Turkish D-Addicts

speak whatever language you like here.
yulia

Post by yulia » Dec 30th, '08, 16:06

Haesin wrote:Yi San mı, Dae Jo Young mu Jumong mu bi karar versinler ya :S
Neyse ben izleyemeyeceğim zaten... : P)

gercekten izlemiomusun şimdi yi sanı hergün eve kendimi nasıl attıgımı şaşırıyorum o kadar heycanlıki bence süper bişeyi kaçırıosun :cry: :cry: :cry:

yulia

Post by yulia » Dec 30th, '08, 16:21

hearsay wrote:Uzun zamandır bu siteyi kulanırım...Ve daha çok fazla kişininde kullandığını düşünüyorum...Asya kültürüne yakınlığı olan ve paylaşım yapmayı seven arkadaşlarımızı www.sarangni.info sitesine beklerim.Reklam değil sadece tavsiye amaçlı bir mesajdır...Zaten siteyi ilk olarak görünce seviyesinin ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz...Bu siteyi bilenleriniz vardır ama bilmeyenler için bir tavsiye amacıyla yazdım....
eet ya harbiden çok güzel bi site olmuş ilk defa bugün gördüm ama şimdiden +rap :salut:

SP1CA

Post by SP1CA » Dec 31st, '08, 11:11

XD go mu oynuo bunlar??

yulia

Post by yulia » Dec 31st, '08, 13:10

SP1CA wrote:XD go mu oynuo bunlar??
sanırım :D :D

SP1CA

Post by SP1CA » Jan 1st, '09, 10:28

2009 hepimiz için mutlu ve sağlıklı geçsin :D

bluenvision

Post by bluenvision » Jan 1st, '09, 19:01

Herkese iyi yıllar :D

yulia

Post by yulia » Jan 4th, '09, 11:39

herkese ii yıllar biraz gec oldu ama olsun :P :P :lol

blumage

Post by blumage » Jan 5th, '09, 15:51

I've tried Kebab and i have to say it's yummy. I've never been myself in turkey but might as well go someday.If i'm not wrong you're from Izmir right?? Sorry to hear that you lost the host of the world expo. It's nice to hear that the asian culture has been having its breakthrough in your region

lilsu

Post by lilsu » Jan 19th, '09, 23:19

selamlar^^
ne zamandir yoktum sitede, ama dizileri biraktigimi sanmayin. aslina bakarsan bi bakima biraktim kore hana yori dango sunu saymassak XD
zaten basima gelmedik kalmadi onun yüzünden! ben ilk asya dizileri seyretmeye korece olanlardan baslamistim, sonra japonlara tutuldum derken bu hyd-kore yüzünden tekrar korelilere merak salmaya basladim. hatta bu diziyle kalmadi müzigini dahi dinliyorum.
clazziquai'i taniyan varmi aranizda?
sarkilari cok hosuma gidiyor, sözleri anlamasamda (veya aklimda tutmasamda :lol ) melodisi ve grupdaki sarkicilarin sesleri hosuma gidiyor. hele "we got married" deki alex'i görünce iyice hayrani oldum grubun. (ve "we got married" programinin takipciside oldum bu arada...:whistling: )

neyse, hepinize iyi geceler....:heart:

yamapinin kalbimdeki yeri kapildi :wub: alex chu :wub:
*runs away with a bright red face*

yobuseyo

Post by yobuseyo » Jan 20th, '09, 19:57

evet clazziquai yi ben de dinliyorum(kim sam soon dan sonra başladım.)
bu arada kore hana yori dangosu da çok hoşuma gidiyo!(erkek oyuncu müthiş süper ötesi :DD) güya öss var bu sene ama öyle bi dizi bırakılırmı? haftada 80 dakkamı ayırsam çok mu? bence değil! japon versiyonundan daha çok sevdim galiba. tayvan olanı saymıyıyorum. barbie hsu pek uymamıştı bence. neyse. bu arada i really really like you da fena değil hani.

lucid_dream

Post by lucid_dream » Jan 20th, '09, 20:12

Merhaba millet, burada bu kadar çok türk olduğunu bilmiyordum. Bu gerçekten sevindirici. Bende bu siteye kaç zamandır takılıyordum ama yeni üye olabildim. Kore hana yori dango'nun ilk 2 bölümünü eymasar çevirdi bende 3. bölümünü de ben çeviricem, sonrasında sırayla gidicez. Sonrasında sırayla gidicez. Godesu'ya ve Sarangni'ye girenler biliyordur belki beni. Herneyse sıkmıyım sizi...

citrone

Post by citrone » Jan 22nd, '09, 13:39

Ben de varim.
http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_69689.htm adresine ve indirilme sayisina bakarsak daha fazla oldugumuz kanisindayim. Herkese selamlar...

Nurujan

Post by Nurujan » Jan 24th, '09, 22:15

Bence Igou kardesimizin burnu, gözü, saclari tam bir türk. Ayrica kisa boylu japonlarin arasinda zürafa gibi kalmis zavallim :)))

ooooh türk bayraginin önünde Jin, artik ölsemde gam yemem herhalde :)

nerduban

Post by nerduban » Jan 25th, '09, 19:44

selamlar. Ben de şimdi kaydoldum geldim.

Yaklaşık üç dört aydır japon dizileri izliyorum. Şimdiye kadar forumlardaki tavsiylere göre diziler izledim, iyi çıkan da oldu, kötü çıkan da, ama güvenilir ratinglere sahip bir site olsa ne güzel olurdu diye de sürekli hayıflanıyorum. Anidb, imdb gibi mesela.

Peki sizler kaliteli dizileri bulmak için ne yapıyorsunuz?

citrone

Post by citrone » Jan 26th, '09, 08:30

nerduban wrote:selamlar. Ben de şimdi kaydoldum geldim.

Yaklaşık üç dört aydır japon dizileri izliyorum. Şimdiye kadar forumlardaki tavsiylere göre diziler izledim, iyi çıkan da oldu, kötü çıkan da, ama güvenilir ratinglere sahip bir site olsa ne güzel olurdu diye de sürekli hayıflanıyorum. Anidb, imdb gibi mesela.

Peki sizler kaliteli dizileri bulmak için ne yapıyorsunuz?
Ben de ratinglere ama daha cok forumlara bakiyorum. Herkesin zevki farkli. O yuzden belli birkac begendiginiz drama olduktan sonra benzer dizilere bakabilirsiniz. Ben seyrettigim tum dizi ve filmlerin kaydini tutuyorum. Benim sevdigim drama turu genelde Romantik/Komedi ve mutlu son. Fakat dramadan ne alacaginiz kesinlikle hangi ulkenin dramasini seyredecekseniz ona bagli ve beklentiniz ona gore olmali. Entrika, yogun duygu inis ve cikislari, ve raomatizm istiyorsaniz Kdrama, cocuksu romantizm, basit ve hafif birseyler istiyorsaniz TWdrama, daha cok aile ve arkadaslik uzerine odaklanan, iki sevgilinin sevgisini opusmeden de asik olmasini kabul ediyorsaniz Jdrama seyredin.

Bunlar isinda Benim ilk 3 tercihimi siralayayim. Belki baska arkadaslar da devam eder.
1) Alone in Love - Kdrama
2) Last Christmas - Jdrama
3) My Girl - Kdrama

yobuseyo

Post by yobuseyo » Jan 27th, '09, 18:33

nerduban merhaba! aramıza hoşgeldin!

citrone çko güzel özetlemiş aslında. herkesin tatları farklı. benim bile mesela dönem dönem değişiyo. ama hepsi de güzel. sen nasıl birşey istediğini söyle biz sana sıralayalım. yoksa çok çeşitli şeyler var. iyi seyirler!

nerduban

Post by nerduban » Jan 28th, '09, 19:03

ben japon dizilerini izledim sadece, ve yine japon dizilerinden devam ederim sanırım. Şimdiye kadar izlediklerimden beğendiğim diziler şunlar (beğenmediklerimi bi kaç bölüm sonra bıraktım zaten) :

Lunch Queen
Bara no nai Hanaya
My Boss My Hero
Orange Days
Kekkon Dekinai Otoko
Dragonzakura
Nobuta wo Produce

Bu diziler kalitesinde başka diziler tavsiye edebilir misiniz?

citrone

Post by citrone » Jan 28th, '09, 20:54

Hana Yori Dango yu mutlaka seyredin. Hem sezon 1 hem de 2.

Diger nacizane onerilerim ise:
Last Christmas ve Pride mutlaka, oyunculuk ozellikle cok iyi
Hotaru no Hikari
Kimi wa petto
Long Vacation
Nodame Cantabile+sp1+sp2 mutlaka

yobuseyo

Post by yobuseyo » Feb 2nd, '09, 08:53

pride (çok güzel bence-romantik)
kimi wa petto (bunun da konusu ilginç ve güzel-romantik)
bambino! (şöyle söyliyim acıkmışken izlersen işkence çünkü acayip güzel yemekler, italyaya uçmak istemiştim.güzel bi drama.. --romantik değil pek bi gencin başından geçenler.)
love generation. (bu zaten bayağı sevilen bi dizi)
first kiss ( bu da bayğı tutulmuştu..)

şunu söyliyim hanayome to papa yı hiç begenmemiştim. kız nasıl o kadar aptal anlamadım. dünyada öyle biri yok

nodame cantabile'ye aşık oldum. animesini falan herşeyini seyrettim. tabi klasik müzigi de çok sevdigim için sevmiştim.

iyi seyirler..

citrone

Post by citrone » Feb 2nd, '09, 09:00

Love generation i bu hafta seyrettim. yobuseyo'ya katiliyorum cok guzel. Bence eski Japon dizileri daha guzelmis. Kore ile karsilastirinca entrika oarani oldukca az ki benim daha cok hosuma gidiyor.

Star no koi de guzelmis. Notting Hill in japon versiyonu...

nerduban

Post by nerduban » Feb 2nd, '09, 11:59

Nodame Cantabile ilk izlediğim japon dizisiydi, çok severim, nasıl listeye eklemeyi unutmuşum hayret. Hotaru no Hikari'yi de yeni bitirdim, fena değildi ama çok kaliteli de değildi bence. Diğer bahsettiğiniz dizileri de izlemeye çalışacağım.

Bu hafta sonu Proposal Daisaikusen'e başladım, beş bölümünü izledim, mükemmel bir dizi. En kaliteli dizilerin arasına almak lazım. Zaten oyuncular çok iyi, Yamapi (Tomohisa Yamashita) ve onun Dragonzakura'daki çocukluk arkadaşı olan kız (Masami Nagasawa). Hikaye çok etkileyici ve çok romantik, az biraz da komik.

Belki de kaliteli dizilere ulaşmak için kaliteli oyuncuları takip etmek lazım. Her zaman geçerli olur mu acaba?

citrone

Post by citrone » Feb 2nd, '09, 12:45

nerduban wrote:Nodame Cantabile ilk izlediğim japon dizisiydi, çok severim, nasıl listeye eklemeyi unutmuşum hayret. Hotaru no Hikari'yi de yeni bitirdim, fena değildi ama çok kaliteli de değildi bence. Diğer bahsettiğiniz dizileri de izlemeye çalışacağım.

Bu hafta sonu Proposal Daisaikusen'e başladım, beş bölümünü izledim, mükemmel bir dizi. En kaliteli dizilerin arasına almak lazım. Zaten oyuncular çok iyi, Yamapi (Tomohisa Yamashita) ve onun Dragonzakura'daki çocukluk arkadaşı olan kız (Masami Nagasawa). Hikaye çok etkileyici ve çok romantik, az biraz da komik.

Belki de kaliteli dizilere ulaşmak için kaliteli oyuncuları takip etmek lazım. Her zaman geçerli olur mu acaba?
Genelde oyle oluyor ama ben 1-2 kere kotu dizilerle de karsilastim. Genelde Japon dizileri guzel oluyor. Ben Japon dizilerinin en cok cekimlerini begeniyorum. Her cekim tablo gibi... Hele "Tsubasa no Oreta Tenshitachi" bence tamamen bayan oyunculari promote icin yapilmis. Kisa hikayeler ama ana oyuncularin hepsi star? olmus.

ardacik

Post by ardacik » Feb 21st, '09, 15:10

Merhaba arkadaşlar bende Türküm. Uzakdoğu özelliklede kore ve thai sinemasına ilgim başladı. En son coffe prince dizisini izledim.

Uzakdoğu sever arkadaşlarla tanışmak isterim, istanbuldayım...

Ve bir Türkçe site tavsiye edeyim bende size; www.godesu.com

kotalı kullanıcılar benim gibi download bölümünü sevecekler.

romantik/komedi tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar...

SP1CA

Post by SP1CA » May 2nd, '09, 22:25

citrone wrote: Kore ile karsilastirinca entrika oarani oldukca az ki benim daha cok hosuma gidiyor.
aynen katılıyorum XD
blumage wrote:If i'm not wrong you're from Izmir right?? Sorry to hear that you lost the host of the world expo.
I'm from Izmir :D

----

bence artık TRT ye biraz da Japon dizilerini göstermeleri için bastırma zamanı geldi. 2 kere mail attım ama napalım başaramadık daha. :glare:
tamam kore dizileri de güzel ama habire saraylı entrikalı dizi de gösterilmez ki XD bir goong ve goong s hafiften deişik bir hava getirdi saraylı olmalarına rağmen. nobuta ya gokusen lere de sıra gelmeli. :wub:

citrone

Post by citrone » May 2nd, '09, 23:04

Bence de Japon dizisi lazim. Ozellikle aile icerikli dizilerin begenilecegini dusunuyorum.
Nobuta ve kimi neden bu kadar populer hala anlamis degilim maalesef ama gokusen e katiliyorum. Benim favorim Love shuffle ama onu bizim kultur kaldirmaz bence :)

SP1CA

Post by SP1CA » May 3rd, '09, 00:03

:D bence kaldırır hatta türk versionunu yapar hemen bir kanal.

citrone

Post by citrone » May 5th, '09, 12:34

Ben uyarlamalardan hic umutlu degilim. Kavak yelleri mesela felaket! Zaten 80 bolumden kisa dizi yok. Bu kadar uzun olunca ne yaparsan yap cilki cikiyor maalesef!

Ben japon dizilerinin formasyonunu cok begeniyorum. 10-11 hafta, bir yilda 4 sezon. Hep yeni hikaye, yeni yuzler daha dogrusu roller. Bakiyorsun bir dizi de yildiz sonraki dizi de konuk oyuncu! Kompleksiz calisiyorlar.... Darisi bizimkilerin basina!

SP1CA

Post by SP1CA » May 5th, '09, 20:47

katılıyorum :D sıkmadan, önceki bölümleri unutturmadan 10-12 bölümde bitiyor doramalar.
anego daki başrol bayan, mukodono ve mukodono de yan bir rollerde oynuyordu. (farklı karakterler ama hep içgüveyinin baldızı. XD içgüveysi=nagase tomoya başrol bu arada.)

citrone

Post by citrone » May 6th, '09, 10:04

Bu arada anego'yu tavsiye ediyor musunuz? Bir turlu cesaret edemedim o seriye...
(mukodono yu 2003 versiyonundan daha cok begendim ben :) )
Tarzi nasil biraz bahsedebilir misiniz?

SP1CA

Post by SP1CA » May 12th, '09, 08:20

anego yu tavsiye ediyorum. :D çalışan artık evlenme çağı da geçiyor olan bir kadının hayatından kesitler diyebiliriz. oldukça eğlenceli, böyle tek cümleyle geçiştirdiğime bakmayın. :D

Image
Image
Image
Image
Image
(biribirlerinin düşüncelerini okumaya çalıştıkları sahneler çok komik. XD)
Image

SP1CA

Post by SP1CA » May 26th, '09, 14:30

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 11th, '09, 21:41

burası hareketsiz kalmış bayağı. :D

Image

mako_chan

Post by mako_chan » Aug 11th, '09, 22:52

hi my name is zümrüt i am from turkey :) I love asian drama and movie before japan than south korea very like :)

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 11th, '09, 23:57

welcome, hoşgeldin. :D

başka bir forumda bizden (d-addicts'deki Türklerden) ve de Akıncımdan bahsetmişler. :D

http://www.venusforum.net/johnny-s-teki ... t7637.html

Evet yanlış okumadınız, Johnny's'te bir Türk lokumu var =P

"Johnny's nedir be Çıldırmış Durumda ?" diyenler için kısaca açıklamak gerekirse Johnny isimli bir amcamızın kurduğu eğlence şirketidir efendim. (bknz: Johhny's Entertainment O_o)
NewS, KAT-TUN, Arashi gruplarının bağlı olduğu şirkettir ayrıca.

Geçenlerde live journal'de gene başı boş dolanırken buldum lokumumuzu Neee? Johnny amcanın bize bahşettiği "Question?" adlı grubun gitaristi kendisi.
Söylediğine göre bu elemanın annesi Japon babası da Türk'müş. E adından belli zaten;

"Igo Akun"

Aslında adı Akın ama Japonların dili dönmediği için ona "Akun" diyorlarmış sanırım O_o
Valla live journal'ın yalancısıyım O_o

Henüz detaylı bir tanıtımına raslamadım. Bulunca çevirmekte gecikmem... sanırım =P

Adı: Igoo Akun (伊郷アクン)
Doğum Günü: 19.04.1988
Doğum Yeri: Kanagawa, Japan
Boyu: 182cm
Kan Grubu: A

...Kilosunu niye vermemişler ki... XP

Ehem neyse, kendisi şimdiden yabancı sitelerde tutulmaya başlandı. D-addicts forumunda şöyle bir diyaloğa rasladım;

-Bence Akun Türkiye'nin yeni başbakanı filan olsun *-*
-Evet, belki ülkeyi yönetemez ama tüm kızları yönetebileceği kesin.

ve bir live journal'dan başka bir inci;

-Aklıma şu zincirleme geliyor hep,
Igoo Akun --> Türk Lokumu --> Narnia Günlükleri

Narnia okuyanlar anlamıştır XD

İlk albümleri henüz çıkmadı sanırım. Ama yakındır yani xp
Lokumumuza Johnny's hayatında başarılar~~ =P

ps: Çok çok yakışıklı bulduğumu zöyleyemem ama sempatik bence XD

kızları yönetme meselesi de şurada var aslında. XD

http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_43316_345.htm
Disturbing rumors about JE (Johnnies Entertainment)
sayfa 24
SP1CA wrote:
sahansah wrote:
SP1CA wrote:
well, if you knew about that movie you would understand that i'm just joking XD
:lol ... long live the Republic of Turkey and all hail Mr Nice guy Igo Akun ... :salut: ...vote for Igo Akun as new President of Turkey...damn it his gonna be better then Suleiman the Kanuni
XD suleyman the kanuni :D you call him like that, nice. for us he is Kanuni Sultan Suleyman :D

:O i don't think Akun can rule the country, but he can rule girls :D
ben demişim yani. XD

http://www.venusforum.net/johnny-s-teki ... t7637.html
wah ne müthiş bi haber bu
cidden şimdi resimlerine baktım da yakışıklı değil xP ama şeker ya
bide D-addicts forumunda bayağı bi türk muhabbeti olmuş akun sayesinde helal valla xD
ama kızın teki dalga geçmiş bizim cüneyt arkın ımızla yolarım onu o____O grrh!
bi kısmının hoşuna gitmemiş türk olması o.O getirin benim katanamı

ha birde yeni farkketim üyenin biri izmirdenmiş
bende diyorum niye bu kadar tutuyo bu türk ü
benim o izmirli sanırsam. XD

Akının ünü tüm Türkiye yi kasıp kavuruyor. :P

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 12th, '09, 01:00

akın için başlık açtım :D inşallah uzun süre dayanır, kapatmazlar.

http://www.d-addicts.com/forums/viewtop ... 00#1215700

hayırlı uğurlu olsun.

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 12th, '09, 18:54

bir arkadaşım önce bir link gönderdi, koreli DBSK grubunun üyeleri "güle güle" diyorlar. XD DVDleri içinmiş ama burada satışa çıkacak mı bilmiyorum.

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 12th, '09, 21:50

zynqp

Post by zynqp » Aug 20th, '09, 22:32

Ahh birsey ariyordum yanlıslıkla sayfaya giriverdim bir daha da cikamadim
Ozellikle doner kebabimizin bu kadar meshur oldugunu ve Japonya'da bir turk lokumunun bulundugunu ogrendikten sonra :w00t:

Pat diye daldım bu arada kusura bakmayın heyecan yaptım :whistling:
Ben Zeynep Bursa'da yasıyorum. Genellemek gerekirse Asya ile ilgili herseyi seviyorum (ayy yalan olmasın valla yemekleri haric) :whistling:

Burada bu kadar Turk'un bulunması ise gercekten cok guzel, cok sevindim :roll

Hi again everyone, nice to meet you :salut:

SP1CA

Post by SP1CA » Aug 29th, '09, 09:55

hoşgeldin canım :D sayımız günden güne artıyor, olley'' :D

SP1CA

Post by SP1CA » Sep 6th, '09, 04:05

az önce başlığı değiştirdim :D tek olmadığım kesinleştiğine göre... hayırlı uğurlu olsun''

SP1CA

Post by SP1CA » Sep 13th, '09, 18:21

http://www.megavideo.com/?d=R3F5JMVH

Arashi yayla çorbası içiyor. :D

AnamurX

Post by AnamurX » Nov 26th, '09, 12:59

Baya bir Türk varmış burda yahu ;)

Hi everyone.

Hitokiri_Johndoesai

Post by Hitokiri_Johndoesai » Nov 26th, '09, 13:11

Burası epey hareketsiz kalmış; mesajların çoğu SP1CA'dan geliyor. Sanırım D-addicts'te Türk olacağı bizimkilerin aklına gelmemiş. :D

AnamurX

Post by AnamurX » Nov 26th, '09, 13:21

:)

akai_freesia

Post by akai_freesia » Jan 2nd, '10, 20:12

Selam herkese!
Bu siteyi uzun zamandir biliyorum ama hiç dogru dürüst gezmedim, o yüzden I'm kind of lost :(
Bu siteye fazla bakmamamin sebeplerinden biri hep torrent link'leri olmasi, ve benim de torrent kullanmamam :unsure: Megaupload filan gibi sitelerden indirmeyi bilgisayarim ve ben daha çok seviyoruz :D
Aranizdan bazilarinizi sanki daha önce japon forum'da görmüstüm? (yaniliyor olabilirim tabii...).
Bu arada bu sitenin organizasyonunu pek anlayamadim, umarim yolumu bulabilirim :blink
Sahsen ben j-drama ve k-drama hastasiyim. Cinceyi pek sevmiyorum o yüzden pek çince seylerle ilgilenmem (tabii Devil Beside You ilk drama'mdir o yüzden onun yeri ayri :D ).

Uzun lafin kisasi, yoroshiku onegaishimasu :salut:

SP1CA

Post by SP1CA » Jan 4th, '10, 01:39

hoşgeldin'' :D

durselc

Post by durselc » May 26th, '10, 08:15

Merhaba Arkadaslar...
Ben Selcuk...
Siteyi gecenler de Personal Taste dizisinin torrent linklerini ararken buldum...
Bence Duygusal ve Korku üzerine Amerikalıların öğrenecek çok şeyi var...

Bu arada ingilizce mi konuşalım, Türkçe mi konuşalım burada ?

durselc

Post by durselc » May 28th, '10, 09:40

Arkadaslar, gecenlerde bir klip gormustum.
Bir asya filmini turkce muzik eşliğinde klip yapmışlar, film gusel gibiydi.
İki bitişik oda cam bir duvarla birbirinden ayrılmış ve kız ayna oldugunu sanıyor ama esas oglan camın arkasından kızı izliyordu. Bu filmi bilen var mı acaba....

SP1CA

Post by SP1CA » Oct 15th, '10, 07:17

30 Ekim'de Fuji Tv adlı Japon kanalına çıkacağım. İzleyin lütfen. =)
30/10/2010, I'll be on Fuji Tv

8:30 - 9:55 日本標準時
http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=248

1.30 - 2.55 Türkiye
http://www.timeanddate.com/worldclock/city.html?n=514

maoc

Post by maoc » Oct 27th, '10, 22:11

niye ki?

MeraLina

Post by MeraLina » Nov 7th, '10, 03:00

durselc wrote:Arkadaslar, gecenlerde bir klip gormustum.
Bir asya filmini turkce muzik eşliğinde klip yapmışlar, film gusel gibiydi.
İki bitişik oda cam bir duvarla birbirinden ayrılmış ve kız ayna oldugunu sanıyor ama esas oglan camın arkasından kızı izliyordu. Bu filmi bilen var mı acaba....
Maalesef böyle klipler var, üstelik sectikleri en berbattan türkce sarkilar
igrenc resmen, yahu belki bir yabanciyada denk gelir, o kadar güzel türkce sarki varken ne bu igrenc sarkilari secip klip yapiyorsunuz diyesim geliyor ya neyse, o kadar ugrasmis klip icin
Last edited by MeraLina on Nov 7th, '10, 03:31, edited 1 time in total.

MeraLina

Post by MeraLina » Nov 7th, '10, 03:23

knuts wrote:interesting a real Turk watching Kdrama's, because here in The Netherlands I met a Turkish girl who had never Chinese food before in their life and also did not feel like trying it.

But yet Turkey TV is better than here. Here never a Kdrama was aired. Maybe in 10 years time of never. I watched Full House by accident when I was on holiday in Hong Kong.

LOL...I checked the dishes you mentioned with Google. Manti sounds nice. I should try to make it one day. Doubt whether the restaurants here serve this. I am not a big fan of Yaprak Sarma or maybe it is because I have not had real good ones yet. Doner is well-known.
I like chinese food very much, its the biggest cuisine of the world :)
2nd is french and the 3rd is the turkish cuisine :)))
unfortunately turcs in europe (germany, switzerland, holland etc) they had make only döner-kebab and none others
there's no turkish restaurants, only kebab-stand... real pity

Spring roles are my favorites but at least I tried hong shaou ruo...
(Im not sure about the name of this food, its from shanghai and its with pork and red sauce)... it was very delicious,
peking-duck is very famous but think you must eat that in china, it can be the same outside of china...

i will ask you something that Im very curious in it...
RAMEN, is this a korean or chinese food??

SP1CA

Post by SP1CA » Nov 30th, '10, 14:47

nerede Türkler bakayım?? :D boş kalmasın başlık.

SP1CA

Post by SP1CA » Dec 29th, '10, 10:55

yobuseyo

Post by yobuseyo » May 5th, '12, 16:07

vay be onca zaman sonra girdim siteye, türk forumu kurumuş kalmış :unsure:

kirtil
Turkey

Post by kirtil » May 6th, '12, 07:59

I am amazed finding turks here trying to get their hands on more asian dramas which to my pov says that they are trying to open themselves to other cultures (not just ameri-trash dramas and movies our tv channels seems to love) but still insist on talking turkish, (again, from my pov) which says that they want to isolate themselves from the community that helps promote said culture.

Please I implore you to notice this is a community formed by people joining from all around the world and to try to stick to english to include everyone.

I feel left out when I see people talking in languages I dont understand and I fear people will be feeling the same coming to this thread.

Also, these comments are made after reading the first and the last page of this thread. If the rest of the thread doesnt follow this practice I apologise in advance.

SP1CA

Post by SP1CA » Nov 29th, '12, 18:03

Vote for my band please, it's very important for us!
Japonca şarkı yarışması için lütfen bize oy gönderin ^_^
私たちNHKのコンテストに出場します
おうえんしてください

http://www3.nhk.or.jp/nhkworld/songs/en ... o0115.html

mht_grayson

Re: Turkish D-Addicts

Post by mht_grayson » Jan 9th, '19, 21:32

selam yeni geldim ben :D kimse var mı?

Post Reply