Hungarian D-Addicts Part 2

speak whatever language you like here.
Post Reply
f.ági
Posts: 912
Joined: Nov 27th, '11, 17:59
Location: Hungary Szeged

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by f.ági » Dec 30th, '14, 23:39

Kedves Usagi!
Köszönöm szépen a tájékoztatót! Idővel meg fogjuk ezt is szokni. :-)

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 31st, '14, 00:44

Kedves Usagi, köszönjük az új fórumról /phpBB3/ a magyarázatodat és az ismertetőd első részét is! :thumright: :salut:
Sajnálom, hogy az előző oldal aljára került. Ha folytatod az okításunkat, mint ahogy jelezted is, célszerű lenne az első részt is beidézned, hogy egyben láthassák azok is, akik még nem kapcsolódtak be újból a fórumozásba. :roll
Timbo instrukciója alapján már ráleltem az új "Subtitles" részre is. :-)
Egyébként még e-mailben értesítést eddig az új fórumtól nem kaptam, de gondolom más sem. Belépés után csak a"Notifications" alapján észlelem, ha választ kapok, vagy ha a posztomból "beidéztek".

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by vajandi » Dec 31st, '14, 01:45

Már kikapcsoltam a gépem, de nem hagyott nyugodni, reggelre hátha elfelejtem, miket tapasztaltam az új külsővel kapcsolatban. Egyébként nekem elsőre furcsának tűnt, de hamar megszoktam, szerintem kezelhető, szép lett. 1-2 problémát észleltem csupán:
- az összes spoiler látható, amiket írtunk, akkor tűnnek el ablak mögé, ha ráfrissítünk az adott hozzászólásra (megnyitjuk szerkesztésre és újra mentjük)
- a videó beágyazás nem működik, amiket youtube-ról tettünk be, azok helyén csak a link látható, a kép nem
- a topikok, feliratok linkje megváltozott, ami nem tűnik problémának, részemről oké, de eszembe jutott, hogy ezzel mekkora probléma hárult az Ázsia Ékkövei-re, ahol emiatt minden feliratot újra kell linkelni (ez az, ami miatt most aludni is nehezen tudok, belegondoltam, ez mekkora munkát jelent). Azért is fáj, mert a doramaOne se működik, nehogy most az Ázsia Ékköveivel is ez legyen.
Hirtelen ezek a gondolatok jutottak eszembe, gondoltam, megosztom, talán nem bántok meg vele senkit. Most már tényleg megyek aludni.
Last edited by vajandi on Jan 1st, '15, 13:11, edited 1 time in total.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 31st, '14, 05:21

vajandi wrote:- az összes spoiler látható, amiket írtunk, akkor tűnnek el ablak mögé, ha ráfrissítünk az adott hozzászólásra (megnyitjuk szerkesztésre és újra mentjük)
Igen, ezért szerepel az üzemeltetők tervei közt egy eszköz beszerzése, ami megcsinálja mindezt az összes hozzászóláson... Azaz ez magától meg fog javulni. :whistling:
vajandi wrote:- a videó beágyazás nem működik, amiket youtube-ról tettünk be, azok helyén csak a link látható, a kép nem
Videobeágyazás eddig se volt, ez nem most romlott el. Az új motorhoz vannak olyan bővítmények, amelyek tudnak ilyet, de amennyire tudom, nem igazán szerepelt eddig sem az üzemeltetők szándékában ilyesmi...
Ami volt, az a HTML támogatás, de azt teljesen kikapcsolták. :fear:
vajandi wrote:- a topikok, feliratok linkje megváltozott, ami nem tűnik problémának, részemről oké, de eszembe jutott, hogy ezzel mekkora probléma hárult az Ázsia Ékkövei-re, ahol emiatt minden feliratot újra kell linkelni
Igen ez is igaz, és erre nem tudom fognak-e kitalálni valami okosságot. Jelenleg két változás van a hivatkozásokkal:
  • A szülőmappa neve /forum/ helyett /forums/ lett.
  • A régi motorhoz használtak egy SEF (Search Engine Friendly = keresőbarát) URL-eket használó motort. Ez azt csinálta, hogy a "normál" URL-ekből, mint amit most az új motornál láthattok is, a ? után lévő paramétereket beleszerkesztette a ? előtti fájlnévbe.
A hivatkozások átírását mindenképp érdemes megcsinálni, mert a SEF linkek mellett az eredeti linkek mindig működnek. Még akkor is, ha maga a fórummotor az SEF motor által generált linkeket adja. Meg nem is tudom, az új fórummotorhoz van-e pont ugyanolyan formátumot használó SEF motor...

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 31st, '14, 05:37

unni2011 wrote:Egyébként még e-mailben értesítést eddig az új fórumtól nem kaptam, de gondolom más sem. Belépés után csak a"Notifications" alapján észlelem, ha választ kapok, vagy ha a posztomból "beidéztek".
Ez állítható a User Control Panelben, nálam alapból minden notificationsre van állítva:
Image

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 31st, '14, 05:41

unni2011 wrote:Sajnálom, hogy az előző oldal aljára került. Ha folytatod az okításunkat, mint ahogy jelezted is, célszerű lenne az első részt is beidézned, hogy egyben láthassák azok is, akik még nem kapcsolódtak be újból a fórumozásba. :roll
Mindig lesz az elején/végén link az előző/következő részre, és ha meglesz mindegyik rész (3-4-t tervezek), akkor kilinkelem őket a topiknyitóba...

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by vajandi » Dec 31st, '14, 08:57

UsagiYojimbo wrote:
vajandi wrote:- az összes spoiler látható, amiket írtunk, akkor tűnnek el ablak mögé, ha ráfrissítünk az adott hozzászólásra (megnyitjuk szerkesztésre és újra mentjük)
Igen, ezért szerepel az üzemeltetők tervei közt egy eszköz beszerzése, ami megcsinálja mindezt az összes hozzászóláson... Azaz ez magától meg fog javulni. :whistling:
vajandi wrote:- a videó beágyazás nem működik, amiket youtube-ról tettünk be, azok helyén csak a link látható, a kép nem
Videobeágyazás eddig se volt, ez nem most romlott el. Az új motorhoz vannak olyan bővítmények, amelyek tudnak ilyet, de amennyire tudom, nem igazán szerepelt eddig sem az üzemeltetők szándékában ilyesmi...
Ami volt, az a HTML támogatás, de azt teljesen kikapcsolták. :fear:
vajandi wrote:- a topikok, feliratok linkje megváltozott, ami nem tűnik problémának, részemről oké, de eszembe jutott, hogy ezzel mekkora probléma hárult az Ázsia Ékkövei-re, ahol emiatt minden feliratot újra kell linkelni
Igen ez is igaz, és erre nem tudom fognak-e kitalálni valami okosságot. Jelenleg két változás van a hivatkozásokkal:
  • A szülőmappa neve /forum/ helyett /forums/ lett.
  • A régi motorhoz használtak egy SEF (Search Engine Friendly = keresőbarát) URL-eket használó motort. Ez azt csinálta, hogy a "normál" URL-ekből, mint amit most az új motornál láthattok is, a ? után lévő paramétereket beleszerkesztette a ? előtti fájlnévbe.
A hivatkozások átírását mindenképp érdemes megcsinálni, mert a SEF linkek mellett az eredeti linkek mindig működnek. Még akkor is, ha maga a fórummotor az SEF motor által generált linkeket adja. Meg nem is tudom, az új fórummotorhoz van-e pont ugyanolyan formátumot használó SEF motor...
Köszönöm a válaszokat! :salut: :-)

A linknél arra én is rájöttem, hogy a szám a végén nem változott, csak a linkből a végéről a htm-et törölni kell,
és a szám előtti részt lecserélni erre:http://www.d-addicts.com/forums/viewtopic.php?f=13&t=

Ez a módszer működött a többi fordításom topikjánál is, így tudtam fellelni őket és belenézni, minden oké-e. :-)

Például a Green Rose-nál ez volt a régi:http://www.d-addicts.com/forum/viewtopic_146168.htm

Ez pedig az új:http://www.d-addicts.com/forums/viewtop ... 3&t=146168
Last edited by vajandi on Jan 1st, '15, 13:11, edited 1 time in total.

timbo
Posts: 1080
Joined: Jul 26th, '10, 18:50
Location: Debrecen

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by timbo » Dec 31st, '14, 09:21

Usagi, nagyon köszi a választ és a részletes tájékoztatót is. :)

Ezen jót nevettem tegnap, mikor néztem az MBC Drama Awards-ot. XD Fogalmam sincs miről énekelt Choi Jin Hyuk, s ahhoz hogy jött ez a háttér. Ha szemből vette a kamera, akkor épp kitakarta a villamost. :mrgreen:
Image

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 31st, '14, 13:37

Köszönöm Usagi, az újabb hasznos infókat! :thumright: :D

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Dec 31st, '14, 19:01

Üdv és B.Ú.É.K mindenkinek! :party:

Én is beköszönnék idén először és utoljára. Teljesen egyetértek Brigivel - egyelőre borzalmas az oldal, siratom az előző formációt. "Kár, hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi." :(

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Felhasználói kézikönyv 2 : A képernyő alja

Post by UsagiYojimbo » Dec 31st, '14, 19:09

Első rész: A képernyő teteje

Az oldal alján az alábbi elemek találhatóak:
  • A legalsó sorban található a copyright üzenet, a fórummotor honlapjának linkjével.
  • Felette, a bal oldalon található a kezdőlap linkje, Board index szöveggel.
  • A jobb oldalon található néhány, az üzemeltetőkkel kapcsolatos link, illetve a tagok listája, és az aktuális időzóna. Ez utóbbit a User Control Panelben lehet beállítani.
  • Felette található a Who is online blokk, ami az aktuális fórumot olvasók listája.
  • Felette van a 2 soros navigációs rész:
    • A felső sor ugyanaz, mint a felső résznél volt, csak itt nincs kereső.
    • Az alsó sorban, bal oldalt egy link található, ami visszavisz a szülőfórumba.
    • A jobb oldalon a Jump to menu található, ami mutatja az össze (al)fórumot, és azok között szabadon lehet vele mozogni.
  • Felette egy olyan sor található, amivel a téma hozzászólásai szűrhetőek, rendezhetőek.
Az oldal teteje és alja közötti részt töltik ki az (al)fórum témái, illteve a téma hozzászólásai.
  • Alfórum esetén minden téma a következő részekből áll össze: (Nagyon hasonló a régi fórumhoz...)
    • Az első oszlop bal oldalán a téma ikonja mutatja az állapotát, mellette a téma címe, alatta pedig a témaindító szerzője, és időpontja látható.
    • Az első oszlop jobb oldalán látható az olvasatlan hozzászólások ikonja (Unread posts, 2 négyzet ikon), valamint a hosszú témák esetén a lapozó ikonok.
    • A második oszlopban a válaszok, a harmadikban a megtekintések száma látszik.
    • Az utolsó oszlopban az utolsó válasz szerzője, és ideje, valamint az utolsó válaszra mutató link található (kis ikonnal).
  • Téma esetében az egyes hozzászólások a következő formában jelennek meg:
    • Minden hozzászólás egy saját blokkban jelenik meg, amelynek a háttérszíne eltér az oldal fehérjétől.
    • A bal oldalon a hozzászólás látható, az első sorban a címével, ha van. Ezzel egy sorban a jobb oldalon a hozzászólásokhoz tartozó funkciók gombjai láthatóak:
      • Saját hozzászólás, (illetve moderátorok) esetében a ceruza gomb (Edit post) teszi lehetővé a szerkesztést.
      • Szintén saját hozzászólás törlésére használható az × gomb (Delete post).
      • A ! gombbal (Report this post) lehet jelenteni a moderátoroknak. Figyeljetek rá, mert már történt olyan eset az új felületen, hogy ezt nyomta meg valaki az idézőjel gomb helyett!
      • Moderátoroknak van egy i gomb (Information) amivel a hozzászólásról, és/vagy annak szerzőjéről lehet többet megtudni.
      • Végül az " gomb (Reply with qoute) segítségével lehet úgy válaszolni, hogy egyben idézzük is az adott hozzászólást.
    • A hozzászólás címe alatt, (vagy ha nincs címe, akkor a helyén) a szerző, és az írás ideje látható.
    • Ezután jön maga a hozzászólás szövege.
    • Ha a szerzőnek van aláírása, és nem tiltotta azt le, akkor egy vízszintes vonal után az következik.
    • A jobb oldalon, (egy függőleges vonallal elválasztva,) a szerző adatait lehet látni:
      • Az avatárja, (képe,) ha van.
      • Ha az utóbbi pár percben aktív volt az oldalon, akkor a jobb felső sarokban megjelenik az ONLINE csík.
      • Alatta a szerző neve, az alatt pedig pár adat. Egyrészt a szerző által írt hozzászólások száma, másrészt a profilban beállított adatai.
      • A Contact: utáni ikonocskára kattintva lehet elérni a különféle elérhetőségeit a szerzőnek.
      • A jobb alsó sarokban lévő kis körben lévő felfelé mutató háromszög ikon kattintásra felvisz az oldal tetejére.
Harmadik rész: Ami még kimaradt

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Felhasználói kézikönyv 3 : Ami még kimaradt

Post by UsagiYojimbo » Dec 31st, '14, 19:14

Első rész: A képernyő teteje
Második rész: A képernyő alja

Pár eltérés a korábbi felülethez képest:
  • Nincs gyors válasz mező a témaoldalak alján. Helyette használható a Post reply gomb.
  • A legtöbb gomb csak ikont tartalmaz, szöveget nem. De ha feléjük visszük a nyilat, kattintás nélkül, akkor megjelenik a szöveg is. (Az előző részekben ezeket a szövegeket mindig feltüntettem!)
  • Minden hozzászólásnak lehet saját címe, ami meg is jelenik a hozzászólások tetején.
  • A régi oldalon több funkció kiegészítővel volt megoldva, akár ingyenes kiegészítővel, akár saját fejlesztésűvel. Ezek nagy része még nincs megírva az új motorhoz, ezért ezek folyamatosan kerülnek bevezetésre.
  • Ez csak ideiglenes formátum, tervbe van véve egy világos és egy sötét sablon létrehozása...
    (Jelenleg két formátum van: Az alapértelmezett a prosilver, ez lekerekített, és jobb oldalon van a hozzászóló. Valószínűleg ez van a legtöbbünknél beállítva. A másik neve SE Square Left, ez nincs lekerekítve, és balra vannak a hozzászóló adatai. A két sablon között a felhasználói vezérlőpultban (UCP - User Control Panel) lehet váltani.
    Image
(Folyt köv.)

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 1st, '15, 05:13

Mindenkinek boldog új évet! :alcoholic: Bevallom, nekem annyira nem jön be ez az új külső, meg kinézet sem, de mindegy... Usagi, lenne egy kérdésem hozzád: elolvastam az új oldallal kapcsolatos bejegyzéseidet, de sajnos a feliratfeltöltéssel kapcsolatban nem találtam semmit. Többször is megpróbáltam feltölteni feliratot, de mindig hibár írt ki. Mit tegyek? :nuts:

yeva0814
Posts: 2566
Joined: Jun 23rd, '11, 15:16
Location: Budapest
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by yeva0814 » Jan 1st, '15, 16:09

Kedves Hayako! :)

BÚÉK neked is!
Én most töltöttem fel az újabb feliratom, és simán ment minden.

Mindenkinek kívánok Istentől gazdagon megáldott, békés, boldog újesztendőt. :)

A fórum kinézetével, meg az egész kezelésével még én sem barátkoztam meg, de mivel még nem is értem az angolt, úgy pláne nehezen tájékozódom... :-(
Viszont reménykedem, és azért hálás vagyok és örülök, hogy legalább van ez a fórum. :)
Last edited by yeva0814 on Jan 3rd, '15, 17:09, edited 1 time in total.

yeva0814
Posts: 2566
Joined: Jun 23rd, '11, 15:16
Location: Budapest
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by yeva0814 » Jan 1st, '15, 16:16

Egyébként már fel is fedeztem ebben a fórumban egy jobb dolgot, mint az előzőben. És pedig, hogy egy ilyen ablakba lehet írni, nem pedig egy olyan kicsibe, mint a régin... :)
Látjátok milyen jó, hogyha az ember, megtanulja, hogy mindenben - még a nemszeretem dolgokban is - keressen valami jót, valami pozitívumot, aminek örülni lehet. :)
Mert nincs semmi annyira rossz, hogy legalább valami jó ne lenne benne. :)

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by desertqueen » Jan 1st, '15, 17:24

Mindenkinek Boldog Újévet Kívánok!
Nekem nem a fórum fizimiskájával van a bajom. Valami miatt elég instabilnak tűnik a történet. Nekem is a Hayako által említett hibajelenség jön elő.
Konkrétan az asztali pc-mről nem tudok feljelentkezni a D-addictsra, csak a laptopomról (ez még tegnap nem okozott problémát...), a file feltöltésnél meg amíg kiimádkoztam belőle, hogy ne hibaüzenet jöjjön ki, az elég macerás volt. Feltöltötte ugyan, de hibaüzenetet írt ki. Viszont, ha visszaléptem, akkor látszott a feltöltés :blink :blink :blink :blink . A legutóbbi posztom kétszer ment el, és nincs az a könyörgés, amiért ki tudnám az utolsót törölni. Szóval szerintem még akadozik... Bár így is hatalmas munka lehetett az áttérés, ezért nem elégedetlenkedem.... :roll

Szilvia333
Posts: 207
Joined: Sep 4th, '12, 15:37
Location: Mátészalka

Re: Felhasználói kézikönyv 3 : Ami még kimaradt

Post by Szilvia333 » Jan 1st, '15, 19:06

UsagiYojimbo wrote:Első rész: A képernyő teteje
Második rész: A képernyő alja

Pár eltérés a korábbi felülethez képest:
  • Nincs gyors válasz mező a témaoldalak alján. Helyette használható a Post reply gomb.
  • A legtöbb gomb csak ikont tartalmaz, szöveget nem. De ha feléjük visszük a nyilat, kattintás nélkül, akkor megjelenik a szöveg is. (Az előző részekben ezeket a szövegeket mindig feltüntettem!)
  • Minden hozzászólásnak lehet saját címe, ami meg is jelenik a hozzászólások tetején.
  • A régi oldalon több funkció kiegészítővel volt megoldva, akár ingyenes kiegészítővel, akár saját fejlesztésűvel. Ezek nagy része még nincs megírva az új motorhoz, ezért ezek folyamatosan kerülnek bevezetésre.
  • Ez csak ideiglenes formátum, tervbe van véve egy világos és egy sötét sablon létrehozása...
(Folyt köv.)
Kedves Usagi!!
Képzeld,pár dolgot megértettem abból amit írtál,nagy segítség,mert bevallom ez az új izé,nekem nagyon félelmetesnek tűnik,és mivel elég sok dolgot még nem értek egyenlőre félek is)) :cry:
Próbáltam ma este válaszolni egy hozzám érkezett üzenetre,bevallom fogalmam sincs megkapta e az illető,és ha már látom hogy Yeva is itt van(volt) akkor mondanám hogy neki is próbáltam egy üzenetet küldeni,lövésem sincs sikerült e,Amúgy meg:
Boldog Új Évet mindenkinek !!!!!!!!!!!!!! :wub: :wub:

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 1st, '15, 19:41

desertqueen wrote:Nekem nem a fórum fizimiskájával van a bajom. Valami miatt elég instabilnak tűnik a történet. Nekem is a Hayako által említett hibajelenség jön elő.
A motor sokkal stabilabb. Az, hogy egyes esetekben hibaüzenetet dob, azt nem csak a (nem) stabilitás okozhatja.
desertqueen wrote:Konkrétan az asztali pc-mről nem tudok feljelentkezni a D-addictsra, csak a laptopomról (ez még tegnap nem okozott problémát...)
Itt meg kéne vizsgálni, hogy konkrétan mit ír ki...
desertqueen wrote:a file feltöltésnél meg amíg kiimádkoztam belőle, hogy ne hibaüzenet jöjjön ki, az elég macerás volt. Feltöltötte ugyan, de hibaüzenetet írt ki. Viszont, ha visszaléptem, akkor látszott a feltöltés :blink :blink :blink :blink .
Itt is a konkrét hibaüzenet segíthetne a probléma megoldásában. Nekem sikerült fájlt feltöltenem, és nem adott semmilyen hibaüzenetet...
desertqueen wrote:A legutóbbi posztom kétszer ment el, és nincs az a könyörgés, amiért ki tudnám az utolsót törölni. Szóval szerintem még akadozik...
Kinek könyörögtél, mert ha jól tudom csak a moderátorok tudnak hozzászólást törölni...
desertqueen wrote:Bár így is hatalmas munka lehetett az áttérés, ezért nem elégedetlenkedem.... :roll
Ha tényleges gibát találsz akkor csak szólj, hogy továbbíthassuk az üzemeltetőknek.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Felhasználói kézikönyv 3 : Ami még kimaradt

Post by UsagiYojimbo » Jan 1st, '15, 19:44

Szilvia333 wrote:Próbáltam ma este válaszolni egy hozzám érkezett üzenetre,bevallom fogalmam sincs megkapta e az illető
Ma nem kaptam értesítést arról, hogy a felkiáltójel gombot nyomta volna meg valaki... :whistling:

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 2nd, '15, 06:58

yeva0814 wrote:Kedves Hayako! :)

BÚÉK neked is!
Ém most töltöttem fel az újabb feliratom, és simán ment minden.

Mindenkinek kívánok Istentől gazdagon megáldott, békés, boldog újesztendőt. :)

A fórum kinézetével, meg az egész kezelésével még én sem barátkoztam meg, de mivel még nem is értem az angolt, úgy pláne nehezen tájékozódom... :-(
Viszont reménykedem, és azért hálás vagyok és örülök, hogy legalább van ez a fórum. :)
Kedves yeva! Neked is boldog új évet! :thumright: Én még sajnos mindig a feltöltéssel szenvedek. Ezt írja ki hibaüzenetnek: [Colettesubs] Pinocchio 13. r??sz.srt is an invalid filename. Hiába nevezem át vagy töltöm fel újra, egyszerűen kidob. :cry:

Szilvia333
Posts: 207
Joined: Sep 4th, '12, 15:37
Location: Mátészalka

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Szilvia333 » Jan 2nd, '15, 15:22

Valaki rájött már arra hogyan lehet itt üzenni annak akinek szeretnénk???? :-(
Leszámítva azt hogy itt panaszváltót játszunk)))) :glare:

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by vajandi » Jan 2nd, '15, 15:26

A régi rendszerben e-mail-t kaptam, ha egy topikba hozzászólt valaki (legalábbis amelyik topik-nál ezt megadtam). Ebben az új rendszerben nincs ilyen lehetőség? Vagy csak én vagyok béna, hogy nem találom, hol kell beállítani? :scratchchin:

Szilvia333
Posts: 207
Joined: Sep 4th, '12, 15:37
Location: Mátészalka

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Szilvia333 » Jan 2nd, '15, 18:03

Az értesítésekkel én is úgy voltam,vagyis kaptam az e-mailt,most viszont semmi.Illetve,a fenti menüben a Notifications-nál látom ha rajtam kívűl valaki más is hozzászólt abban a topikban ahová azelőtt én is írtam .... :glare:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 2nd, '15, 19:12

Szilvia333 wrote:Az értesítésekkel én is úgy voltam,vagyis kaptam az e-mailt,most viszont semmi.Illetve,a fenti menüben a Notifications-nál látom ha rajtam kívűl valaki más is hozzászólt abban a topikban ahová azelőtt én is írtam .... :glare:
Szilvia, Andi, korábban Usagi válaszolt nekem erre a kérdésemre.
A PM-ről is kapok e-mailt, mert itt újból beállítottam. :-) Akkor pipáljátok ki a megfelelő helyeken az e-mail értesítést is!
Annyit kell tudni róla, hogy ezek a típúsú fórumok csak akkor küldik az értesítést, ha mindig be is léptek az üzenetükre. /Ezt tapasztalatból tudom./
UsagiYojimbo wrote:
unni2011 wrote:Egyébként még e-mailben értesítést eddig az új fórumtól nem kaptam, de gondolom más sem. Belépés után csak a"Notifications" alapján észlelem, ha választ kapok, vagy ha a posztomból "beidéztek".
Ez állítható a User Control Panelben, nálam alapból minden notificationsre van állítva:
Image

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by vajandi » Jan 2nd, '15, 20:48

Nagyon-nagyon köszi!!! :D

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 2nd, '15, 22:37

Hayako wrote:Ezt írja ki hibaüzenetnek: [Colettesubs] Pinocchio 13. r??sz.srt is an invalid filename. Hiába nevezem át vagy töltöm fel újra, egyszerűen kidob. :cry:
Próbálj meg ékezet nélküli fájlnevet feltölteni! Nem tudom segít-e...

Rákérdezek az üzemeltetőknél...

Szerk:
Azt mondták, hogy ha lehet ne használjunk ékezetes betűket. Ha nagyon muszáj, akkor csomagoljuk be egy ZIP vagy RAR fájlba, és ennek már ne legyen ékezet a nevében.

Én azt szoktam csinálni, hogy a feliratfájl neve megegyezik a videofájl nevével, és a név és a kiterjesztés közé odateszem, hogy ".HUN'"...

yeva0814
Posts: 2566
Joined: Jun 23rd, '11, 15:16
Location: Budapest
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by yeva0814 » Jan 3rd, '15, 17:16

UsagiYojimbo wrote:
Hayako wrote:Ezt írja ki hibaüzenetnek: [Colettesubs] Pinocchio 13. r??sz.srt is an invalid filename. Hiába nevezem át vagy töltöm fel újra, egyszerűen kidob. :cry:
Próbálj meg ékezet nélküli fájlnevet feltölteni! Nem tudom segít-e...

Rákérdezek az üzemeltetőknél...

Szerk:
Azt mondták, hogy ha lehet ne használjunk ékezetes betűket. Ha nagyon muszáj, akkor csomagoljuk be egy ZIP vagy RAR fájlba, és ennek már ne legyen ékezet a nevében.

Én azt szoktam csinálni, hogy a feliratfájl neve megegyezik a videofájl nevével, és a név és a kiterjesztés közé odateszem, hogy ".HUN'"...
Sziasztok! :)

Egyetértek UsagiYojimboval. Amikor "részt" írtam nekem sem küldte el. Ezért lett a negyedik zip csak "resz"; tehát a hosszú magánhangzókat a feltöltendő fájlokban kerülni kell. :)

yeva0814
Posts: 2566
Joined: Jun 23rd, '11, 15:16
Location: Budapest
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by yeva0814 » Jan 3rd, '15, 17:18

Kedves Szilvia! :)

Megkaptam a privid és válaszoltam rá. Remélem Te is megkaptad! :)

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 3rd, '15, 18:02

Ha jól látom, fent a kenyérmorzsa sorba bekerült két link: a felirat indexé, és egy linkek oldalé. :whistling:
Nem tudom mennyire működik az index, az üzemeltetői topikban azt írták, még nem élő, csak a régi írja ki a linkeket az új módszer szerint... (Akármit is jelentsen mindez... :scratch: )

Szilvia333
Posts: 207
Joined: Sep 4th, '12, 15:37
Location: Mátészalka

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Szilvia333 » Jan 3rd, '15, 18:16

Kedves Yeva!
Meg bizony!!
Köszönöm szépen!!! Image

MekkMester
Posts: 240
Joined: Dec 18th, '09, 17:36
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by MekkMester » Jan 3rd, '15, 23:46

Sziasztok!
Kigyűjtettem a fórum keresőjével az összes magyar feliratot tartalmazó bejegyzést ABC sorrendben.
KATT IDE a Hungarian feliratokhoz ABC sorrendben
Ha elmentitek a böngészőtök könyvjelzőébe a linket, akkor később is könnyen tudtok keresgélni a magyar feliratok között.
Üdv... MekkMester 8)

Hopsz... most látom már működik a régi stílusú felirat index is.
Régi stílusú Hungarian felirat INDEX
Ezt is érdemes elmenteni a könyvjelzőbe. :cheers:

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 4th, '15, 05:48

MekkMester wrote:Sziasztok!
Kigyűjtettem a fórum keresőjével az összes magyar feliratot tartalmazó bejegyzést ABC sorrendben.
KATT IDE a Hungarian feliratokhoz ABC sorrendben
Ha elmentitek a böngészőtök könyvjelzőébe a linket, akkor később is könnyen tudtok keresgélni a magyar feliratok között.
Üdv... MekkMester 8)

Hopsz... most látom már működik a régi stílusú felirat index is.
Régi stílusú Hungarian felirat INDEX
Ezt is érdemes elmenteni a könyvjelzőbe. :cheers:
Köszi a listát, Mekkmester! :D MÁR MIÓTA VÁRTAM RÁ! :cheers:
Last edited by Hayako on Jan 4th, '15, 06:59, edited 1 time in total.

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 4th, '15, 06:58

yeva0814 wrote:
UsagiYojimbo wrote:
Hayako wrote:Ezt írja ki hibaüzenetnek: [Colettesubs] Pinocchio 13. r??sz.srt is an invalid filename. Hiába nevezem át vagy töltöm fel újra, egyszerűen kidob. :cry:
Próbálj meg ékezet nélküli fájlnevet feltölteni! Nem tudom segít-e...

Rákérdezek az üzemeltetőknél...

Szerk:
Azt mondták, hogy ha lehet ne használjunk ékezetes betűket. Ha nagyon muszáj, akkor csomagoljuk be egy ZIP vagy RAR fájlba, és ennek már ne legyen ékezet a nevében.

Én azt szoktam csinálni, hogy a feliratfájl neve megegyezik a videofájl nevével, és a név és a kiterjesztés közé odateszem, hogy ".HUN'"...
Sziasztok! :)

Egyetértek UsagiYojimboval. Amikor "részt" írtam nekem sem küldte el. Ezért lett a negyedik zip csak "resz"; tehát a hosszú magánhangzókat a feltöltendő fájlokban kerülni kell. :)
Köszönöm yeva, azóta már rájöttem. :whistling: Furcsa azért, hogy itt nem működnek az ékezetes betűk. Még annyi kérdésem lenne, hogy lehet az avatar alá a fansubber címkét tenni. Nevalánál és Briginél már láttam, de még nem jöttem rá. Tudja valaki a módját? :pray:
Attachments
2015-01-04_080716.png
2015-01-04_080716.png (38.59 KiB) Viewed 8677 times

timbo
Posts: 1080
Joined: Jul 26th, '10, 18:50
Location: Debrecen

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by timbo » Jan 4th, '15, 07:14

Azt csak én tapasztaltam, hogy ha egy felirat nevében kapcsos vagy normál zárójel van, akkor mentéskor ezek helyén hülye karakterek jelennek meg??

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 4th, '15, 07:17

Hayako wrote:Köszi, azóta már rájöttem. :whistling: Furcsa azért, hogy itt nem működnek az ékezetes betűk.
Ez állítólag ismert hibája a phpBB3 3.1.* motornak...
Hayako wrote:Még annyi kérdésem lenne, hogy lehet az avatar alá a fansubber címkét tenni. Nevalánál és Briginél már láttam, de még nem jöttem rá.
Kérni kell ebben a topikban: Oy, Calling All Fansubbers! (Én is csak mostanában vettem észre...)

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 4th, '15, 08:07

UsagiYojimbo wrote:
Hayako wrote:Köszi, azóta már rájöttem. :whistling: Furcsa azért, hogy itt nem működnek az ékezetes betűk.
Ez állítólag ismert hibája a phpBB3 3.1.* motornak...
Hayako wrote:Még annyi kérdésem lenne, hogy lehet az avatar alá a fansubber címkét tenni. Nevalánál és Briginél már láttam, de még nem jöttem rá.
Kérni kell ebben a topikban: Oy, Calling All Fansubbers! (Én is csak mostanában vettem észre...)
Köszönöm szépen Usagi! :thumright:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 4th, '15, 13:56

MekkMester wrote:Sziasztok!
Kigyűjtettem a fórum keresőjével az összes magyar feliratot tartalmazó bejegyzést ABC sorrendben.
KATT IDE a Hungarian feliratokhoz ABC sorrendben
Ha elmentitek a böngészőtök könyvjelzőébe a linket, akkor később is könnyen tudtok keresgélni a magyar feliratok között.
Üdv... MekkMester 8)

Hopsz... most látom már működik a régi stílusú felirat index is.
Régi stílusú Hungarian felirat INDEX
Ezt is érdemes elmenteni a könyvjelzőbe. :cheers:
Köszönöm szépen! :salut: Gondolatolvasó vagy? Pont szerettem volna valamit megtalálni a régebben posztoltak között.
A Quick Links jó dolog lenne, de kár, hogy nem tudjuk szűrni, leszűkíteni a magyar topikokra. Vagy lehet, csak én nem jöttem rá, hogy hogyan kéne? :roll

MekkMester
Posts: 240
Joined: Dec 18th, '09, 17:36
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by MekkMester » Jan 4th, '15, 15:30

unni2011 wrote: Köszönöm szépen! :salut: Gondolatolvasó vagy? Pont szerettem volna valamit megtalálni a régebben posztoltak között.
A Quick Links jó dolog lenne, de kár, hogy nem tudjuk szűrni, leszűkíteni a magyar topikokra. Vagy lehet, csak én nem jöttem rá, hogy hogyan kéne? :roll
Pedig roppant egyszerű... akkor legyen egy kis gyorstalpaló a kereső használatához. (csak velősen a lényeg, ha subtitles topic címében keresel)
Klikk Quick links azon belül a Search-ra.
Kapsz egy kereső ablakot, ahol sok mindent be tudsz állítani.
Search for keywords = ide kell beírni, hogy mit keresel. (pl: hungarian vagy hungarian+complete) ha + jel nélkül írod be, akkor a két szóra külön-külön keres és ad találatot, ha + jellel, akkor mindkét szó benne lesz a találati listában.
Search in forums = itt jelöld ki, hogy mely fórumokban szeretnél keresni. pl: Subtitles
Search subforums = yes
Search within = itt adod meg, hogy milyen mélységben keressen. Ha TOPIC titles only -ra állítod, akkor csak a topic címében keres. Ez a leggyorsabb, ha hungarian listát szeretnél listázni.
Display results as = TOPICS , hogy topikonként jelenítse meg neked
Sort results by = Topic title cím alapján és Ascending növekvő sorrendben... A->Z-ig
Limit results to previous = All result, ha az ősidőktől akarod a keresést, vagy beállítod, hogy 1 nap, 7 nap... stb
Return first = 0 character of post. Ha csak a topic címére vagy kíváncsi. Ha itt értéket 25-1000-ig adsz meg, akkor a topicból ennyi karakternyit meg is jelenít.
Majd klikk a Search gombra.
Két keresés között egy kis időnek el kell telnie. (pár másodperc) Ez igaz a találati lista oldalainak megjelenítésére is.
Ugyanis minden oldal lekérése külön keresésnek minősül.
A keresésed eredményét el tudod menteni a böngésződ könyvjelzőébe.
A keresőmotor eléggé jól testre szabható. Ha ügyesen kezeled, időt spórolhatsz vele.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 4th, '15, 16:53

Nagyon köszönöm MekkMester! :thumright: Most már látom, hogy hol hibáztam, amikor próbálkoztam. :roll A részletes keresőnek a kitöltését elnagyoltam. :w00t:
Aztán jobb híján a feliratos oldalon, csak a régi bevállt módszert, a Crtl+F billentyűt használtam a Hungarian dolgok szűrésére. :unsure: Akkor persze, csak lefelé léptetve színezte meg az adott topiknál a szót.
Köszönöm a segítségedet még egyszer, mert most egyszerűbb lesz az összes magyar aktív topikra rákeresnem. :D

Szilvia333
Posts: 207
Joined: Sep 4th, '12, 15:37
Location: Mátészalka

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Szilvia333 » Jan 4th, '15, 17:16

Kedves MekkMester,és Usagi !!
Hálásan köszönöm az eligazítást,ez bizony nagy segítség mindenkinek!! Image

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by iklil » Jan 4th, '15, 19:14

BÚÉK! Örülök, hogy újra itt, veletek! :cheers:


Kérdésem az új honlappal kapcsolatban. A feliratok letöltési statisztikája (hányan töltötték le a feliratot) követhető, vagy ennek búcsút kell mondanunk? :roll

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 4th, '15, 19:48

iklil wrote:BÚÉK! Örülök, hogy újra itt, veletek! :cheers:


Kérdésem az új honlappal kapcsolatban. A feliratok letöltési statisztikája (hányan töltötték le a feliratot) követhető, vagy ennek búcsút kell mondanunk? :roll
Iklil, én látom a letöltési statisztikát minden egyes feliratnál. :-) A mostani soridnál a 26. résznél 308, a ma feltett 39. résznél 75 letöltés volt eddig. (Downloaded 75 times) Vagy nem erre gondoltál? :roll

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by iklil » Jan 4th, '15, 21:35

unni2011 wrote:
iklil wrote:BÚÉK! Örülök, hogy újra itt, veletek! :cheers:


Kérdésem az új honlappal kapcsolatban. A feliratok letöltési statisztikája (hányan töltötték le a feliratot) követhető, vagy ennek búcsút kell mondanunk? :roll
Iklil, én látom a letöltési statisztikát minden egyes feliratnál. :-) A mostani soridnál a 26. résznél 308, a ma feltett 39. résznél 75 letöltés volt eddig. (Downloaded 75 times) Vagy nem erre gondoltál? :roll
Valóban erre gondoltam, csak nem vettem észre. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem. :-)
Last edited by iklil on Jan 10th, '15, 17:26, edited 1 time in total.

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Jan 4th, '15, 22:15

Hála istennek visszakerült a Subtitles index. Ez a gyorslink volt az, amit eddig a legjobban hiányoltam az új külsőről. :w00t:

Summi
Posts: 2258
Joined: Apr 30th, '10, 18:52

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Summi » Jan 5th, '15, 16:31

Sziasztok :-)

kellett egy kicsit agitálnom magam , h megbarátkozzam ezzel az új DA profillal , de végre sikerült :cheers: hiányzik a régi megszokott " kuckó"

köszönöm MekkMester,és Usagi a sok részletes magyarázatot nagy segítség volt :wub:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 6th, '15, 12:11

Kedves Brigichan!
Úgy látom te vagy az új DA első magyar szülinaposa. :D Mi is sok szeretettel köszöntünk, örülünk a visszatérésednek is.
Image

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Jan 6th, '15, 14:23

Szívből köszönöm! :thumright:

Summi
Posts: 2258
Joined: Apr 30th, '10, 18:52

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Summi » Jan 6th, '15, 14:54

Brigichan! Kívánok én is sok Boldog Szülinapot ! Image

desertqueen
Posts: 818
Joined: Dec 20th, '11, 12:42
Location: Budapest / Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by desertqueen » Jan 9th, '15, 10:24

Sziasztok, tud valaki vmit a DoramaOne-ról? :unsure:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 10th, '15, 12:56

desertqueen wrote:Sziasztok, tud valaki vmit a DoramaOne-ról? :unsure:
Desertqueen, ez a kérdés több általam látogatott fórumon igen gyakran elhangzik. Sajnos, én sem tudom rá a választ.Image
Robrob-ot szoktam látni itt az új DA-n is bejelentkezve és úgy gondolom, hogy mindenkinek jólesne, ha legalább egy mondattal reagálna a kérdésekre.
Természetesen mindenfajta magyarázkodás nélkül is elfogadható, megérthető, ha véglesen megszünteti az oldalt, vagy netán csak átmeneti kényszerpihenőt tart, de mindenképpen illene már egy visszajelzést adnia ennyi kérdés után.Image
Robrob, akárhogyan is alakul a blogod sorsa, a sok követőd, olvasód nevében itt is köszönöm az eddigi munkád, azt a sok-sok energiát, időt, amit belefektettél a DoramaOne működtetésébe.Image

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 10th, '15, 16:01

unni2011 wrote:
desertqueen wrote:Sziasztok, tud valaki vmit a DoramaOne-ról? :unsure:
Desertqueen, ez a kérdés több általam látogatott fórumon igen gyakran elhangzik. Sajnos, én sem tudom rá a választ.Image
Robrob-ot szoktam látni itt az új DA-n is bejelentkezve és úgy gondolom, hogy mindenkinek jólesne, ha legalább egy mondattal reagálna a kérdésekre.
Természetesen mindenfajta magyarázkodás nélkül is elfogadható, megérthető, ha véglesen megszünteti az oldalt, vagy netán csak átmeneti kényszerpihenőt tart, de mindenképpen illene már egy visszajelzést adnia ennyi kérdés után.Image
Robrob, akárhogyan is alakul a blogod sorsa, a sok követőd, olvasód nevében itt is köszönöm az eddigi munkád, azt a sok-sok energiát, időt, amit belefektettél a DoramaOne működtetésébe.Image
Egyetértek unnival! Nagyon köszönöm az eddigi munkáját, de azért tényleg tájékoztathatna minket, hogy akkor mi van.

bekka
Fansubber
Fansubber
Posts: 791
Joined: Dec 7th, '10, 17:34
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by bekka » Jan 10th, '15, 17:21

A blogspot oldalt át lehet alakítani úgy is, hogy csak meghívóval emailcím alapján lehet olvasni, egyébként nem nyilvános. Ez nem lenne Shaolin bunny által leírt problémára megoldás a Dorama one oldalon? :cry:

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by iklil » Jan 10th, '15, 17:28

:cussing:
Nekem miért nem működik a smilies? :-( Esetleg valaki tudja...?

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 10th, '15, 17:44

iklil wrote::cussing:
Nekem miért nem működik a smilies? :-( Esetleg valaki tudja...?
Iklil, épp most írtam meg a topikodban a választ. Senkinek sem működik a szmájli /jó magyarosan írva/, de én kicselezem.Image
Akkor ide is beteszem, hátha mást is érdekel, hogy hogyan csinálom.
unni2011 wrote:
A kiválasztott szmájlira jobb klikk, majd a képadatok megjelenítésére bal klikk, azután a "Helyről" a linket kimásolom, és az img-ék közé teszem, mintha képet tennék be.
Remélem, neked is menni fog!Image

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 10th, '15, 19:16

Az Unni által javasolt szmájli berakási módszert, egy lépéssel kevesebbel is meg lehet úszni:
A kiválasztott szmájlira jobb klikk -- > Újabb klikk a "Kép címének másolása"-ra -- > Beilleszteni a szövegbe,
kijelölni, és egy utolsó klikk az "Img"-re.

Image

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 10th, '15, 20:27

ezoritu wrote:Az Unni által javasolt szmájli berakási módszert, egy lépéssel kevesebbel is meg lehet úszni:
A kiválasztott szmájlira jobb klikk -- > Újabb klikk a "Kép címének másolása"-ra -- > Beilleszteni a szövegbe,
kijelölni, és egy utolsó klikk az "Img"-re.

Image
Rita, tényleg így a szmájli esetében rövidebb.Image Nálam a "megszokás hatalma" közre játszott abban, hogy a képadatokat használom, ugyanis akkor látom a méretét is annak, amit be szeretnék tenni, s ha kell rögtön kicsinyítem is. Tudod, hogy a túl nagy képeket azért nem szeretem a fórumokon, mert meghúzza az oldalt, és nehezebben lesz olvasható.Image
Utólag szerkesztve: Még az is eszembe jutott, hogy én az "Img"-t nem úgy használom, mint te, hanem előbb kattintok az Img-re és utána a kimásolt linket csak beillesztem a mozgó kurzor helyére. Image

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 10th, '15, 21:04

Unni! Jókat nevetek magamban, magunkon! Amit utoljára javasoltál, az még tovább rövidíti a szmájlibeillesztés idejét.
Ketten csökkentettünk rajta két lépést. Szerintem ettől nem lehet rövidebben. Ez lesz a végleges tuti módszer.

Image

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jan 10th, '15, 21:35

Rita, még hozzászólhat egy profi is, aki ránk kontráz. A Fedák Sári azért az lenne, ha simán működnének a szmájlik.Image Ez csak átmeneti megoldásnak jó. Ennek az új rendszernek elvileg az is előnye, hogy utólag is be lehet rakni a hangulatjeleket. A réginél mindig a végére dobta le, ezért megtanultam, hogy hogyan kell őket leírni.Image Egyébként nagyjából az összes BB kódot tudom fejből, ezért pl. könnyen idézek több hsz-ből is egymást követően.

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 13th, '15, 07:32

Kedves UsagiYojimbo!
A segítségedre lenne szükségem. Tegnap mikor bejegyzést írtam, leállt a D-A és ezért többször is posztolta ugyanazt a hozzászólásomat. Már többször próbáltam törölni, de valahogy nem sikerül. Tudnál segíteni?
Image

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 13th, '15, 18:43

Hayako wrote:Tegnap mikor bejegyzést írtam, leállt a D-A és ezért többször is posztolta ugyanazt a hozzászólásomat. Már többször próbáltam törölni, de valahogy nem sikerül. Tudnál segíteni?
A két szélsőt töröltem. Az elsőnek más volt a szövege, azért nem az maradt meg. :whistling:

Szerk:
Úgy látom megjavultak a smileyk... :salut:

bekka
Fansubber
Fansubber
Posts: 791
Joined: Dec 7th, '10, 17:34
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by bekka » Jan 13th, '15, 21:16

Usagi nálam nem jön be a magyar DA. Te tudsz valamit? :O

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 13th, '15, 22:42

bekka wrote:Usagi nálam nem jön be a magyar DA. Te tudsz valamit? :O
Öööö, délután még ment....
Várj csak!
Mostanság van szerver-karbantartás betervezve, de az hajnalban szok lenni...

Szerk:
Igen, karbantartás van...
Én vagyok a hunyó, az értesítő levelet anno eltettem, hogy messze még a január közepe... :whistling:

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 14th, '15, 18:33

Nagyon köszönöm, Usagi! Örülök, hogy megjavultak a smiley-k! :D

zetkin94
Posts: 1064
Joined: May 7th, '11, 13:22

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

Post by zetkin94 » Jan 15th, '15, 19:41

Bár kicsit megkésve. Remélem még nem vesztette el az aktualitását :-)
Usagi, láttam az összefoglalókat, köszönet érte! :thumleft:
Mikor délután benéztem, akkor valamelyest más volt az oldal. Sokkal jobban hasonlított a régihez, mármint abba, hogy bal oldalon voltak a hozzászólók nevei, képei.
Ezek szerint még mindig lesznek változások.?
A lényeg hogy megbízhatóan működik :dance:

eniko
Posts: 1
Joined: Jan 18th, '15, 06:59

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by eniko » Jan 18th, '15, 15:52

Sziasztok! Szeretném Timbónak megköszönni a Can you hear my heart forditását, láttam már , de most újra elővettem, hát megint együtt sirok , nevetek a szereplőkkel.Azenéje pedig... :wub: Üdvözlettel :Enikő :D

timbo
Posts: 1080
Joined: Jul 26th, '10, 18:50
Location: Debrecen

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by timbo » Jan 19th, '15, 18:56

Kedves Enikő! Nagyon szívesen. :) És hogy én milyen rég néztem már bele...

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Jan 19th, '15, 22:24

Azt én is köszönöm szépen! Épp tegnap szereztem be az első részét, hogy belevágjak. Nemrég láttam a 100 Days with Mr. Arrogant című filmet, és hát tetszett a Kim Jae-Won mosolya. :lol

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Jan 20th, '15, 12:59

Amikor elkap a lelkifurdalás, amiért hagytam félbe fordításokat, mindig meghozzák a kedvemet....

http://www.sorozatbarat.club/series/tag/koreai

A következő linken pedig végképp elhűltem:

http://netbiznisz.hu/viewtopic.php?f=69&t=5712

Hogyan csináljunk üzletet más hobbijából, fordításából....

bekka
Fansubber
Fansubber
Posts: 791
Joined: Dec 7th, '10, 17:34
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by bekka » Jan 20th, '15, 20:04

gilnis wrote:Amikor elkap a lelkifurdalás, amiért hagytam félbe fordításokat, mindig meghozzák a kedvemet....

http://www.sorozatbarat.club/series/tag/koreai

A következő linken pedig végképp elhűltem:

http://netbiznisz.hu/viewtopic.php?f=69&t=5712

Hogyan csináljunk üzletet más hobbijából, fordításából....
:-(

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Jan 20th, '15, 20:48

Ez volt már?

Liza, a rókatündér

kzsoka
Posts: 358
Joined: Apr 8th, '11, 12:20
Location: West Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kzsoka » Jan 21st, '15, 06:22

gilnis wrote:
Amikor elkap a lelkifurdalás, amiért hagytam félbe fordításokat, mindig meghozzák a kedvemet....
Drága gilnisem!

Az nem jelent semmit, hogy még nincs kész teljesen egy sorozat. :-( A 100 évnek a felénél sem tartok, de tegnap felfedeztem, hogy az elkészült 18 rész már ott díszeleg az ominózus oldalon. :mrgreen:

asiandream
Fansubber
Fansubber
Posts: 61
Joined: Jul 19th, '09, 12:34
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by asiandream » Jan 22nd, '15, 12:34

gilnis wrote:Amikor elkap a lelkifurdalás, amiért hagytam félbe fordításokat, mindig meghozzák a kedvemet....

http://www.sorozatbarat.club/series/tag/koreai

A következő linken pedig végképp elhűltem:

http://netbiznisz.hu/viewtopic.php?f=69&t=5712

Hogyan csináljunk üzletet más hobbijából, fordításából....

Ez nagyon rossz... :O :-( hogy tehet valaki ilyet?!

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Jan 25th, '15, 23:42

Dae Jo Young
viewtopic.php?t=139173

Kezdem a legeslegfontosabbal! hhjudit-nak nagyon-nagyon hálás köszönetem, hogy ezt a sorozatot megnézhettem ilyen kiváló magyar felirattal. Nincs szó rá mennyire.

Következzék pár szubjektív mondat-párlat, ami a sorozat utolsó részének is a megtekintése után, így iziben lecsapódott bennem. Mindenkit kérek, hogy aki nagyon nem ért velem egyet, nézze el ezt nekem, mint mondom szubjektív leszek és meglehet kiforratlan is (viszont fontosnak éreztem, hogy az élmény közvetlen hatása alatt írjam le ezeket).

* Míg a világ világ, megmásíthatatlan kedvenc a Palota ékköve lesz az életemben. Ebbe a csodás koreai világba ezen a sorozaton keresztül kukucskálhattam be, az első releváns élmények oly mértékben belémégtek, hogy lehetetlen felülírni őket.
* Azonban a legjobb, sőt számomra felülmúlhatatlannak tűnő (és azért, mert szellemi értelemben a legkozenvekvensebb) kosztümős, történelmi eseményeken alapuló k-dorama-sorozat az ez a monumentálisan gigantikus Dae Jo Young.
* Részleteiben lehetnek bakik (pl.: félszemű ember sérült szemének nem jó takarása), szellemi értelemben a nagy egészt tekintve abszolút hiteles számomra, mindez olyan feszes dialógusokkal teli, egyenszilárd pompás forgatókönyvbe ágyazva, hogy az ötletek láttán nem győzi az ember a fejét kapkodni, egészen az utolsó rész utolsó percéig (mind mennyiséget, mind minőséget tekintve). A spoilert mellőzve, a sorozat végefelé az egyik "rosszfiút" kivégzik. Ilyen művészi tökélyre fejlesztett, ennyire precízen megkomponált képsorokat és szöveget alig-alig lehet látni. Csak ez az egy jelenet is megtestesíti az egész sorozatot, minden erényével. Az alkotók, mindenre, de tényleg mindenre odafigyeltek, ami a lényeget érinti. Olyan ez a jelenet számomra, mint a világ számára a nagy ügetőverseny a klasszikus Ben-Húrban, nagyfilm elötti kisfilmként is megállja a helyét a mozikban, hiszen érthető, átélhető így önmagában is (persze annyira azért nem, mint, a teljes film/sorozat kontextusában)
* Én nagy barátja vagyok a filmzenéknek (nyugati és keleti világban egyaránt), a Palota ékköve eleve magas szinvonallal tűzte ki a startvonalat számomra, de annak minden erénye mellett is (pl.: népzene szoros integrációja) ez a filmzene mindent überel nálam, akkor is, ha lényegében 100%-ban nyugati behatású. Mennyiségben és minőségben pazar léptékű invenció jellemzi, egy percre sem fáradt el bennem a zene. Egy idő után el kezdtem mentegetni azon időpontokat egy text-állományba, amik kifejezetten jól sikerültek: talán egyszer össze fogom tudni őket gyűjteni egy helyre.
* Minden idők csúcs castingja számomra ezé a sorozaté. Három tökéletes női szépséggel, legnagyszerűbb hiteles színészi alakításokkal. Még a narrátor is tökéletes volt.

* Mi emberek gyarlók vagyunk. A jót, ami ér minket sokszor triviálisnak vesszük ("jár"), könnyen vesszük, túllépünk rajta, Ellenben a rosszat képesek vagyunk önmarcangolásig menően mélyen átélni. Ez a sorozat (is) jó tanító ebben a témában. Az eseménydús történések - hiába a 134 rész - gyorsan peregnek, ellenben a rossz, a szenvedés, a teljes a megaláztatás minden határon túl részletes. Mindez oly tökéletes megformálással, hogy ha hosszabbak lennének, az sem lett volna baj, az sem fulladt volna unalomba. Mondom ezt úgy is, hogy egy-egy ilyen "rossz" pillanatnál, az élmény súlya alatt, muszáj volt meginnom egy-egy teát-kávét pihenés-/megszakításképpen.
* De ezen túlmenően is, a figyelmes gyarló ember számtalan hibáját fedezheti fel a különböző karakterek érzékeltetett hibáiban, Egyetlen sorozatban sem láttam ehhez fogható színességet és teljességet.
* Sokunk világképének lehet része, hogy: jót s jól. Nem elég a jót célul kitűzni, a hozzávezető útnak is jónak kell lennie, nem szegélyezheti hamisság. Ez extra áldozatot/szenvedést igényelhet adott esetben, ahogy a sorozat végig nagyon szépen megmutatta.
* Egy-egy pillanatot el lehet veszíteni (még az igazságnak is), de hosszútávon csak kiderülnek ezek az igazságok, és ezek bizony nem mindig kellemesek.
* Nem elég, nem lehet elég valami ellen élni (negatív és/vagy destruktív megközelítés), hosszútávon legalábbis biztosan nem, hiszen esélyes a tragédia ezen az úton.
* Amennyiben van közösség, akkor sosincs csak egyéni vagy csak közösségi felelõsség/siker. Akkor lehet csak közösségi szempontú harmóniáról beszélni, ha ezek a határok minél pontosabbak.
* Nem kell minden pillanatnyilag jónak látszó "ziccer" lehetõséggel élni (a sorozat kontextusában megölni azonnal az ellenséget) Az élet hibák sorozata, de ugyanakkor bennünk van a fejlõdés lehetõsége is. A nagy egészet tekintve a "ziccer" teljesen más optikájú lehet.
* Halottakat tisztelni kell. Aki a pillanatnak él, pillanat lesz az élete is.

PS: Számomra egyébként megvan a másik sorozat-véglet is ebben a műfajban. Sosem gondoltam volna, hogy lesz olyan kosztümös k-dorama sorozat, sok részben, ami nem fog tetszeni. Számomra bántóan nem tetszett a King and I 2007-es, 63 részes sorozat, amikor annak a végére értem, akkoriban tüntem el innen a fórumról is, meg függesztettem fel a sorozatok követését. Számomra sosem baj, ha egy-egy baki van a sorozatban (pl.: látni a halottak szemének rebbenését, vagy ilyenek). De az létfontosságú, a műfaj lényegét határozza meg nekem, hogy miből, mi, hogyan következik. A King and I abban az értelemben jó, hogy végignézhető, abban az értelemben viszont nagyon nagy csalódás, hogy nagyon gyenge alkotók minták utáni erölködése (szerintem). Még ennyi után is fáj arra a sorozatra visszagondolnom.

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Kérdés

Post by iklil » Jan 27th, '15, 18:01

Engedjetek meg észrevételt a DA új honlapjával kapcsolatban. Sajnálom, hogy eltűnt a fórumozók hölgyek vagy urak megjelölése. Ezt nem lehetne visszaállítani? Vannak esetek, amikor célszerű lenne tudni, már csak az udvariasság szempontjából is. Szerintetek? :scratch:

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Kérdés

Post by UsagiYojimbo » Jan 27th, '15, 18:26

iklil wrote:Engedjetek meg észrevételt a DA új honlapjával kapcsolatban. Sajnálom, hogy eltűnt a fórumozók hölgyek vagy urak megjelölése. Ezt nem lehetne visszaállítani? Vannak esetek, amikor célszerű lenne tudni, már csak az udvariasság szempontjából is. Szerintetek? :scratch:
Szerintem előbb-utóbb vissza lesz hozva, hiszen az angolban és több más nyelvben is a nemeknek nyelvtani szerepe van... :whistling:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests