Hungarian D-Addicts Part 2

speak whatever language you like here.
lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Nov 10th, '15, 15:00

Hósárkány wrote:Trackers: az első három nem engedélyezett, az avistaznál pedig üres a status. A General résznél pedig egy böhöm nagy piros csík van.
Szia!

a general rész az nem fontos, na de üresnek nem kellene lennie a státusznak. Próbálj egy jobb klikket nyomni rá és Újrakapcsolódni. Ha az sem megy, töröld le a torrentet, és töltsd le újra.
Ha akkor sem megy, akkor talán érdemes tracker kulcsot resetelni (nem néztem még, hogy lehet-e az avistán ilyet kérni) és úgy újra tölteni a torrentet.

Hósárkány
Posts: 10
Joined: Aug 31st, '11, 19:31

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hósárkány » Nov 11th, '15, 13:44

Szia!

a general rész az nem fontos, na de üresnek nem kellene lennie a státusznak. Próbálj egy jobb klikket nyomni rá és Újrakapcsolódni. Ha az sem megy, töröld le a torrentet, és töltsd le újra.
Ha akkor sem megy, akkor talán érdemes tracker kulcsot resetelni (nem néztem még, hogy lehet-e az avistán ilyet kérni) és úgy újra tölteni a torrentet.

Szia!
Köszönöm a segítséget, de még mindig nem ok. Kipróbáltam egy másik letöltést, de az sem indul el, valamint a régit töröltem és újra próbáltam, de semmi. Kulcsot maximum reszelni tudok, resetelni nem :-)
Hétvégén beléptem a telóról, de nem töltöttem le egyáltalán semmit, most viszont PC-ről próbáltam működni. Ugye ez nem lehet probléma?

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Nov 11th, '15, 13:51

Hósárkány wrote:Hétvégén beléptem a telóról, de nem töltöttem le egyáltalán semmit, most viszont PC-ről próbáltam működni. Ugye ez nem lehet probléma?
Más torrent oldalakról tudsz letölteni?

Hósárkány
Posts: 10
Joined: Aug 31st, '11, 19:31

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hósárkány » Nov 13th, '15, 14:53

Igen, tudok letölteni máshonnan.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Nov 15th, '15, 04:53

Hósárkány wrote:
a general rész az nem fontos, na de üresnek nem kellene lennie a státusznak.
Kipróbáltam egy másik letöltést, de az sem indul el, valamint a régit töröltem és újra próbáltam, de semmi.
Pár kérdés:
  1. A listában milyen színű a letöltés állapotát mutató csík? A Done oszlop, benne egy százalékkal...
  2. A General fülön mit mond a Status mező? Ideális esetben Downloading-nak kell ott lennie...
  3. A Tracker fülön a Status akkor szokott üres lenni, ha még nem volt elindítva a letöltés.
    Ha jobb egérgombbal kattintasz a listában a letöltés nevén, a Start menüpont milyen színű? Ha nem szürke, (azaz inaktív,) akkor indítsd el vele!
Összefüggés a General fülön a Status mező értéke, és a fenti csík színe között:
  • Downloading = zöld
  • Seeding = kék
  • Stopped (vagy üres) = szürke
  • Valamilyen hibaüzenet = piros

bekka
Fansubber
Fansubber
Posts: 791
Joined: Dec 7th, '10, 17:34
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by bekka » Nov 19th, '15, 07:19

Hú, lesz mit pótolnom olvasásban, jó rég nem jártam erre. :)

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Nov 23rd, '15, 20:37


kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Nov 27th, '15, 19:17

Tudomásotok szerint létezik ennek a filmnek magyar felirata?

The Assassin 2015
http://www.mafab.hu/movies/nie-yin-niang-153937.html

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Nov 27th, '15, 19:39

kilmos wrote:Tudomásotok szerint létezik ennek a filmnek magyar felirata?

The Assassin 2015
http://www.mafab.hu/movies/nie-yin-niang-153937.html
Kedves kilmos! Én úgy tudom, hogy nincs magyar felirata. De...
Amikor feltették az AvistaZra, azonnal letöltöttem, mert érdekelt, csak arra vár,
hogy legyen időm megnézni. Ha jó a film és az angolja is megfelelő, akkor karácsonyra
szívesen megcsinálom.

Ha valakinek hamarabb kedve szottyan rá, nyugodtan kezdjen bele, csak írja ide ki,
hogy ne dolgozzak feleslegesen.
Ha mégsem lenne jelentkező, mindenféleképpen jelzem, hogy lefordítom-e vagy sem.

Ezzel az indonéz filmmel már készen vagyok. Ez már biztos, hogy december közepén
a Doramaforever szülinapján kikerül az oldalunkra. Nagyszerű film:
Image

Ismertető:

The Golden Cane Warrior / Pendekar Tongkat Emas (2014)

Műfaj: misztikus/akció/harcművészet
Részek száma: 1
Premier: 2014. december 18.
Hossza: 112 perc
Ország: Indonézia
Nyelv: indonéz

Főbb szereplők:
Eva Celia – Dara
Nicholas Saputra – Elang
Reza Rahadian – Biru
Tara Basro – Gerhana
Aria Kusumah – Angin
Christine Hakim – Cempaka

Történet:
Cempakának (Guru), az Aranypálca Harcosnak, négy tanítványa közül kell kiválasztania, hogy ki legyen az utódja, akinek átadhatja a nem mindennapi erővel és hatalommal bíró Aranypálcát. Nem kis feladat hárul arra, aki e bizalmat megkapja Cempakától. Az Aranypálca mellett, megörökli az Aranypálca harcos címet is, és ő lesz az, aki továbbviszi a harcosok képzésével foglalkozó Aranypálca Ház hírnevét és befolyását. Ahhoz, hogy a kiszemelt, méltó utódja legyen a Gurunak, még egy dologra van szükség, meg kell tanulnia az „Aranypálca körbeöleli a földet” nevű mozdulatot, amelyet senki nem tud kivédeni.

Cempaka összehívja tanítványait. Elmondja nekik, hogy eljött az idő, hamarosan megnevezi az örökösét, és a kiválasztottjával elvonul a hegyekbe, hogy a végső mozdulatra megtanítsa.
Mindenki tisztában van vele, hogy csakis Biru veheti át a Guru helyét, hiszen ő a legidősebb és a legképzettebb harcos közöttük. Ám Cempaka Darát választja ki e nemes feladatra, ami egyáltalán nem tetszik Birunak…

Évtizedek óta Kína uralja a harcművészettel kapcsolatos filmek készítési és eladási listáját, de azért időnként más ázsiai országoknak is terem babér. Indonéziának 2011-ben a The Raiddel, majd a folytatásával, a The Raid Redemptionnel sikerült berobbannia az ázsiai és a nemzetközi piacra, míg tavaly, a The Golden Cane Warriort választották az év „legszebb felfedezésének”. Lélegzetelállító képek, lenyűgöző koreográfiák, könnyen követhető történetvezetés, és a harcművészetben jártas indonéz sztárok, Christine Hakim, Reza Rahardian, Nicholas Saputra, a fiatalabb generációból, Eva Celia és Aria Kusumah nagyszerű alakítása teszi emlékezetessé a filmet.

bekka
Fansubber
Fansubber
Posts: 791
Joined: Dec 7th, '10, 17:34
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by bekka » Nov 28th, '15, 21:24


Hósárkány
Posts: 10
Joined: Aug 31st, '11, 19:31

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hósárkány » Dec 2nd, '15, 07:18

UsagiYojimbo wrote:
Hósárkány wrote:
a general rész az nem fontos, na de üresnek nem kellene lennie a státusznak.
Kipróbáltam egy másik letöltést, de az sem indul el, valamint a régit töröltem és újra próbáltam, de semmi.
Pár kérdés:
  1. A listában milyen színű a letöltés állapotát mutató csík? A Done oszlop, benne egy százalékkal...
  2. A General fülön mit mond a Status mező? Ideális esetben Downloading-nak kell ott lennie...
  3. A Tracker fülön a Status akkor szokott üres lenni, ha még nem volt elindítva a letöltés.
    Ha jobb egérgombbal kattintasz a listában a letöltés nevén, a Start menüpont milyen színű? Ha nem szürke, (azaz inaktív,) akkor indítsd el vele!
Összefüggés a General fülön a Status mező értéke, és a fenti csík színe között:
  • Downloading = zöld
  • Seeding = kék
  • Stopped (vagy üres) = szürke
  • Valamilyen hibaüzenet = piros
Elnézést, de nagyon el voltam úszva az elmúlt hetekben.

A csík piros a General fülön az Elérhetőségnél, a felette lévő Letöltve csík üres. Fent ahol mutatja a fájlt egy piros lefelé mutató nyíl van, a play gomb inaktív, csak a pause, vagy stop gombokat tudnám nyomogatni. Ha leállítom és rányomok a play-re, azonnal visszavált ilyenné (csak a pause és a stop aktív).
A Trackers fülön minden status "nem engedélyezett".
Nem tudom ez információ-e (nekem nem), de a Logger fülön azt írja "DNS resolution failed for tracker udp://tracker.publicbt.com/announce".
Máshonnan tudtam letölteni, semmi gond nem volt. :scratch:

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Dec 4th, '15, 18:29

Egyre sűrűbben látom, hogy túlzásba esnek egy-egy sorozat effektezésével. Titeket nem zavar?

A reply 1988-nál még elmegy, bár engem ott is bosszant, hogy a vhs korszakot nem csak a PAL-os színvilág és némi szépia filter segítségével próbálják visszaadni, hanem a sárga-lila vonal állandó, ritmikus tologatásával (hol lila, hol sárga színű a kép).

Viszont most a Bubblegum-t nézem és már herótom van a túlzásba vitt, szinte Michael Bay munkásságát idéző kék illuminációtól/ lens flare-től. Mi szükség van egy tök átlagos szobában játszódó jelenetnél az állandóan villódzó kék foltokra? Az amerikai akció filmeket is röhelyessé teszi, ha túlzásba viszik, na de egy romantikus komédiánál aztán végképp semmi szükség rá. Akkor meg minek?

Valaki tudja, miért nyomják ezerrel?

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Dec 5th, '15, 10:52

Még nem néztem bele a Reply-ba, de fura, hogy akkor ezt csinálják - az előző kettőnél ilyesmit én nem tapasztaltam. :-(

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Dec 7th, '15, 22:28

Sziasztok!

Koreai fiúbandák (Big Bang, EXO, BTS, GOT7 stb stb) V App-os videóinak fordításához keresek fordító társakat. Részletek privátban.

Köszönöm.

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Dec 13th, '15, 05:32

Beterveztem, az előreláthatólag januárban induló, thai Princess Hour (Goong) c. sorozatot.
Remélem lesz softsub hozzá!

Mostanában három sorozatot is beterveztem, ezért kiírom, hogy is állok velük, mielőtt túl
harácsolónak tűnnék:

A thai Kiss Me utolsó részeit karácsony környékén szeretném befejezni. Egyelőre megint
nagyon lelassult a fordítás. Tegnap lett 100%-os a 17. rész. Amint felteszik a feliratot, hozzá
is kezdek.

Már fordítom egy ideje a kínai Love Me, If You Dare c. sorozatot (12 rész van készen), amit
karácsonykor kezdünk el kitenni a megszokott hármas csomagokban.

A koreai Tasty Life-ot szilveszterre készítem el.

Ha a thai Goong csak beleégetett felirattal lesz elérhető - ami megszokott a thaioknál - akkor
a korábban betervezett, kínai Destined to Love You-t kezdem el fordítani a Kiss Me után.

Image

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Dec 16th, '15, 16:41

Sziasztok!

Ki jött végre normális angol sub a Love detective Sherlock K-hoz, úgyhogy ahogy jeleztem, mindenképp bevállalom (de előbb befejezem a Secret Message-t, 1-2 nap), de azt még nem tudom, hogy Colette-el közösen-e.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 19th, '15, 16:04

Hósárkány wrote:
A csík piros a General fülön az Elérhetőségnél, a felette lévő Letöltve csík üres. Fent ahol mutatja a fájlt egy piros lefelé mutató nyíl van, a play gomb inaktív, csak a pause, vagy stop gombokat tudnám nyomogatni. Ha leállítom és rányomok a play-re, azonnal visszavált ilyenné (csak a pause és a stop aktív).
A Trackers fülön minden status "nem engedélyezett".
Nem tudom ez információ-e (nekem nem), de a Logger fülön azt írja "DNS resolution failed for tracker udp://tracker.publicbt.com/announce".
Máshonnan tudtam letölteni, semmi gond nem volt. :scratch:
Kedves Hósárkány!
Nem tudom, hogy megoldódott-e már az AvistaZ-os gondod... Birinek is hasonló problémája volt, amit sikeresen tudod kezelni, le is írta neked, hogy miként. :-)
Idézem:
"Hósárkány, nekem is hasonló volt a problémám az AvistaZ oldalon, mint neked. Próbáld ki a következőt!
Jobb klikk a uTorrentben arra, amit seedelni szeretnél, majd alul a Tulajdonságok kiválasztása. Ekkor előugrik egy ablak, amiben a tracker megadásánál olvasható címnél a https-ből ki kell törölni az "s"-t, majd OK. Én ezek után ismét tudtam letölteni és seedelni. Remélem, hogy nálad is be fog válni."

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Dec 19th, '15, 20:09

Ilyen gondom nekem is van, úgyhogy kipróbáltam. Sajnos nem működött. :-(

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 19th, '15, 22:14

BlueSeraphim wrote:Ilyen gondom nekem is van, úgyhogy kipróbáltam. Sajnos nem működött. :-(
Sajnálom, BlueSeraphim... :O
Most megnéztem a saját torrentjeimet is, és azt láttam, hogy nálam is mindegyik https-es, de, hogy "lekopogjam" mégis működnek. :-)
De most eszembe jutott valami, hogy esetleg mi is lehet a gond nálatok. :goggle: A régi AT-n volt erre precedens, hogy az összes torrentünk kipirosodott. Akkor az volt a megoldás, hogy torrentenként, ott ahol Biri is írta, a PID-kódunkat be kellett másolni újra, mert az állítódott el. Lehet, hogy most is ez történhetett egyeseknél... :roll
Az enyém így néz ki, csak az egyéni azonosítómat vettem ki belőle.
https://tracker.avistaz.to/ a saját PID-kódod/announce
A PID-kód egy nagyon hosszú szám és betűsor, mindenkié egyedi. Ha rákattintasz a AvistaZon a kék színű felhasználói nevedre, akkor az első lakat mellett találod ezt meg, de oda is van írva, hogy PID.
Próbáld meg újra bemásolni a /..../ két ferde közé, szünet nélkül erre figyelj - és úgy okézd le. Egy próbát megér, hátha ez a gond.

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Dec 20th, '15, 09:27

Kedves unni!

Nagyon aranyos vagy, hogy segíteni próbálsz! Sajnos ez sem és már a többedik újratöltés sem segített. Lehet, hogy úgy fogom csinálni, hogy átrakom a meglévő fájlokat a mobil winyóra, és nem újratöltöm, hanem úgy teszek, mintha most kezdeném, és csak a hiányzó részektől. Még ezt megpróbálom. :-(

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 20th, '15, 10:16

BlueSeraphim wrote:Kedves unni!

Nagyon aranyos vagy, hogy segíteni próbálsz! Sajnos ez sem és már a többedik újratöltés sem segített. Lehet, hogy úgy fogom csinálni, hogy átrakom a meglévő fájlokat a mobil winyóra, és nem újratöltöm, hanem úgy teszek, mintha most kezdeném, és csak a hiányzó részektől. Még ezt megpróbálom. :-(
Kedves BlueSeraphim!

Tényleg sajnálom, hogy nem jön össze. :-( Bár, én most nem újratöltéseket, hanem tracker ellenőrzéseket ajánlottam neked, azon belül is a PID-kódod ellenőrzését.
Még azt kéne tudni, hogy hányas utorrent klienst használsz, ill. azok, akik így jártak.
Az átálláskor ugyanis sok kizárással fenyegető felszólítás érkezett az oldaltól, hogy cseréljük le a 3.4 klienseket, (aztán később már az összes 3.-ra ugyanezt írták) és térjünk vissza az általuk ajánlott 2.2.1.-re.
A 3.x.x. utorrent jelenleg is a nem ajánlott kliens kategóriában van feltüntetve az oldalukon, azzal a megjegyzéssel, hogy mindenki csak a saját felelősségére használja. /Az x az bármilyen szám lehet./
Még beteszem neked az engedélyezett, a nem ajánlott és a kitiltott kliensek listáját.
Allowed Clients

Allowed Torrent Clients List:

aria2
Azureus/Vuze (Latest Version) - We might ban this client!
BitTornado
BitTorrent 6
BitTorrent 7
BitTorrentMac
Deluge
KTorrent
libtorrent (rtorrent)
qBittorrent
Tixati
Transmission
uTorrent
uTorrentMac

Not Recommended:

uTorrent 3.x.x. (It might inflate your download, use at your own risk)

Banned Clients:

All clients not mentioned above
Azureus 2
Azureus 3
uTorrent/2040(21431)
uTorrent/2040(21515)

robnor
Posts: 191
Joined: Feb 3rd, '07, 08:03
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by robnor » Dec 23rd, '15, 13:37

Kedves Mindenki!

Régóta nem fordítottam már, de nem olyan régen láttam egy japán filmet, ami nagyon tetszett,
úgyhogy tettem vele egy kísérletet, remélem nem okozok csalódást. :unsure:
A magyar feliratot feltöltöttem az avistaz-ra, illetve beküldtem az azsiafilm.hu-ra is, ott nem tudom,
mikor fog kikerülni, de addig is a box.com-os mappámban is elérhető.
Ez az a film: http://asianwiki.com/Have_a_Song_on_Your_Lips

Jó szórakozást hozzá! :D
És egyúttal, kellemes ünnepeket kívánok nektek! :alcoholic: :party:

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Dec 23rd, '15, 18:19

robnor wrote:Kedves Mindenki!

Régóta nem fordítottam már, de nem olyan régen láttam egy japán filmet, ami nagyon tetszett,
úgyhogy tettem vele egy kísérletet, remélem nem okozok csalódást. :unsure:
A magyar feliratot feltöltöttem az avistaz-ra, illetve beküldtem az azsiafilm.hu-ra is, ott nem tudom,
mikor fog kikerülni, de addig is a box.com-os mappámban is elérhető.
Ez az a film: http://asianwiki.com/Have_a_Song_on_Your_Lips

Jó szórakozást hozzá! :D
És egyúttal, kellemes ünnepeket kívánok nektek! :alcoholic: :party:
Én is mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepekt kívánok! Image
Robnor, neked pedig köszönöm a feliratot! :wub:

narin14
Posts: 111
Joined: Feb 4th, '11, 05:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by narin14 » Dec 24th, '15, 06:17

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 24th, '15, 09:59

Minden kedves Fordítónak ezúton is köszönöm a sok szép élményt, melyeket munkájuk gyümölcseként élvezhettem. Image

Image

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Dec 24th, '15, 11:13

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :wub:

Image

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Dec 24th, '15, 11:30

Mindenkinek boldog, békés Karácsonyt kívánok!

(és mivel úgy látszik, kötelező képet posztolni, íme az enyém:) )

Image

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Dec 25th, '15, 06:52

Minden kedves fórumozótársamnak, nézőnek, fordítónak egyaránt:

Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!


Image

Bria
Posts: 1178
Joined: Oct 4th, '11, 08:18
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Bria » Dec 26th, '15, 10:52

Kicsit megkésve bár, de nem feledve...

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves, fordítónak, segítőnek, fórumozónak, lelkes nézőnek...stb. :-)

Image

Errorka
Posts: 265
Joined: Apr 15th, '11, 21:53
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Errorka » Dec 26th, '15, 13:42

Békés, boldog karácsonyt kívánok!
Image

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Dec 27th, '15, 15:37


User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Dec 31st, '15, 12:06

Kedves Fórumozók, mindannyiótoknak sikeres, bőséges új esztendőt kívánok!
Image

Image

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Dec 31st, '15, 12:42

Boldog új évet kívánok minden nézőnek és fordítótársamnak, fórumozónak!

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jan 1st, '16, 01:00

Boldog új évet minden dorámarajongónak és fordítónak! :thumright:
Image

vajandi
Fansubber
Fansubber
Posts: 2232
Joined: Sep 6th, '13, 14:46
Location: Zala megye

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by vajandi » Jan 1st, '16, 01:22

Mindenkinek Jó Egészséget és Sok Boldogságot Kívánok az Új Esztendőre! :heart: :heart: :heart:

Image

KNG-fan
Posts: 782
Joined: Jun 16th, '13, 10:19

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by KNG-fan » Jan 1st, '16, 15:15

Üdv. Mindenki! :) :party: :party: :party:


Image




.

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 1st, '16, 17:06

BÚÉK!

Image

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Jan 5th, '16, 12:43

Cheese in the Trap-et fordítja valaki, nem tudjátok?

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 5th, '16, 13:32

lapishun wrote:Cheese in the Trap-et fordítja valaki, nem tudjátok?
Ladyfairy már októberben betervezte nálunk. Image

Bria
Posts: 1178
Joined: Oct 4th, '11, 08:18
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Bria » Jan 5th, '16, 13:36

Sziasztok!

Ennek a 2014-es filmnek keresem a magyar feliratát.
http://asianwiki.com/Han_Gong-Ju
Elgondolkodtató, megrázó, valós eseményre épülő dráma.
Esetleg, valaki nem tervezte már be magának?

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Jan 5th, '16, 14:57

ezoritu wrote:Ladyfairy már októberben betervezte nálunk
Szuper! Köszi!
Akkor majd látogatnom kell újra titeket :)

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Jan 8th, '16, 21:27

SIkerült megnéznem egy újabb nagy történelmi K-Dorámát, az Empress Ki-t (51 rész).

Hálás köszönet sipizolix-nek a magyar feliratért.

Nagyon sok jót lehet elmondani a sorozatról, ami által a legerősebb sorozatok körébe tud tartozni (nálam)
- Komoly, koherens szellemi tartalom, aminek fontossága fixa ideám e műfajnál.
- Szépen és mélyen vannak kidolgozva az egyes oldal-szálak.
- Nagyon szépen mutatja, érzékelteti a sorozat a bűn természetrajzát, hogyan adódhatnak össze a bűnök egymást erősítve.
- Lehetőség adódik analógiaként belegondolni a kalandozó magyarok mélyebb megítélésébe, mennyire volt dicsőséges, vagy éppen problémás.
- Rengeteg apróbb-nagyobb ötlet volt, amitől sosem ült le a sorozat, tudott "pörögni", persze történelmi K-Dorama léptékben csak természetesen.
- Parádés zene, rengeteg jobbnál-jobb témával.

Nekem egy negatív érzésem volt csak:
Az első részekben, amikor a császár megkezdi az uralkodását a jüani udvarban, az nekem nagyon komolytalan / hiteltelen volt. Az alkotóknak "kicsit" túlszaladt a fantáziája. De mivel "meséről" beszélünk (ha mégoly véres is), túl lehetett lépni rajta.

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Jan 10th, '16, 13:48

http://www.erzeki-korea.hu/ujdonsagok/the-royal-tailor/
http://koreainhungary.blog.hu/2015/06/2 ... _uj_ruhaja

Rhubarb nagyszerű magyar feliratának köszönhetően, amiért nagy-nagy köszönet jár:
Sikerült megnéznem a 2014-es Királyi szabó c. 2+ órás filmet.
Szép, lassú folyású film, óriási csúcsponttal (képpel és zenével tökéletes harmóniában).
Ékes példa arra, hogy a leegyszerűbb történésben is benne lehet az óriási dráma feszültsége.

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 10th, '16, 13:51

Kedves Mindenki!

Szívesen látlak Benneteket az első honlapomon, ami tulajdonképpen nem hasonlít más "becsületes" blogra,
mert csak a fordításaim gyűjtőhelyének szántam. Mivel továbbra is a Dorama Forever Fansub csapatának
tagja vagyok, továbbra is ott jelennek meg a felirataim, ott vannak a fordításaim topikjai, ott fórumozok.
A "Rita bemutatja" oldal leginkább azt a célt szolgálja, hogy büszkélkedhessem a rengeteg ázsiai alkotással,
amit lefordítottam, és egyben, egy helyen láthassam őket én is, és Ti is. Jó nézelődést kívánok!

Image

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Jan 10th, '16, 16:05

Köszi ezoritu!

El is mentettem a drámás kedvenceim közé!
Nem is tudtam, hogy valaki lefordította a Kiss Me című sorozatot. Köszönet érte! :)

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 10th, '16, 20:32

BlueSeraphim wrote:Köszi ezoritu!

El is mentettem a drámás kedvenceim közé!
Nem is tudtam, hogy valaki lefordította a Kiss Me című sorozatot. Köszönet érte! :)
Nagyon szívesen!

Pár napja fejeztem be a Kiss Me-t.


Image

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Jan 15th, '16, 15:13

Tudom, eléggé offtopic, de annyira felhúztam magam a dolgon, hogy muszáj kiírnom magamból és itt valamennyire értő fülekre találok.

Adott a tavalyi év egyik legnagyobb felfedezettje, a JYP-nél debütáló TWICE nevű lánybanda. A legfiatalabb tag 16 éves és tajvani, Tzuyunak hívják. Mára teljesen beilleszkedett és jól beszéli a koreait. Én imádom őket, köztük Tzuyut is, aki hihetetlen népszerűségnek örvend szinte az egész világon.

A JYP Entertainment most tette közé ezt a videót: https://youtu.be/t57URqSp5Ew amiben Tzuyu elnézést kér, hogy megbántotta a kínai népet.

Mi is történt? Egy showműsorban Tzuyu tajvaninak vallotta magát és a tajvani zászlót vette a kezébe. Mivel Kína Tajvan függetlenségét nem igazán ismeri el és amúgy is Kínai Köztársaság Tajvan igazi neve, botrány is lett belőle és a JYP entertainment minden előadójának kínai koncertjét/fellépését lemondták. Erre reagált a JYP úgy, hogy Tzuyut odaállították a kamera elé és felolvastatták vele a szöveget.

Most hagyjuk a politikát és lépjünk túl a kínai-tajvani konfliktuson és tételezzük fel, hogy valóban bántó lehet egy népcsoport számára az, hogy egy olyan nemzeti jelképet vall magáénak valaki, ami politikailag megkérdőjelezhető. De akkor is egy 16 éves kislányról van szó! Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni?
Az, hogy a JYP nem hagyhatta ennyiben... azt is megértem, hisz ha hirtelen kiesne a Kínai piacról, kb le is húzhatná a rolót. Elhiszem, hogy ilyen áron nem jöhet szóba az, hogy kiállnak a saját művészük mellett és nem lépnek semmit. No de akkor se egy kiskorú gyereket állítanék oda és mondatnám el vele a sablon bocsánatkérő szöveget! Tökéletesen megtervezett gépezetként működik minden a szórakoztató iparban, hosszú hónapokon át készítik fel az előadókat hogyan viselkedjenek showműsorokban, mit tehetnek meg és mit nem. Az, hogy egy kislánynak eszébe sem jut, hogy az politikailag megkérdőjelezhető, hogy a hazáját vallja hazájának és a kezébe veszi a zászlaját nem hiszem, hogy az ő hibája lenne, sokkal inkább a mögötte dolgozó stábé. Miért nem a stáb kér bocsánatot?

anyeze
Fansubber
Fansubber
Posts: 1344
Joined: Nov 3rd, '11, 07:36
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by anyeze » Jan 16th, '16, 07:08

Sziasztok!

Másoknál is jelentkezik az a probléma, hogy bármely, a DA-ról letöltött srt vagy zip fájl invalid!? Tegnap jelezték nekem először, ma újabb panasz érkezett hozzám, és valóban bármelyik topikban próbálkoztam - legyen az saját vagy másé, - nem sikerül megnyitni a feltöltött feliratokat.

Nagyon remélem, hogy ez csak átmeneti, mint ahogy bizonyos oldalakat sem tudok megnyitni jelenleg a DA-n (pl. Links of Interest), ugyanazt írja ki, mint a felirat megnyitásakor, vagyis, hogy nem képes megnyitni. (Fatal: Not able to open ./cache/data_global.php) Most nincs időm rákeresni, gondoltam, hátha valaki tudja közületek...
Last edited by anyeze on Jan 28th, '16, 17:16, edited 1 time in total.

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Jan 16th, '16, 08:11

anyeze wrote:Sziasztok!

Másoknál is jelentkezik az a probléma, hogy bármely, a DA-ról letöltött srt vagy zip fájl invalid!?
Nekem már a bejelentkezés és egy-egy topik megnyitása is problémás. Olyankor is hasonló "Not able" kezdetű szöveget kapok.

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Jan 16th, '16, 10:04

Ennek az oldalnak folyton van valami baja. Mi lehet ennek az oka? :blink

Vicacica
Posts: 595
Joined: Apr 9th, '15, 05:29

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Vicacica » Jan 20th, '16, 22:03

Sziasztok!

Cintivel beterveztük a Page Turner 3 részes kis sorozatot, amely Februárban kezdődik majd :)

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Jan 24th, '16, 09:01

A Doramamajomon már jeleztem, itt is szeretném:

A következő projektem a kínai Destined to Love You lett volna, de úgy jártam vele, mint a Kiss Me-vel.
Lelassult, szinte áll a fordítás. Úgy döntöttem, inkább megvárom, hogy elkészüljenek mind a 41 rész
feliratával, és csak utána fogok neki a fordításnak.

Mivel a többi tervezettemet még nem vetítik, elkezdtem a nagy sikerű kínai Loving, Never Forgetting c.
sorozatot fordítani. Akkor kezdjük el kitenni, ha a Love Me, If You Dare összes felirata kikerült az oldalunkra.

Szereplők:

Image

Vicacica
Posts: 595
Joined: Apr 9th, '15, 05:29

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Vicacica » Jan 28th, '16, 11:51

Sziasztok!

Cintivel bevállaltuk a Daebak című Március 28-án kezdődő sorozatot :)

http://asianwiki.com/Daebak]
Last edited by Vicacica on Jan 31st, '16, 13:08, edited 1 time in total.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Jan 30th, '16, 23:55

Sziasztok!
Segítséget kérnék torrent ügyben. Újraraktuk a gépet win10-zel, torrent maradt a 2.x.x. (2 éve is raktuk már újra a gépet, akkor semmilyen problémám nem volt).
Kérdéseim:
1. Az újrarakás miatt van? : Volt már olyan filmem, ami bőven túl volt az 1-es arányom (azért is hagytam, hagy pörögjön, jót tesz az arányomon, vitték, mint cukrot) most az avista rendszere szerint 0,5 (ami nem annyira zavarna, ha töltődne felfelé) és ehhez fűződik a
2. kérdésem: létezik, hogy tényleg 1 torrentet sem tőlem szednek, illetve hirtelen sok lett a 0 peeres film? (Más oldalnál is hiába van több peer, abból egyik sem kapcsolódik rám. Csak ott elég pár napot bent hagyni ugye). Az active torrentem 0 vagy max. 1-2 a 30-ból.
3. Lehet-e ez a win 10 hibája? Mármint, hogy az korlátozza ennyire?
4. Szerencsére bőven jó az arányom, feltöltésem az avistán. Jó pár évvel a hátam mögött sikerült összehoznom, nem szeretném, ha kitennének, mert úgy érzékelik, nem töltök vissza. Tracker frissítésre régen volt, most nincs lehetőség :(
Illetve van olyan, hogy a torrenet szerint tölt vissza, az avista szerint mégsem aktív

Köszönöm az ötleteket
Last edited by andingo on Jan 31st, '16, 14:45, edited 1 time in total.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Jan 31st, '16, 00:14

visszatértek az AvistaZ névhez. Ezen felül csináltak pár "testvéroldalt" is hozzá: PrivateHD, EuTorrents,

Szia!
Ezekbe az avistas névvel, jelszóval lehet belépni, vagy újra kell reggizni?

Vicacica
Posts: 595
Joined: Apr 9th, '15, 05:29

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Vicacica » Jan 31st, '16, 13:15

Sziasztok!

Cintivel beterveztük a Page Turner 3 részes kis sorozatot, amely Februárban kezdődik majd és a Daebak című Március 28-án kezdődő sorozatot!

http://asianwiki.com/Page_Turner

http://asianwiki.com/Daebak

Elérhetőség a spoiler alatt:

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Feb 2nd, '16, 13:30

Sziasztok!

Már pár hete létezik a VIU nevezetű app, egyelőre Hongkongban és Szingapúrban elérhető csak, de a tartalmát hálisten a nagyobb csapatok elérik, így már másnap rengeteg showműsorhoz és sorozathoz elérhető az angol (kvázi hivatalos/profi) sub.
Kerestem, de mindenhol csak az amerikai és nyugateurópai piacról írnak csak, nincs infótok esetleg, hogy Magyarországon is elérhető lesz-e az app? Úgy, ahogy V app is?

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Feb 3rd, '16, 16:03

andingo wrote:visszatértek az AvistaZ névhez. Ezen felül csináltak pár "testvéroldalt" is hozzá: PrivateHD, EuTorrents,

Szia!
Ezekbe az avistas névvel, jelszóval lehet belépni, vagy újra kell reggizni?
Kedves Andigo,
erre a kérdésedre tudok válaszolni. Külön regisztráltam mindegyikre már korábban. Nem átjárhatóak egy regisztrációval, külön is számol mindent. Az EUT-ről tegnap is töltöttem le, az biztosan így van.

A Win10-el kapcsolatos kérdésedre a válasz engem is érdekelne, mert még mindig várakozom a feltelepítésével a hasonló aggodalmaim miatt. :goggle:
Jó lenne, ha egy hozzáértő megosztaná velünk a tapasztalatait! :notworthy:
A fiamnak sokkal jobban tetszik a Win8-nál, de mi egészen más programokat használunk, tehát ilyen szempontból sajnos, nem mérvadó az ő véleménye. :roll

Chifflee
Posts: 18
Joined: Jul 22nd, '10, 11:37

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Chifflee » Feb 3rd, '16, 17:19

Kedves andingo!

Mint mások, egyelőre énis még várok a win10 feltelepítésével (lehet addig, amíg frissítések érkeznek a win7-re).
De rövid keresgélés során ezt a 2 cikket találtam érdekességként, szóval nem véletlen, ami veled történt...

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Feb 3rd, '16, 18:05

Chifflee wrote: De rövid keresgélés során ezt a 2 cikket találtam érdekességként, szóval nem véletlen, ami veled történt...
Azért ezek elég régi rémhírek voltak és a felük sem volt igaz :)

Én is win7-et használok ugyan otthon, de munkahelyen win10-et, nincs azzal semmi baj.

amdingo wrote: 1. Az újrarakás miatt van? : Volt már olyan filmem, ami bőven túl volt az 1-es arányom (azért is hagytam, hagy pörögjön, jót tesz az arányomon, vitték, mint cukrot) most az avista rendszere szerint 0,5 (ami nem annyira zavarna, ha töltődne felfelé)
És az arányt hol nézed? Ha a kliensben, ne csodálkozz, hogy reinstall után 0-ról kezdi számolni. Ha meg az oldalon, akkor rosszul raktad vissza a torrentet seedelni....

amdingo wrote:2. kérdésem: létezik, hogy tényleg 1 torrentet sem tőlem szednek, illetve hirtelen sok lett a 0 peeres film? (Más oldalnál is hiába van több peer, abból egyik sem kapcsolódik rám. Csak ott elég pár napot bent hagyni ugye). Az active torrentem 0 vagy max. 1-2 a 30-ból.
3. Lehet-e ez a win 10 hibája? Mármint, hogy az korlátozza ennyire?
Mivel a utorrentet is újra raktad, azt beállítottad rendesen? Adtál elég szálat? Beállítottad fix portra? A portot hozzáadtad a windows tűzfal kivételekhez? A portot beállítottad a routereden portforwardra?
Ha mindent jól is állítottál be, akkor se csodálkozz, hogy az avistán nem töltenek sokan tőled. Elég kis forgalmú trackerről van szó, és nagyon sok a külföldi így aztán nagyrészt nem is rajtad, hanem a szolgáltatód aktuális hangulatától függ a feltöltésed.

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Feb 3rd, '16, 18:14

Ha már így benne vagytok a témában. Annak vajon mi lehet az oka, hogy egy régóta meglévő sorozatnál (félig le volt töltve, félig nem, de már vagy a tripláját is visszatöltöttem) amikor szerettem volna a hiányzó részeket továbbtölteni, egyik pillanatról a másikra azt írta ki, hogy a "hozzáférés megtagadva"?

Chifflee
Posts: 18
Joined: Jul 22nd, '10, 11:37

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Chifflee » Feb 3rd, '16, 18:46

lapishun wrote:
Chifflee wrote: De rövid keresgélés során ezt a 2 cikket találtam érdekességként, szóval nem véletlen, ami veled történt...
Azért ezek elég régi rémhírek voltak és a felük sem volt igaz :)

Én is win7-et használok ugyan otthon, de munkahelyen win10-et, nincs azzal semmi baj.
Lehet rémhírek, de talán nem teljesen alaptalanok... vagy csak tényleg némi beállítás gond volt és a win10 miatt véletlen egybeesés lenne. :)


Gilnis:
utorrent oldaláról szedve:
Access Denied – Hozzáférés megtagadva és a torrent feladat leáll. vagy A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert egy másik folyamat használja hibaüzenetet kapod.
Ezt a hibát számos dolog okozhatja. A legtöbb esetben a Google Desktop és MSN Desktop Search eredményezik. Lehetséges megoldás, ha kikapcsolod ezek indexing szolgáltatását vagy egyszerűen uninstallálod őket. A legjobb megoldás ezen szoftverek eltávolítása. Egy másik lehetőség, hogy kikapcsolod a diskio.flush_files opció. Ezzel elkerülheted, hogy a Windows rosszul kezelje az átmeneti tárolót. A WinZIP Quickfind lehetősége is hibát okoz a GoogleDesktop-hoz/MSN Desktop Search-höz hasonlóan. Kapcsold ki ezt a szolgáltatást vagy uninstalláld a programot. A Roxio Media Manager és a Nero Scout is hibát eredményezhet. Ezek alapértelmezésként feltelepülnek, ha a Roxio\’s vagy a Nero\’s burning programokat telepíted. Tiltsd le ezeket a szolgáltatásokat vagy uninstalláld ezeket. Elképzelhető, hogy egy anti-virus\’ real-time modulja okozza a problémát. Ebben az esetben tiltsd le ezt a szolgáltatást, használj másik vírusirtót vagy kapcsold ki a diskio.flush_files opciót. Az AVG7 gyakran okozza ezt a problémát, mert néhány képfájlt vírusnak ítél és karanténozni akarja azokat. Hibát okozhat, ha éppen böngészed azt a mappát, amibe a letöltés még tart. Amíg nem fejeződik be a letöltés, addig ne böngészd a letöltési mappát Intézővel. Végezetül hibaforrás lehet, ha a fájlok „csak olvasható” tulajdonságúra vannak állítva, ami megakadályozza, hogy a µTorrent hozzáférjen a fájlokhoz.

Vista és Win7 rendszereken előnyös lehet, ha rendszergazda jogosultsággal indítod a programot. Ehhez a program indítófájlján jobb-klikk tulajdonságok – kompatibilitás fül – Alul engedélyezni lehet a rendszergazda jogosultsággal történő futtatást.
Ezeken a rendszereken előfordulhat, hogy olyan mappába akar tölteni a µTorrent, amelyre nincs jogosultsága és ez hibát okoz. Válassz másik mappát és próbáld meg abba a letöltést.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 4th, '16, 19:08

unni2011 wrote:
andingo wrote:visszatértek az AvistaZ névhez. Ezen felül csináltak pár "testvéroldalt" is hozzá: PrivateHD, EuTorrents,

Szia!
Ezekbe az avistas névvel, jelszóval lehet belépni, vagy újra kell reggizni?
Kedves Andigo,
erre a kérdésedre tudok válaszolni. Külön regisztráltam mindegyikre már korábban. Nem átjárhatóak egy regisztrációval, külön is számol mindent. Az EUT-ről tegnap is töltöttem le, az biztosan így van.


Köszönöm. Ha számomra megfelelően fog működni a gép, megnézem. Most semmi újat nem szeretnék kipróbálni :)

A Win10-el kapcsolatos kérdésedre a válasz engem is érdekelne, mert még mindig várakozom a feltelepítésével a hasonló aggodalmaim miatt. :goggle:
Jó lenne, ha egy hozzáértő megosztaná velünk a tapasztalatait! :notworthy:
A fiamnak sokkal jobban tetszik a Win8-nál, de mi egészen más programokat használunk, tehát ilyen szempontból sajnos, nem mérvadó az ő véleménye. :roll

Elméletileg fullextrás phd-s rendszergazdám van. Aki nem érti, hogy nem "átlagos" dolgokat használk, nézek stb, tehát a hiba persze nálam van..... grrr.... Saját tapasztalatom: win 10 keményen betart a torrentezésnek. Nem szeresse a 2,2,1-et. A portom is állandóan zárva van. Hiába kompatibilisnek mond progit, ezek nem tökéletesek még. A win 7-hez kapcsolódókat pedig nem mindig fogadja el. (Persze lehet mondani, h nem jól kezelem. Hogy irodákban az van és működik. Ahogy Unni is írta más. De szerintem egy progi akkor jó, ha felhasználóbarát. A win 10 nem az. Win 8 a gép közelbe sem került szerencsére. ) Szerintem, akinek nem fontos, ne telepítse a win 10-et.
Hozzáértő pedig ahány, annyifélét fog mondani. Én hallottam már jót is rosszat is telefűzve szakszavakkal. Sok átlagos felhasználótól hallottam viszont ,akik "keletmániások", hogy visszarakták a win 7-et és újra jó minden

:)

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 4th, '16, 19:12

lapishun wrote:
Chifflee wrote:
Mivel a utorrentet is újra raktad, azt beállítottad rendesen? Adtál elég szálat? Beállítottad fix portra? A portot hozzáadtad a windows tűzfal kivételekhez? A portot beállítottad a routereden portforwardra?
Ha mindent jól is állítottál be, akkor se csodálkozz, hogy az avistán nem töltenek sokan tőled. Elég kis forgalmú trackerről van szó, és nagyon sok a külföldi így aztán nagyrészt nem is rajtad, hanem a szolgáltatód aktuális hangulatától függ a feltöltésed.
Beállítottam mindent :) több oldalt átolvastam, ellenőriztem, hogy minden úgy van-e beállítva, ahogyan kell
(amikor 2 évvel ezelőtt újraraktuk, semmi gond nem volt, semmi extrát nem kellett csinálnom)

Nem vok összeesküvés-elméletet pártoló, de win 10 előtt semmi problémám nem volt, se torrent, se mással. Xp-ről win 7-re való átállásom sem volt ennyire problémás. Persze meg kellett keresnem a kompatibilis progikat, de csak ennyi. Majd 5 éve vagyok aktív torrentező (nem csak asia, más is), de én még nem szenvedtem ennyit.

Köszönöm az ötleteket. Szerintem win 7 visszarakás lesz a vége
:)

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 4th, '16, 20:04

Chifflee wrote:Kedves andingo!

Mint mások, egyelőre énis még várok a win10 feltelepítésével (lehet addig, amíg frissítések érkeznek a win7-re).
De rövid keresgélés során ezt a 2 cikket találtam érdekességként, szóval nem véletlen, ami veled történt...

Kedves Chifflee!

Igen ezt én is olvastam. Szerencsére nem vok ennyire paranoid :) azonkívül, h a hsz-ek nem átlagembeteknek készültek :)

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Feb 4th, '16, 20:13

Chifflee wrote:Gilnis:
utorrent oldaláról szedve:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ. Kipróbálom. De akkor sem értem, mert ahogy írtam, régóta megvolt, és sosem volt vele gond. Aztán egyszer csak fogta magát, és látszólag indokolatlanul váltott. Ráadásul a többi torrentfájl, a fel- és a letöltés is teljesen rendben van jelen pillanatban is.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 6th, '16, 20:32

Sziasztok!
Torrent ügyben. Állítólag a következő problémák állnak nálam fent : zárt a portom (nyitni nem tudtam sehogy sem) , mivel a szolgáltató - upc állított vmit (az itt elhangzottaknak csak a 10%-át értettem sajnos: ipv6-tal van kapcsolatban), de a port számnak 45000 és 49000 között kell legyen, csak ezt nem publikálja. Most ott tartok, h időnként 1 torrentet sikerül aktívvá tennem. Illetve javasolták még, hogy az utorren 2.2.1 helyett tegyem fel a BitTorrent 7-et vagy a qBittorrentet, mert az a win 10-zel is jobban működik

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Feb 6th, '16, 21:57

andingo wrote:Sziasztok!
Torrent ügyben. Állítólag a következő problémák állnak nálam fent : zárt a portom (nyitni nem tudtam sehogy sem) , mivel a szolgáltató - upc állított vmit (az itt elhangzottaknak csak a 10%-át értettem sajnos: ipv6-tal van kapcsolatban), de a port számnak 45000 és 49000 között kell legyen, csak ezt nem publikálja. Most ott tartok, h időnként 1 torrentet sikerül aktívvá tennem. Illetve javasolták még, hogy az utorren 2.2.1 helyett tegyem fel a BitTorrent 7-et vagy a qBittorrentet, mert az a win 10-zel is jobban működik
Nem véletlen kérdeztem azt, amit. De nagyvonalúan lerendezted akkor.
1. állíts be fix portot a torrent kliensedben
2. a portot add hozzá a windows tűzfal kivételekhez
3. ha használsz más tűzfalat, ott is add hozzá a portot.
4. most jön a neheze. A routereden is be kell állítanod a portot portforwardra, ehhez viszont a gépeden fix IP-re van szükség (bár néhány routernél lehetőség van mac adress szerint is erre). ( bár angol oldal, de legnépszerűbb routerek leírását megtalálod itt, hogy hogyan tudod beállítani: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/)

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Feb 8th, '16, 07:25

lapishun wrote:
andingo wrote:Torrent ügyben. Állítólag a következő problémák állnak nálam fent : zárt a portom (nyitni nem tudtam sehogy sem) , mivel a szolgáltató - upc állított vmit (az itt elhangzottaknak csak a 10%-át értettem sajnos: ipv6-tal van kapcsolatban), de a port számnak 45000 és 49000 között kell legyen, csak ezt nem publikálja.
4. most jön a neheze. A routereden is be kell állítanod a portot portforwardra, ehhez viszont a gépeden fix IP-re van szükség (bár néhány routernél lehetőség van mac adress szerint is erre). ( bár angol oldal, de legnépszerűbb routerek leírását megtalálod itt, hogy hogyan tudod beállítani: http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/)
Ha jól értem, a 4. pontot a UPC már megtette. A torrent kliensben olyan portot/portokat állíts be, ami a fent említett 45000-49000 tartományon belül van...
Nálam tökéletesen megy a microTorrent 2.2.1 és a Win 10 együtt...

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Feb 8th, '16, 08:19

UsagiYojimbo wrote: Ha jól értem, a 4. pontot a UPC már megtette. A torrent kliensben olyan portot/portokat állíts be, ami a fent említett 45000-49000 tartományon belül van....
Nem. A UPC a modem és a saját szerverei között biztosítja (legalábbis úgy tesz, mintha biztosítaná) ezt a nyitott portot az ilyesfajta átvitelre. A modem és a gép között a router dolga ezt megoldani, az meg alapban ezt zárni fogja (hisz az a dolga, hogy ne engedjen be semmit.) Ezért kell megmondani a routernak azt, hogy ha egy ismeretlen gép a router ajtaján ezen a porton kopogtat, akkor azt lője át a megadott ip-jű belső hálós gép ugyanazon portjára.

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Feb 8th, '16, 19:06

lapishun wrote:
UsagiYojimbo wrote: Ha jól értem, a 4. pontot a UPC már megtette. A torrent kliensben olyan portot/portokat állíts be, ami a fent említett 45000-49000 tartományon belül van....
Nem. A UPC a modem és a saját szerverei között biztosítja (legalábbis úgy tesz, mintha biztosítaná) ezt a nyitott portot az ilyesfajta átvitelre. A modem és a gép között a router dolga ezt megoldani, az meg alapban ezt zárni fogja (hisz az a dolga, hogy ne engedjen be semmit.) Ezért kell megmondani a routernak azt, hogy ha egy ismeretlen gép a router ajtaján ezen a porton kopogtat, akkor azt lője át a megadott ip-jű belső hálós gép ugyanazon portjára.
Ja, tényleg, ez port-forward...
Nálam ezek a beállítások vannak:
Image
És én nem nyúltam a routeremhez...

andingo, a "Véletlenszerű port minden indításnál" kivételével pipáld be az opciókat, és adj meg a fent említett tartományba való portot!

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 9th, '16, 16:07

Kedves Lapishun és Usagi!

Köszönöm a magyarázatokat. Ezt a routeres dolgot kell még vhogy beállítani (bár őszintén, nem szeretek más rendszerekbe turkálni :) , mindig tartok az ilyenektől :) ), bár mindenhol azt írja a teszt stb, h nyitott portjaim vannak, mégsem vagyok aktív.

Chifflee
Posts: 18
Joined: Jul 22nd, '10, 11:37

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Chifflee » Feb 9th, '16, 18:24

andingo wrote: Köszönöm a magyarázatokat. Ezt a routeres dolgot kell még vhogy beállítani (bár őszintén, nem szeretek más rendszerekbe turkálni :) , mindig tartok az ilyenektől :) ), bár mindenhol azt írja a teszt stb, h nyitott portjaim vannak, mégsem vagyok aktív.
Igazából μTorrent-en még tudnék javasolni 1-2 beállítást, mert ártani nem árt.

Egyik legfontosabb: Beállítások -> További beállítások -> BitTorrent fül -> 2 pipát kiszedni a "DHT hálózat engedélyezése" és a "DHT engedélyezése új torrenteknél". :)

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Feb 9th, '16, 19:09

andingo wrote:bár mindenhol azt írja a teszt stb, h nyitott portjaim vannak, mégsem vagyok aktív.
Ha a kliens státuszsorának jobb szélén lévő ikonra érted, hogy nem aktív, az majd csak akkor lesz aktív, ha már van bejövő kapcsolat.
Hasonlóan a tracker oldalon is, csak akkor lesz az adott torrent aktív, ha éppen töltenek belőle a trackeren keresztül.

Ami a Chifflee által említett beállításokat illeti, azok azt befolyásolják, hogy a trackeren kívülről fogadsz-e kapcsolatokat. (Amiket a tracker nyilván nem fog figyelembe venni...)

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 10th, '16, 20:39

Chifflee wrote:
andingo wrote: Köszönöm a magyarázatokat. Ezt a routeres dolgot kell még vhogy beállítani (bár őszintén, nem szeretek más rendszerekbe turkálni :) , mindig tartok az ilyenektől :) ), bár mindenhol azt írja a teszt stb, h nyitott portjaim vannak, mégsem vagyok aktív.
Igazából μTorrent-en még tudnék javasolni 1-2 beállítást, mert ártani nem árt.

Egyik legfontosabb: Beállítások -> További beállítások -> BitTorrent fül -> 2 pipát kiszedni a "DHT hálózat engedélyezése" és a "DHT engedélyezése új torrenteknél". :)
Köszönöm. Ellenőríztem, csak a "DHT hálózat engedélyezése"-nél nem volt pipa . Minden beállítási ötletet szívesen fogadok :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest