

Post by Cseppke » Dec 24th, '14, 19:35

Békés, meghitt ünnepeket kívánok mindenkinek!

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by UsagiYojimbo » Dec 24th, '14, 21:33

iklil wrote:
UsagiYojimbo wrote:Ezt ismeri valaki?
http://www.gerbeaud.jp/
http://figyelo.hu/cikkek/388750_onyx
http://varosban.blog.hu/2011/05/23/olcs ... elyen_onyx
Még nem voltam benne személyesen.
De lehet, ezeket már te is megtaláltad.
Ööö, és ennek mi köze Japánhoz/Ázsiához?

Bria
Posts: 1178
Joined: Oct 4th, '11, 08:18
Location: Hungary

Post by Bria » Dec 24th, '14, 21:58

Boldog és békés karácsonyt kívánok minden kedves fordítónak és fórumozónak!

Image

Andrejja
Posts: 53
Joined: Apr 8th, '11, 07:19

Post by Andrejja » Dec 25th, '14, 07:43

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!
Andi

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by iklil » Dec 25th, '14, 08:22

UsagiYojimbo wrote:
iklil wrote:
UsagiYojimbo wrote:Ezt ismeri valaki?
http://www.gerbeaud.jp/
http://figyelo.hu/cikkek/388750_onyx
http://varosban.blog.hu/2011/05/23/olcs ... elyen_onyx
Még nem voltam benne személyesen.
De lehet, ezeket már te is megtaláltad.
Ööö, és ennek mi köze Japánhoz/Ázsiához?
Hát, ha azt kérded, mi köze Japánhoz/Ázsiához, akkor semmi. A budapesti Michelin-csillagos étterem népszerűsíti magát. / Mi pedig veled segítjük ezt reklámot :D/

:-)

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Post by desertqueen » Dec 25th, '14, 10:20

Ha már étterem, nem tudjátok, hogy ez a japán étterem megvan még?
http://www.diningguide.hu/ettermek/tesz ... macio-6980

Kati
Posts: 191
Joined: May 12th, '11, 14:24
Location: Hungary
Contact:
Hungary

Post by Kati » Dec 25th, '14, 12:15

Én is csatlakozom, minden kedves fórumozónak kellemes karácsonyt kívánok! :-)
Egyúttal egy Dél-Koreával kapcsolatos műsort ajánlanék a figyelmetekbe, ezúttal az m2 műsorán: Dél-Korea gyerekszemmel.
"Milyen ez a messzi ázsiai ország az ott élő gyerekek szemével? Mit, hogyan tanulnak? Miként élik meg saját hagyományaikat, miközben a modern technika eszközei a gyerekek mindennapjainak részévé váltak már. - A riportfilm a budapesti Koreai Kulturális Intézet támogatásával készült."
3 epizódja lesz egyenként 8-10 percesek, az alábbi időpontokban: dec. 29., 30. és 31. 18 óra, illetve másnap reggel 6-kor ismétlés.

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Post by ezoritu » Dec 25th, '14, 18:16

Tegnaptól kinn van az nCore-on a nagy botrányt kavart Kim Jong Gunt és Észak-Koreát
kifigurázó amerikai akció vígjáték, a The Interview. A lányom most nézte meg, azt
mondta nagyon jó!

ncore.cc/torrents.php?miszerint=seeders&hogyan=DESC&tipus=all_own&mire=the%20interview&miben=name



http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html

asiandream
Fansubber
Fansubber
Posts: 61
Joined: Jul 19th, '09, 12:34
Contact:

Post by asiandream » Dec 25th, '14, 18:46

UsagiYojimbo wrote:Ezt ismeri valaki?
http://www.gerbeaud.jp/
Mit szeretnél róla tudni? :) Mert egyik magyar ismerősöm, aki 3 éve kint él, az étteremben dolgozik és megkérdezhetek bármit, vagy átirányítom hozzád az infókkal.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Post by UsagiYojimbo » Dec 30th, '14, 05:44

asiandream wrote:
UsagiYojimbo wrote:Ezt ismeri valaki?
http://www.gerbeaud.jp/
Mit szeretnél róla tudni? :) Mert egyik magyar ismerősöm, aki 3 éve kint él, az étteremben dolgozik és megkérdezhetek bármit, vagy átirányítom hozzád az infókkal.
Semmit, csak reklámoztam, hogy egy magyar cukrászda is van Tokióban... (Akkor olvastam róla...)

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 30th, '14, 06:00


ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Dec 30th, '14, 12:39

Egy kicsit még szokni kell az új szerkezetet, de az előzőt is kellett, amikor rátaláltam és beregisztráltam.
Csak kipróbáltam, milyen érzés másodikként hozzászólást írni, és már megyek is vissza fordítani.

Jó volt! :D

http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 30th, '14, 12:50

Sziasztok!
Én is próbálkozom egyet. :lol A Subtitles Forum-ot még nem találtam meg. :blink
Addig is jöjjön az ígért új évi köszöntő.
Image

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Dec 30th, '14, 13:04

Unni, ezt találtam, de még csak félkész állapotban van:

http://www.d-addicts.com/forums/viewtop ... 13&t=17098

Jól nézd meg, ilyen sem lesz még egyszer! Több a hozzászólásom,
mint a téd!


http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 30th, '14, 13:24

ezoritu wrote:Unni, ezt találtam, de még csak félkész állapotban van:

http://www.d-addicts.com/forums/viewtop ... 13&t=17098

Jól nézd meg, ilyen sem lesz még egyszer! Több a hozzászólásom,
mint a téd!


http://doramaforever.blogspot.hu/p/ezor ... tasai.html
Rita, köszi! :D Egyébként úgy látom, hogy a Magyar-D-Addictsra hasonlít a formátuma.
http://azsiaifeliratok.hu/index.php
Majd később tanulmányozom, mert most takarítok. Olyan intenzíven havazik megint, és kint vannak még a szőnyegek. /Bár télen pont így szoktam áttisztítani őket./

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 30th, '14, 15:53

ezoritu wrote:Unni, ezt találtam, de még csak félkész állapotban van:
http://www.d-addicts.com/forums/viewtop ... 13&t=17098
Ez nincs semmilyen állapotban, egyszerűen áthozták a régiből: Az összes link a régiekre mutat...

timbo
Posts: 1080
Joined: Jul 26th, '10, 18:50
Location: Debrecen

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by timbo » Dec 30th, '14, 16:05

unni2011 wrote:Sziasztok!
Én is próbálkozom egyet. :lol A Subtitles Forum-ot még nem találtam meg. :blink
A fórum itt található: http://www.d-addicts.com/forums/viewforum.php?f=13

Az egyik topikban azt írták, hogy a plusz dolgok is fokozatosan visszakerülnek, így a subtitle index is.

Csak egy buta kérdés egy hozzá nem értőtől: Mitől is jobb ez a fórum formátum? Én, mint laikus a formátumon kívül sok változást nem látok. :unsure:

lakanett
Posts: 624
Joined: Jun 1st, '13, 09:35
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lakanett » Dec 30th, '14, 16:12

timbo wrote: Csak egy buta kérdés egy hozzá nem értőtől: Mitől is jobb ez a fórum formátum? Én, mint laikus a formátumon kívül sok változást nem látok. :unsure:
Na erre én is kíváncsi lennék! :glare:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 30th, '14, 16:51

timbo wrote:
unni2011 wrote:Sziasztok!
Én is próbálkozom egyet. :lol A Subtitles Forum-ot még nem találtam meg. :blink
A fórum itt található: http://www.d-addicts.com/forums/viewforum.php?f=13

Az egyik topikban azt írták, hogy a plusz dolgok is fokozatosan visszakerülnek, így a subtitle index is.

Csak egy buta kérdés egy hozzá nem értőtől: Mitől is jobb ez a fórum formátum? Én, mint laikus a formátumon kívül sok változást nem látok. :unsure:
Köszi Timbo! :thumright:
Talán Usagink tudja rá a választ. :-) Én csak arra tudok gondolni, hogy netán ennek nagyobb lesz a kapacitása... vagy netán a torrentoldal teljes kiiktatásához még ez is kellett, hogy "írmagja se maradjon". :whistling:
Látom Ancsa meghoztad a Mr. Back befejező részeit! Köszi, mégha zsepi is kell hozzá. :salut:

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Dec 30th, '14, 19:22

Hah, borzasztó, ahogy kinéz az oldal. Remélem, még alakítanak rajta. De legalább már újra elérhető.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 30th, '14, 20:20

unni2011 wrote:A Subtitles Forum-ot még nem találtam meg. :blink
Ott van a kezdőlapon, vagy a timbo-féle linken is...
timbo wrote:Csak egy buta kérdés egy hozzá nem értőtől: Mitől is jobb ez a fórum formátum? Én, mint laikus a formátumon kívül sok változást nem látok. :unsure:
Itt több dolog is közrejátszik:
  • Egyrészt a korábbi fórummotor (a phpBB2) jópár éve nincs fejlesztve, csak néha jelenik meg rá frissítés, a fő fejlesztési iránya a fejlesztőknek a phpBB3, azaz az új motor.
  • A phpBB3 sokkal stabilabb, biztonságosabb, gyorsabb, stb. igazából már jó pár éve ideje lett volna a cserének. (A phpBB3-ra történő átállást már egy bő éve készítik elő itt a D-A-n...)
  • Ezeken felül van pár olyan funkciója, amivel a moderátorok és adminisztrátorok dolgát könnyebbé teszi.
Mindez a motor, ami a háttérben fut. Ami a kinézetet illeti, mindkét motorhoz több ezer kinézet érhető el... Bár a belső felépítés eltéréseiből eredően a phpBB2 kinézetek nem használhatók a phpBB3-hoz, és fordítva.
unni2011 wrote:Egyébként úgy látom, hogy a Magyar-D-Addictsra hasonlít a formátuma.
http://azsiaifeliratok.hu/index.php
Ez azért van, mert az ÁzsiaiFeliratok.hu is phpBB3 motort használ.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Felhasználói kézikönyv 1 : A képernyő teteje

Post by UsagiYojimbo » Dec 30th, '14, 22:56

Egy kis ismertető az új (ideiglenes?) felületről: :fear:
  • A bal felső sarokban lévő Quick links hivatkozásra kattintva jönnek elő azok a gyakran használatos dolgok, amik korábban a bal oldali menü tetején voltak:
    • A Your posts azon témák listája, amibe már írtál, az utolsó hozzászólás időpontja alapján rendezve.
    • A New posts mutatja a friss hozzászólásokat.
    • Az Unread posts pedig azokat, amit még nem olvastál.
    • Az Unanswered posts azokat, amikre még nem érkezett egyetlen válasz se.
    • Az Active topics azokat a témákat tartalmazza, amikhez mostanában hozzászóltak.
    • A Search a kereső.
    • A többi nem érdekes...
  • Mellette az FAQ (Frequently Asked Questions = Gyakran Ismételt kérdések, GyIK) egy általános fórum-szabályzatot tartalmaz.
  • A jobb oldalon vannak a felhasználói dolgok:
    • A Notification tartalmazza a kapott értesítéseket. (Zárójelben az új értesítések száma.)
    • A Private messages a belső üzenetküldő rendszerbe visz. )Zárójelben az olvasatlan üzenetek száma.)
    • Az utolsó menü, ami a felhasználónevet mutatja, vezet a személyes beállításokhoz.
  • A következő sorban található az angolul breadcrumbsnak, azaz kenyérmorzsának nevezett útvonal. Ez mindig mutatja, hogy a fórumon belül hol is járunk. Az elején mindig a Board index van, a házacska ikonnal, utána a különböző (al)fórumok, míg a legvégén az az (al)fórum, amelyikben a téma található. Ezen elemek mindegyike hivatkozás, és rájuk kattintva az adott (al)fórumba ugorhatunk.
  • A következő sorban az aktuális (al)fórum, illetve az aktuális téma neve/címe található. Alatta a moderátorok (felhasználók vagy csoportok) felsorolása látható. (A kezdőlapon ez a sor, és a következő nem látszik!)
  • A következő sorban az alábbiak szerepelnek:
    • (Al)fórum esetén a New topic gomb, amivel új témát lehet indítani.
    • Téma esetén a Post Reply gomb, amivel válaszolni lehet a témaindítóra.
    • Mellettük vannak a topic-eszközök, de ezt nem mindenki, és nem mindig látja...
    • Ezután jön a keresőmező. Ez mindig az aktuális fórumban, témában keres.
    • A jobb oldalon a lapozási mechanizmus található.
  • Ezek után jön a témák listája, illetve a válaszok (hozzászólások) listája.
Második rész: a Képernyő alja
Harmadik rész: Ami még kimaradt

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests