Hungarian D-Addicts Part 2

speak whatever language you like here.
andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 10th, '16, 20:41

lapishun wrote:
UsagiYojimbo wrote: Ha jól értem, a 4. pontot a UPC már megtette. A torrent kliensben olyan portot/portokat állíts be, ami a fent említett 45000-49000 tartományon belül van....
Nem. A UPC a modem és a saját szerverei között biztosítja (legalábbis úgy tesz, mintha biztosítaná) ezt a nyitott portot az ilyesfajta átvitelre. A modem és a gép között a router dolga ezt megoldani, az meg alapban ezt zárni fogja (hisz az a dolga, hogy ne engedjen be semmit.) Ezért kell megmondani a routernak azt, hogy ha egy ismeretlen gép a router ajtaján ezen a porton kopogtat, akkor azt lője át a megadott ip-jű belső hálós gép ugyanazon portjára.
A routernek még "nem estem neki" :) még mindig idegen számomra :)

Chifflee
Posts: 18
Joined: Jul 22nd, '10, 11:37

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Chifflee » Feb 11th, '16, 17:37

andingo wrote:
Chifflee wrote:
andingo wrote: Köszönöm a magyarázatokat. Ezt a routeres dolgot kell még vhogy beállítani (bár őszintén, nem szeretek más rendszerekbe turkálni :) , mindig tartok az ilyenektől :) ), bár mindenhol azt írja a teszt stb, h nyitott portjaim vannak, mégsem vagyok aktív.
Igazából μTorrent-en még tudnék javasolni 1-2 beállítást, mert ártani nem árt.

Egyik legfontosabb: Beállítások -> További beállítások -> BitTorrent fül -> 2 pipát kiszedni a "DHT hálózat engedélyezése" és a "DHT engedélyezése új torrenteknél". :)
Köszönöm. Ellenőríztem, csak a "DHT hálózat engedélyezése"-nél nem volt pipa . Minden beállítási ötletet szívesen fogadok :)
Akkor leírom, amiket én is be szoktam állítgatni :)
Beállítások -> További beállítások -> Bandwidth fül -> Kapcsolatok maximális száma összesen: 1500 legyen minimum
Ugyanitt: Peer kapcsolódások maximális száma torrentenként: minimum 400
Ugyanitt: Feltöltési szálak száma torrentenként: minimum 50
Beállítások -> További beállítások -> Haladó (Advanced) fül
és itt igaz/hamis értékeket kell megadni...
- peer.lazy_bitfield -> false (seed-elési lehetőségeken javít a kliensben vmennyit)
- gui.show_plus_upsell -> false (2.2.1.-es verzióban nincs, viszont újabbaknál nem lesznek reklámok)
- bt.prio_first_last_piece -> true (első és utolsó szeleteket próbálja így majd letölteni. Jóljön, ha véletlen pont a vége hiányozna a letöltésnek :))
- bt.allow_same_ip -> true (azonos ip címmel lehet csatlakozni rá)

Természetesen énis fogadom a további ötleteket, tanácsokat, ami még egész használható. :3

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Feb 11th, '16, 19:53

A Magyar Dorama FanSub Közösség oldal motorját fel szeretném frissíteni, ezért egy ideig, (mondjuk a hétvégén,) nem biztos, hogy elérhető lesz!

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 12th, '16, 16:19

Chifflee wrote:
andingo wrote:
Chifflee wrote:
:)
Akkor leírom, amiket én is be szoktam állítgatni :)
Beállítások -> További beállítások -> Bandwidth fül -> Kapcsolatok maximális száma összesen: 1500 legyen minimum
Ugyanitt: Peer kapcsolódások maximális száma torrentenként: minimum 400
Ugyanitt: Feltöltési szálak száma torrentenként: minimum 50
Beállítások -> További beállítások -> Haladó (Advanced) fül
és itt igaz/hamis értékeket kell megadni...
- peer.lazy_bitfield -> false (seed-elési lehetőségeken javít a kliensben vmennyit)
- gui.show_plus_upsell -> false (2.2.1.-es verzióban nincs, viszont újabbaknál nem lesznek reklámok)
- bt.prio_first_last_piece -> true (első és utolsó szeleteket próbálja így majd letölteni. Jóljön, ha véletlen pont a vége hiányozna a letöltésnek :))
- bt.allow_same_ip -> true (azonos ip címmel lehet csatlakozni rá)

Természetesen énis fogadom a további ötleteket, tanácsokat, ami még egész használható. :3
Köszönöm . Összehasonlítottam. Nekem alatta vannak az értékek, és az egyéb beállításoknál pont ellentéte van megadva, mivel azokat automatikusan a rendszer adta meg.
Last edited by andingo on Feb 15th, '16, 13:14, edited 1 time in total.

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Feb 15th, '16, 10:35

Stipi-stop: Cinderella and Four Knights!

http://asianwiki.com/Cinderella_and_Four_Knights

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 15th, '16, 13:17

lapishun wrote:Stipi-stop: Cinderella and Four Knights!

http://asianwiki.com/Cinderella_and_Four_Knights
Wow. De rég láttam Jung Il-Woot. A Cinderella név miatt kaptam fel a fejem és lám tényleg a CNBLues maknae szerepel benne :)

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Feb 19th, '16, 15:02

ezoritu wrote:
kilmos wrote:Tudomásotok szerint létezik ennek a filmnek magyar felirata?

The Assassin 2015
http://www.mafab.hu/movies/nie-yin-niang-153937.html
Kedves kilmos! Én úgy tudom, hogy nincs magyar felirata. De...
Amikor feltették az AvistaZra, azonnal letöltöttem, mert érdekelt, csak arra vár,
hogy legyen időm megnézni. Ha jó a film és az angolja is megfelelő, akkor karácsonyra
szívesen megcsinálom.
Kedves Rita,
Ne haragudj meg rám, csak most olvastam kedves és nagyszerű üzenetedet, köszönöm szépen.
Az indonéz filmet meg "betáraztam" a közeljövőre, azt is nagyon szépen köszönöm.

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Feb 19th, '16, 15:27

Hosszú évek óta szívem csücskében volt a Empress Cheon Chu kosztümös történelmi KBC-s 78 részes k-dorama sorozat.
Tán már a Yi San vagy a Queen Seon Deok nézésénél kiszúrtam magamnak.
Nekem úgy rémlik még valahol itt a fórumon sóhajtoztam, milyen jó lenne látni (bár most hirtelenjében nem találom ennek nyomát).
Aztán Cinde9rella el is kezdte fordítani, de sajnos csak 6 részig tudott jutni.
http://www.d-addicts.com/forums/viewtopic.php?t=107431

És aztán kiderült sipizolix lefordította a 78 részes sorozatot, nagy-nagy köszönet neki érte.
http://huncsoszun.blogspot.hu/p/a-vaski ... ss-is.html

Csak szuperlativuszokban tudok beszélni róla, így hogy az imént fejeztem be a nézését.
Zárójelben jegyzem meg, mindig megrendítő erejű meg szívfacsaró egy ilyen monumentális sorozat befejezése: órákig, napokig a hatása alatt tudok lenni.

Szót kell ejteni a KBS-ről, nekem valahogy úgy tűnik van valami egyedi - csatornára jellemző - védjegyszerűség a sorozataikban, kezdve a kosztümökkel, egészen a szellemiségig/lelkiségig bezáróan. De ha nem lenne is, én akkor is mindegyiket szerettem, amit láttam tőlük.

Ez volt az a sorozat, ami az első részével is hatamasat ütött, elképzelhetetlennek tünt, hogy a tempót és szinvonalat tartani lehet, pedig sikerült.
Ez volt az a sorozat, ahol az első pillanattól érezni lehetett már, hogy "jó levegőjű" sorozat, aminek minden pillanatát élvezni lehet, meg fájdalmas megszakítani a nézését. És tényleg így volt.
Ez volt az a sorozat, ami a régi legjobb hagyományokat életben tartva, lassú folyású, semmi mesterkéltség, nyugati behatású "improving" nincs benne.
A Yi San legjobb hagyományait folytatta. Azon legjobb hagyományokat, amiket én a legjobban szeretek és keresek a k-doramakban.
Oly jó volt látni, érzékelni, hogy a néző legjobb része (érző-gondolkodó) a fontos, hogy a néző kvázi aktív része lehet a sorozatnak avval, hogy bőven van mibe belegondolni/továbbgondolni. Ha a néző ellustul (hanyagolja ezt az intenzív együttlélegzést) biztos lefárad a sorozattól ha csak az "effektív kódolt információs bitek" szintjén követi az eseményeket.
Szóval imádtam a sorozatban, a korszakot, a tempót, a felfogását/filozófiáját, minden idők egyik legjobb castingját éreztem benne, egészen a mellékszereplőkig bezáróan.

Külön nagyon szerettem benne, hogy valós történelmi eseményeken alapult a sorozat.
Ráadásul a narrátor pontosan jelezte az eltéréseket, hogy pontosan mi és hogyan történt a történelmi feljegyzések szerint.
Egyedül a zenét illetően lehettek kifogásaim, bár két - szerencsére sokszor előkerülő - zenei motívum így is nagyon jó volt benne.

Három főszereplőről rendes wikipedia-cikk is van:
https://en.wikipedia.org/wiki/Queen_Heonae
https://en.wikipedia.org/wiki/Gang_Jo
https://en.wikipedia.org/wiki/Mokjong_of_Goryeo

Érdekes kérdést feszeget a sorozat egyik legfontosabb fonala.
Egy intelligens, tanult, nemes hölgy az 1000-es évek Koreájában, miképpen tudja megélni egy férfi - hatalmi számítással mindenképpen fertőzött ám - évtizedeken átívelő szerelmét (mindkét irányból).
- A hamisságra utaló jeleknek mi a kritikus tömege a szerelem "tárgyilagos" megítéléséhez/értékeléséhez.
- Ha a fickó maga is bevallja e szerelem érdekorientáltságát (sőt egyenesen tagadja magát a szerelmet is az ő oldaláról, mindent lecsupaszítva az érdekek 100%-ára), akkor vajon nemes hölgyünk tudhat-e tárgyilagosan tényszerű lenni, avagy a sérült lélek szubjektívitása mindenképpen torzítani fog a véleményalkotáson? Egyszerűbben fogalmazva: le lehet-e szavakkal tagadni (akármilyen motivációból eredően) korábbi évtizedes szerelmet?

Egyébként egy hatalmas piros pont a sorozathoz tartozó OST-albumnak.
Most függetlenül attól, hogy én a tételek többségét nem érzem elég erősnek, ütősnek zeneileg.
A "piros pont"-ot illetően ugyanis azt gondolom, hogy más egy film alá szerkesztett zene iránti igény/elvárás, és teljesen más egy OST album iránti.
Első esetben a kép és mondandó determinál/vezérel.
Míg egy OST-albumnak filmtől függetlenül is meg kell állnia a lábán.
Csomó olyan k-doramas OST-albumba futottam bele, ahol mindenféle technos meg egyéb popos hulladék volt OST-ként eladva, ami zenéknek semmi érdemi köze nincs a filmzenéhez magához.
Úgy gondolom az egyetlen(?) helyes eljárás, amikor a filmbéli fontos zenei motivumokat szvitté kidolgozva/összegyúrva koherens zenei egészt kap a hallgató. Pl.: a Palota Ékköve OST-je sem volt tökéletes (rengeteg minden maradt ki), de legalább törekedett ezt az említett célt megvalósítani. A Jumong OST-je viszont tökéletes, talán a legtökéletesebb volt ebből a szempontból.

Csináltam (megint) egy egyperces (ismét csak listázatlan, azaz csak az alábbi link birtokában nézhető) YT-videót a nekem legkedvesebb filmbéli zenei motivumomra.
Az OST 15 trackből áll, az 1-3 és az utolsó 15 az jellemzően különálló nótás szám.
A köztük lévő közbülső tételek alkotják a szvitet.
Az általam linkelt 1 perc a szvit utolsó tételének utolsó perce (65 sec).
A zenei "képlet" halálegyszerű:
- Adott egy alig-alig változó, rémtriviális, minimalista ám repetitív vonós-/hegedűs-mozgás. Amikor változik akkor viszont lényegien.
- Alatta szól a mélyvonósokban a drámai főtéma, amit aztán később a rezesek fényesítenek, színeznek, turbóznak.
- A filmben csak a repetitiv rész szól párszor, nagyon rövid másodpercekre. Itt az OST-albumban viszont ki lett rendesen egészítve tétellé.
- De nem több mint 1 perc erejéig csak. Valszeg ennyi van csak a zenében és akkor minek tovább nyújtani feleslegesen.
Empress Chun Chu OST - 14. Urgent Steps

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Feb 28th, '16, 16:27

Kedves Ázsiarajongó Társaim!

A Doramaforeverben eltöltött négy szép év után önálló lettem. A saját honlap mellett,
saját fórummal is rendelkezem már.

A honlapom magyar szerverre költözött, a címe is megváltozott: A fórumra innen is be lehet lépni, de külön címe is van: Nagyon gyors és egyszerű regisztráció szükséges a fórum használatához.
Egy nagyon ajándék vár rátok!

Köszönöm Erzsinek, hogy négy évig otthont adott a felirataimnak!

Mindenkit szeretettel várok! Érezzétek otthon magatokat!

Rita

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Feb 28th, '16, 19:06

ezoritu wrote:Kedves Ázsiarajongó Társaim!

A Doramaforeverben eltöltött négy szép év után önálló lettem. A saját honlap mellett,
saját fórummal is rendelkezem már.
Mindenkit szeretettel várok! Érezzétek otthon magatokat!

Rita
Tetszik a honlap. További sikereket :)

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Feb 29th, '16, 04:41

andingo wrote: Tetszik a honlap. További sikereket :)
Kedves andingo! Köszönöm szépen!

Image

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Feb 29th, '16, 10:59

Sikerült befejezni a The King's Face sorozat nézését. Ezúton is ezer hála biri66-nak, hogy pompás feliratával nyílt erre lehetőségem.

Sokat meditáltam, hogyan miképpen szóljak erről a sorozatról, mivel nagyon erősen negatív véleményem van róla. Írjam, ne írjam, spoiler mögé tegyem. Amíg pozitív a vélemény addig ilyen problémák értelemszerűen nem merülnek fel, de negatív, pláne erősen negatív véleménynél, főleg, ha még belegondol az ember, hogy mekkora meló egy ilyen sorozat feliratának elkészítése, azért merül fel kommentelő-felelősségi kérdés a tekintetben mennyire szabad nekiesni más "életkedvének", aki jószolgálatból felirattal segíti a rajongó közösséget. Aztán végül a teljes őszinteség mellett döntöttem, remélem nem hibázok vele (túl nagyot).

Azt kell mondjam, hogy az eddigi kosztümös történelmi k-doramak között messze a leggyengébb volt az én értelmezésemben, aminek külön sajnálatos bukéját az adta, hogy egy friss sorozatról beszélünk (2014-15). Ha ez a pl.: Yi San-i magasságokból való mélyrepülés tendencia lesz, az nem sok jóval kecsegtet számomra. :( És sajnos KBS2-eses volt a sorozat, ami korábban kevés csalódásra adott alkalmat)

Azt gondolom egy végtelenül erötlen, kiüresített limonádé volt alapvető módon a sorozat. Kezdve rögtön a rettenetes első résszel, amilyen rossz első részre én nem is emlékszem. A 2-3. résznél kis híján fel is adtam. Mondom ezt úgy is, hogy az utolsó két részt már vártam és már egyben néztem is meg őket. Mivel minden gondolatiság, logika és látvány ki lett lúgozva a sorozatból, így törvényszerűen minden hiba kinagyítódik. Azzal, hogy a szellemi-lelki vonal ennyire nem volt rendben, egyenesen megkérdőjelezi a sorozatot magát, miért kellett megcsinálni, kinek szól, miért kéne megnézni. Emiatt számomra ez a (koreai/keleti típusú) tömegtermelés sivár példája. Hiába voltak benne jó ötletek, sorozatbeli erények, az egészből pont a spiritusz hiányzott. Konklúzió: az egész olyan volt, mint egy eröltetetten lassított, nem működő, inkoherens modern dráma (amiket én nagyon nem szeretek, meg kerülök), történelmi korba ágyazva.

A látvány-probléma volt a legkevesebb, ettől még lehet szeretni egy sorozatot. Miközben 100-500.000-s seregekről beszél a sorozat, kvázi sosem lehetett látni 10-20 embernél többet egyszerre és nem is nagyon törekedtek ennek illuziójára az alkotók. A Palota ékköve sem volt e téren "túldimenzionálva", de azért ég és föld a kettő között a különbség. Rendben van, hogy nincs látvány, de akkor legyen rendes tartalom, különben minek van a sorozat?

A sorozat elején elkezdtem kigyűjteni a nagyobb problémákat, aztán feladtam.
- Költőből hogy lesz vérengző kivégző nemes. Semmit nem kap a néző a motivációs háttérből, csak és kizárólag ellentmondásokat és életszerűtlenségeket.
- Miért kellett megölni a könyvboltost? Aki egy kis problémától megijed és azonnal vérszomjasan öl, az hogy "bír ki" egy 23 részes sorozatot tele intrikával, váratlan fordulattal a "királyi útján"?
- Miért kellett meghalnia az elfogott Szövetség-tagnak (önkézzel itta ki a méregpoharat). Nem a tény a probléma, hiszen lehet ilyen, hanem az indokolatlansága. A kiváló sorozatok az ilyet szépen árnyalják, mélyítik. Úgy általában is igaz, hogy az alkotók csak a történésekre figyeltek, ám sajnos a létező legfelületesebb és legrövidebb módon, a sorozat egészébe beágyazatlanul, ami így számomra a folyamatos székkaparást jelentette.

De voltak a sorozatnak erényei is:
- Nagyon szépen illeszkedett a a sorozat történelmi feljegyzések történéseihez (wikipedia szerint). Ez hallatlan nagy pozitívum számomra. Azon mondjuk dobtam egy hátast, hogy Grand Prince Yeongchang-ot 8 évesen(!) kivégezték.
- Nagyon szépen fényképezett, különösen az arcok felülről való fényképezése volt megragadó.
- Ugyan nem vág kedvelt zenestílusaimba, de végre fantáziadús volt az OST. Sokrétű, invenciózus, erőteljes volt, egy élmény volt minden percet hallgatni belőle.
- Én is vártam a sorozat végét, adott szemszögből nézve egy nézhető sorozat volt, a sorozat folytatását is tervezem megnézni.
- Nagyon jó volt a casting. Kifejezetten ügyes tehetséges volt a főhős trónörökös, míg a nagy szerelme kifejezetten pont a zsánerem: annyira jó volt nézni őt :) Idevág, hogy a szerelmi szál kibontása sikerült tán a legjobban, legütőképesebben, legmélyebben, leghitelesebben. Kár hogy az egyéb, katonai, politikai, diplomáciai rész, egyáltalán a műfaj irányába ennyire érzéketlenek voltak az alkotók.

Végül pár szó az arcolvasásról. A sorozat végét leszámítva az alkotók rendesen elvetették a sulykot. Olyan mélyenszántó arcolvasási technikák/történések implikáltak - ráadásul erős - történéseket, amik önmagukban nyilván csak mese kategóriájába tartozhatnak. Érzékenyebb, világra jobban reflektáló alkotóknál ez nem forfulhatott volna elő.

Mindazonáltal, egy ennyire nem kisarkított változatában én is hiszek erősen abban, hogy a "szív alakítja az arcot". Ezért lehet az, hogy csodaszépnek kikiáltott szépségek és modellek arca is lehet taszító férfi ember számára, és külső szépséggel kevésbé megáldott női arc is lehet csodaszép a férfiember számára (belső szépséget tükrözése révén is). Extrapolálva és egyszerűsítve az arc összegzése a külső és belső szépségnek, vagy ahogy szokták mondani, a szem a lélek tükre, amiben a szépség, jóság, okosság, bölcsesség, mélység éppúgy tud látszani benne, mint a tompaság, üresség, rosszindulat. Ami nyilván nem tőlünk független. Azt nem mondom, hogy mindezt mindig könnyű dekódolni.
Számomra idevágó analógia egyébként a reformátusok "predesztináció"-ja. Azt sem lehet "szó szerint" venni, de én úgy érzem mindenkinek van egy sorsa (amire van hatása az egyénnek).

- Nem lehet eléggé hálás lenni Biri66 kiegészítéseinek (háttérinfók), még mindig igyekszem csak feldolgozni őket-
- Érdekesek nagyon arc arcelemzéses kiegészítések, én gondolavilágommal harmonizálóknak érzem őket.
- Meghallgattam az OST albumokat is, az első azonnal lenyügözött, de a többi is nagyon jó, bár még nem látom az összefüggést az öt release között.
Last edited by kilmos on Mar 1st, '16, 20:37, edited 1 time in total.

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 1st, '16, 16:45

Ezer hála és köszönet ezoritu-nak, hogy elkészítette ennek a szenzációs és átütő erejű filmnek a feliratát.
Feledhetetlen élmény volt, na pláne hd 1080p-ben, minden perce kincs, és oly jót tett a lelkemnek.
By the way bevallom mindkét Raid filmet is szerettem korábban.

The Golden Cane Warrior / Pendekar Tongkat Emas (2014)
http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=21&t=56

tinti10
Posts: 18
Joined: Dec 31st, '10, 14:53
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by tinti10 » Mar 2nd, '16, 19:53

Sziasztok!
Egy koreai kulturális program sorozatot elindításában gondolkodunk, ehhez szeretnénk a Ti segítségeteket kérni ezzel az alig két perces kérdőívvel. Többek között kíváncsiak vagyunk, hogy hol lenne érdemes országos szinten ilyen programot megtartani.
És meg osztani is ér wink hangulatjel
http://goo.gl/forms/WceUZBuZdP
Köszönjük a közreműködést!
Mudra Regina és Tóth Réka

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Mar 2nd, '16, 21:41

kilmos wrote:Ezer hála és köszönet ezoritu-nak, hogy elkészítette ennek a szenzációs és átütő erejű filmnek a feliratát.
Feledhetetlen élmény volt, na pláne hd 1080p-ben, minden perce kincs, és oly jót tett a lelkemnek.
By the way bevallom mindkét Raid filmet is szerettem korábban.

The Golden Cane Warrior / Pendekar Tongkat Emas (2014)
http://forum.ezoritusubs.com/viewtopic.php?f=21&t=56
Kedves kilmos! Többszörös örömet szereztél nekem!

Először is boldog vagyok, hogy ennyire tetszett a film. Bár nem vagyok meglepődve,
mert aki megnézte, mindenkinek hasonló volt a véleménye, természetesen nekem is.
A kedvenc filmfordításaim sorában azonnal a dobogó második fokára került fel, az
Ustad Hotelt azonban nem tudta megelőzni.

Másodszor, örülök, hogy hangot is adtál a véleményednek, de tőled ez nem szokatlan.
Jólesett olvasni sommás összefoglalódat!

Harmadszor, a reklámodnak köszönhetően, újra letöltötték egy páran a fórumomból.

Örülök, hogy kellemes perceket okozhattam neked is!


Image

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Mar 3rd, '16, 00:18

tinti10 wrote:Sziasztok!
Egy koreai kulturális program sorozatot elindításában gondolkodunk, ehhez szeretnénk a Ti segítségeteket kérni ezzel az alig két perces kérdőívvel. Többek között kíváncsiak vagyunk, hogy hol lenne érdemes országos szinten ilyen programot megtartani.
És meg osztani is ér wink hangulatjel
http://goo.gl/forms/WceUZBuZdP
Köszönjük a közreműködést!
Mudra Regina és Tóth Réka
Sziasztok! Sok sikert a kezdemenyezeshez! Kitoltottem, illetve par helybelinek tovabb is kuldtem, hogy a regionkbol minel tobb visszajelzes erkezhessen. :)

tinti10
Posts: 18
Joined: Dec 31st, '10, 14:53
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by tinti10 » Mar 3rd, '16, 18:01

brigichan wrote: Sziasztok! Sok sikert a kezdemenyezeshez! Kitoltottem, illetve par helybelinek tovabb is kuldtem, hogy a regionkbol minel tobb visszajelzes erkezhessen. :)
Köszönjük szépen! A kitöltést és a tovább küldést is! Minél többen töltik ki, annál árnyaltabb képet kapunk, hogy mennyien és hol érdeklődnek ez iránt az ötlet iránt :D .

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 4th, '16, 18:05

ezoritu wrote:Kedves kilmos! Többszörös örömet szereztél nekem!
....
:) Hát még én hogy örültem, a kedves visszajelzésednek is.

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 4th, '16, 18:24

Újabban szeretem/keresem a "motivációs" zenéket.

Ez volt az első "fecske", még tavaly.
Nagyon szeretem mind az "official", mind az NFL-es verziót.
Még a kollégáimnak is szereztem pár jó pillanatot velük.
Elmondani nem lehet mennyire nehéz a hatalmas verseny miatt ilyen téren sikert aratni.
Én bár nem vagyok rajongója Havasinak (sőt), azt gondolom óriási dolog eljutni az NFL-ig
Ahogy egyébként az "official"-ben csellózó Pejtisk Petinek is nagy dolog volt eljutni amerikai filmek OST-zeneszerzőségéig.
Linkek:
http://fidelio.hu/klasszikus/2015/09/17 ... iai_sasok/
HAVASI — Rise of the Instruments (Official Music Video)


Onnan jutott ez eszembe, hogy hallgatom az általam látott k-dorama-k OST-it és legfrissebben a King Geunchogo van terítéken.
A sorozatnak már szenteltem korábban egy YT-unlisted videót, a számomra végtelenül zseniális jelenttel (ahol egyetlen szó nincs, csak rezdületlen arcú alakok, egy félelmetes dráma kibontakozása elején, drámai zene kíséretében):
King Geunchogo E29 110212 HDTV H264 720p HanSun (49:20-50:37)


Na most, hogy hallgatom a sorozat OST-jét, az egyik trackbe beleszerelmesedtem, így ezt is megosztom.
Ismét csak unlisted formában: a link birtokában nézhető csak, YT-on nem található.
Ebből csak pár taktus hangzik el a sorozatban, de a szerző az OST kedvéért rendesen kibővítette 2:09 percesre
Imádom!!!!
Abszolút illik a motivációs zenék sorába (nálam).
Végtelenítve ment jódarabig, mire elszántam magam, hogy publikálom a YT-on.
Pedig nem nagy truváj: van egy ötletes dallam(-szerűség), amit a szerző egy "kicsit" eklektikusan őrjöngésig brutálisan vaddá fokoz, disszananciáktól sem félve. A szimfónikus zenekar a vonósokkal és kórussal üt rendesen (nálam).
És szerencsére több, mint két percig!
Ez az OST album is kincs, mert a filmzenét tartalmazza rendesen, szvitszerűre kidolgozva.
Lassan revideálnom kell korábbi semleges/negatív álláspontomat a sorozat filmzenéjével kapcsolatban. Ha már két videót is publikálok, akkora már csak van benne valami, ami felkelti állandóan az érdeklődésemet ;)

King Geunchogo OST - 13.Imjeon mutoe

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 4th, '16, 23:52

biri66 The King's Face-hez írt kiváló és értékes háttéranyagaiból (ezúton is köszönet érte) kimazsolázott ajánlatok közül megnéztem az első számomra talán legfontosabb filmet, Oldfan nagyszerű feliratának köszönhetően.

The Admiral: Roaring Currents
http://asianwiki.com/Roaring_Currents

Elképesztő, fantasztikus, káprázatos.
Mondanám, hogy lenyügözően gyönyörű alkotás, ha nem lenne képzavar egy ennyire brutálisan véres háborús drámánál.
Tökéletes szereplőválogatás
Pompás forgatókönyv remek rendezéssel karöltve.
Káprázatos látványvilág, nem hibátlan, de kit érdekel ilyen magas hőfok mellett.
Teljességgel átélhető háborús rettenet.
Egészen kiváló OST, sajnos nem találtam különálló albumot, cserébe a film végén az "end title"-nél hosszan remekül szól a finálé zene.

Pár dolgot nem értettem.

1.
Az egész az 1597-es nagy Myeong-Nyang-i ütközetről szól. És nem látszanak az előzetesben beígért spéci teknőshajók.
Aztán a film végén 1592-re visszautalva egy pillanatra látszik egy ilyen hajó.
Ezt nem bírtam így összerakni, ha valaki tudja a megoldást megírhatná ide a fórumra.
Ha ez jó volt 1592-ben, miért nem volt jó 1597-ben? Felkészültek volna rá a japánok?
Az 1597-es ütközetben jóval drágább és lassabban épülő hajók látszódtak csak.

3.
Jó lett volna érteni az öklelő hajók szerepét egy ilyen csatában, mert ez ugye értelemszerűen nem tudott kiderülni a filmből.
A másik nehezen érthető momentum, hogy a film végén hogy tudott ilyen hatást kifejteni a 12 csószuni hajó, gyakorlatilag érdemi japán harcászati válasz nélkül.

3.
Bár kitalálható a zűrzavaros korszak történéseiből, de nem világos a film konkrétumaiból , hogy miért kellett brutális durvasággal megkínozni a főszereplő admirálist.

4.
A neten található jegyzetek hangsúlyozzák a japánok állatias brutalitását, illetve a korszakot ábrázoló immáron két alkotás is hasonlóan mutatja be ezeket: céltalan gyerekekre lövöldözés, orrlevágás, értelmetlen tömeges népirtásos gyilkosságok, vég nélküli lepuskázások, genocidium stb. The King Face sorozatban az hangzik el, ha jól értettem, hogy a Csószun-lakosság fele veszett oda a japán-invázió alatt.
Vajon a japán lélek és kultúra hogy számol el ezekkel a történelmi "kitérőkkel"?
Egyszerűen már a motivációt sem érti az ember, mi űz, hajt egy ekkora - tengeren átkelő - inváziós hadsereget egy ekkora - legdurvább hódítást is meghaladó - pusztításba.
Last edited by kilmos on Mar 9th, '16, 06:22, edited 1 time in total.

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 7th, '16, 23:35

Tudna valaki segíteni?

Létezik ez a film és hozzá magyar felirat:
http://azenvegtelentortenetem.blogspot. ... keszo.html

Sajnos szerzői jogi mizéria miatt Jackiminek el kellett távolítania a magyar feliratot, tavaly ősszel.
Én a posztnál lévő felhívás nyomán írtam Jackiminek, aki másnap válaszolt is postafordultával.
Ám sajnos nem feliratot adott, hanem egy data.hu-s linket, amin viszont már nem volt felirat.
Miután még a múlt hét közepén jeleztem ezt Jackiminek azóta sem tudott válaszolni.
Szóval nem tudná ezt valaki elküldeni nekem, ha szépen megkérem?
A gmailes kilmosq mailcímemre...
Nagy örömet szerezne vele nekem.
Köszönöm előre is.

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by iklil » Mar 8th, '16, 15:04

Image

BlueSeraphim
Posts: 138
Joined: Aug 24th, '11, 17:27
Location: AnimeAddicts
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by BlueSeraphim » Mar 8th, '16, 20:04

kilmos wrote:Tudna valaki segíteni?

Létezik ez a film és hozzá magyar felirat:
http://azenvegtelentortenetem.blogspot. ... keszo.html

Sajnos szerzői jogi mizéria miatt Jackiminek el kellett távolítania a magyar feliratot, tavaly ősszel.
Én a posztnál lévő felhívás nyomán írtam Jackiminek, aki másnap válaszolt is postafordultával.
Ám sajnos nem feliratot adott, hanem egy data.hu-s linket, amin viszont már nem volt felirat.
Miután még a múlt hét közepén jeleztem ezt Jackiminek azóta sem tudott válaszolni.
Szóval nem tudná ezt valaki elküldeni nekem, ha szépen megkérem?
A gmailes kilmosq mailcímemre...
Nagy örömet szerezne vele nekem.
Köszönöm előre is.
Ezt nézted?
http://www.opensubtitles.org/hu/subtitl ... wansang-hu

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 9th, '16, 01:03

Nem pedig bizisten kerestem....
Nagyon köszönöm!

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 9th, '16, 01:08

Cheon Gun / Heaven's Soldier
http://www.imdb.com/title/tt0470711/

Ma megnéztem biri66, The King's Face-s háttéranyagának - fenti második - ajánlatát, Mekkmester kiváló feliratának köszönhetően.
Meg lehetett nézni végül is, de számomra ez nem a sikerültebb filmek közül való volt.
Sokkal több mindent ki lehetett volna hozni a szituációból
A dialógusok meg történetvezetés is nagyon szegényes volt.
A film sajnos pont akkor ért véget, amikor olyan szépen felsorakoztak a hajók a neves 1592-es tengeri csatára.
Pedig azt itt is megnéztem volna.

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 10th, '16, 21:02

Blades of Blood
http://asianwiki.com/Blades_of_Blood

Ma megnéztem biri66, The King's Face-s háttéranyagának - fenti harmadik - ajánlatát, ugyanő nagyszerű feliratának köszönhetően.
Elmondhatatlanul jó film volt, imádtam minden percét, és ezt már előre lehetett tudni a film első perceinél.
Ugyanazokat a történelmi eseményeket sokkal reálisabban töltötte meg tartalommal, mint a The King's Face
(az utóbbi ugye még saját magán belül is nagyon gyatra volt)
Ráadásul sokkkal mélyebb, értékesebb történet kerekedett ki az egészből.
Volt humor is rendesen, a remek színészek jóvoltából.
A harcjelenetek szépen koreografáltak voltak.
Amikor pörögni kellett pörgött a film, amikor lassúnak kellett lennie lassú volt.
A főhős kiszeng lány eszméletlen gyönyörűszép volt.
A vége-cím dal (nyugati és keleti stíluselemeket kombinálva) fenséges volt.
IMDB-n 6-os kapott, a Rotten Tomatoes-on 34%-on áll a film
(nyilván az utóbbinál szavazók többsége szvsz perdöntően semmit nem fogott fel az egész filmből).
Nekem óriási élmény volt.
Nagy-nagy köszönet érte....

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 12th, '16, 07:00

Arcfürkésző - The Face Reader, 2013
http://azenvegtelentortenetem.blogspot. ... keszo.html
http://asianwiki.com/The_Face_Reader

biri66 következő - utolsó elötti - ajánlata a The King's Face háttéranyagából a fenti film, amit Jackimi nagyszerű feliratának köszönhetően sikerült megnézni.

Alapvetően jó film volt a 2+ órás hatalmas alkotás.
Sokkal jobb, reálisabb, beágyazottabb volt szintén itt is a téma bemutatása, mint a The King's Face-ben.
Nekem kicsit zavaros és aránytalan volt a forgatókönyv, lehetett volna ütősebb és feszesebb is.
De így is voltak benne nagyon jó momentumok, arról nem is beszélve, hogy a történet fősodra nagyon rendben volt.
Az emlegetett hatalmas költségvetést én nemigazán éreztem a filmen, bár kétségtelenül nagyon szépen kivitelezett volt.
A sok-sok díjat sem értem, annyi kiváló(bb) alkotás van; bár mondom kedvemre való volt.
Színészek nagyon kiválóak voltak,
A zene abszolút nem hagyott bennem nyomot.
Az anyajegyes operáció ennyire élethű fényképezése brutálisan durvára sikerült, kvázi önálló kisfilmként megállja a helyét, mint a Ben Hur lovaskocsis versenye. ;)
De szumma szummárum, örülök, hogy nem kellett kihagynom, Jackimi által említett tavaly októberben felmerült szerzői jogi problémák miatt.

Bugok
Posts: 20
Joined: Feb 9th, '13, 20:11
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Bugok » Mar 13th, '16, 10:39

Sziasztok!

Némi kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Végre eljutottam oda, hogy összeszedjem azt a néhány doramát, amit eddig láttam és felvittem a mydramalist.info-ra. A kérdésem az lenne, hogy van e olyan lehetőség/beállítás, ami évszám szerint rendezné a már látott sorozatokat és filmeket?
Illetve úgy rémlik, mintha egyszer azt olvastam volna, hogy van valahol olyan opció, ami ajánlásokat ad az addigiak szerint. Csak arra nem tudok rájönni, hogy ezt hol láthattam (már egy jó ideje volt :D ).
Előre is köszönöm annak, aki tud segíteni.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Mar 13th, '16, 19:26

Sziasztok!
Az AvistaZon újfent több mint 5000 pontom gyűlt össze, amelyeket a korábbi ígéretemnek megfelelően most is felajánlok a rászorulóknak. :-) Azoknak, akiknek 1 körüli, vagy az alatti az arányuk.
PM-ben kérhettek tőlem pontokat, amelyeket nem apróznék el, hanem 1000-es tételekben küldenék. :-)
Feltétele, hogy aktív tagsággal rendelkezzen az, aki kéri, és küldje el az AZ-s nicknevét is.

Visszajelzés:
Korábban voltak fenntartásaim a Win10-es programmal, de már jó pár hete végül is ezt használom. Win7-ről váltottam, és eddig, hogy "lekopogjam", :scratch: nem okozott semmilyen szinten sem gondot. :D /A 2.2.1.-es utorrent kliens is rendesen működik./
A fiam elsők között tért át Win8-ról, és ez a program sokkal szimpatikusabb neki, mint a 8-as volt.
A telepítésnél nem fogadtuk el az automatikusan felkínált sablont, hanem jó néhány feleslegesnek tűnő pipát kivettünk.
A kedvencemet, a "kis rókát", azaz a Firefoxot hagytuk meg az alapböngészőnek is. :-)

kilmos
Posts: 60
Joined: Dec 17th, '11, 20:51
Location: Budapest

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by kilmos » Mar 14th, '16, 23:47

The Surrogate Women
http://asianwiki.com/The_Surrogate_Woman

Biri66 utolsó ajánlata a The King's Face-hez kapcsolódóan - az ő remek magyar feliratával (nagy köszönet érte) - ez a fenti film.

Hát............ (Tudom így nem kezdünk mondatot)
Mesének ritka fájdalmas, nem is tudom hogy fogok lefeküdni aludni, ilyen film után.
Valóságábrázoláshoz meg túlságosan tele volt irreális, számomra elképzelhetetlen, sőt kifejezetten rosszul kibontott részletekkel.

Ami a legjobban zavart a nemi vágy filmben látott indokolatlan túlburjánzásának ábrázolása.
Most vagy a többi összes film/k-dorama "hazudik", vagy itt vetették el nagyon a sulykot.
De tőlem lehet ilyen is, de akkor a történetbe jobban kell beágyazni, mert így nagyon lóg az egész a levegőbe vagy inkább a semmibe.

Zavart a forgatókönyvnek már a szerkezete is (nemcsak önmagában forgatókönyv szellemi-lelki síkja).
Nekem ez olyan klipszerűen összerámolt részletek (mozifilm hosszúság megtöltésére).
Sehol egy koherens, hiteles történetvezetés.
Egyes részletek szépen megírtak és kivitelezettek, de így önmagukban, elszigetelten nehezen tudnak igazán értéket képviselni (nálam).
Pedig jól indult a film, kezdetben nagyon lelkes voltam tőle, de aztán majdnem minden elromlott benne, hogy aztán a végén fejbekólintsák az alkotók a nézőt.

A tomboló szexualitást koreai (kosztümös történelmi) filmen máig utolérhetetlenül a Szél festője mozifilmben láttam.
Az rendesen elő volt készítve, fel volt építve egészében is, részleteiben is

Fura volt HD-s k-doramak- után, ennyire gyenge SD-minőségben filmet nézni.
El vagyunk kényeztetve sok földi jóval :)

A színészek jók voltak, a zene felejthető az egy szem - Palota ékkövét felsejdítő - női kántálást leszámítva.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Mar 19th, '16, 10:31

unni2011 wrote:Sziasztok!


Visszajelzés:
Korábban voltak fenntartásaim a Win10-es programmal, de már jó pár hete végül is ezt használom. Win7-ről váltottam, és eddig, hogy "lekopogjam", :scratch: nem okozott semmilyen szinten sem gondot. :D /A 2.2.1.-es utorrent kliens is rendesen működik./
A fiam elsők között tért át Win8-ról, és ez a program sokkal szimpatikusabb neki, mint a 8-as volt.
A telepítésnél nem fogadtuk el az automatikusan felkínált sablont, hanem jó néhány feleslegesnek tűnő pipát kivettünk.
A kedvencemet, a "kis rókát", azaz a Firefoxot hagytuk meg az alapböngészőnek is. :-)
Köszönöm ezt a visszajelzést. Kicsit igazolja a teoriámat, hogy vmi nagyon nem jó nálam. Mert még mindig port nyitást, tűzfalzárást ír.
Pedig most már minden beállítást ellenőriztem, amit eddig itt vagy máshol megmutattak :scratch: A legújabb kapott ötlet szerint, mivel nem frissítés volt, hanem egyetemi progi került a gépre, az lesz a baj nagyobb forrása (lassan olyan vok, már minden ötletbe kapaszkodom :goggle: )

Chifflee
Posts: 18
Joined: Jul 22nd, '10, 11:37

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Chifflee » Mar 20th, '16, 08:50

andingo wrote:
unni2011 wrote:Sziasztok!
A legújabb kapott ötlet szerint, mivel nem frissítés volt, hanem egyetemi progi került a gépre, az lesz a baj nagyobb forrása (lassan olyan vok, már minden ötletbe kapaszkodom :goggle: )
Csak nem Microsoft Dreamspark-os (MSNDAA) rendszerről leszedett progi? :)

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

The Third Way of Love (2015)

Post by iklil » Mar 26th, '16, 20:58

Sziasztok!
MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!

Az ünnepekre ajánlom figyelmetekbe a The Third Way of Love című kínai-koreai filmet. Most készültem el a fordításával. Mivel itt nem lehet mozifilmek feliratait közzétenni, ezért innen tölthető le: http://azsiaifeliratok.hu/viewtopic.php?f=13&t=225

Image

Zi You Xing Zou novellája alapján, 2015-ben készült a "The Third Way of Love" ( "A harmadik fajta szerelem") című kínai-koreai film. Elmeséli Lin Qi Zheng (Song Seung-Heon), egy gazdag család örökösének és Zhou Yu (Yifei Liu), okos és szép ügyvédnek szomorú szerelmes történetét.

Image

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: The Third Way of Love (2015)

Post by Hayako » Mar 28th, '16, 06:08

iklil wrote:Sziasztok!
MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!

Az ünnepekre ajánlom figyelmetekbe a The Third Way of Love című kínai-koreai filmet. Most készültem el a fordításával. Mivel itt nem lehet mozifilmek feliratait közzétenni, ezért innen tölthető le: http://azsiaifeliratok.hu/viewtopic.php?f=13&t=225

Image

Zi You Xing Zou novellája alapján, 2015-ben készült a "The Third Way of Love" ( "A harmadik fajta szerelem") című kínai-koreai film. Elmeséli Lin Qi Zheng (Song Seung-Heon), egy gazdag család örökösének és Zhou Yu (Yifei Liu), okos és szép ügyvédnek szomorú szerelmes történetét.

Image
Köszönöm a filmet, iklil! :wub: Mindenképp meg fogom nézni! Kellemes ünnepeket neked! :thumright:

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Mar 29th, '16, 14:33

Sziasztok!

A Descendants of the Sun topikban merült fel a téma, de nem akartam ott elkezdeni offtopikolni, inkább át rángatom ide a fonalat.

Szóval ki hogy és miként fordítaná, avagy épp nem fordítaná le a Koreában használatos megszólításokat, unni, oppa, ahjussi stb stb...?

Brigi vetette fel, hogy őt zavarja és sok, a nyelvet nem ismerő nézőnek ezek furák lehetnek, csak nehezítik a sorozat megértését, ha eredeti nyelven hagyjuk őket. Ezzel egyet is értek, de tennék pár kivételt. Mégpedig az unni/oppa/hyung/nuna négyessel... És pedig azért, mert ezek már annyira beépültek a nyugati kultúrák Koreáról szőtt eszméi (és téveszméi) közé, hogy egyrészt felesleges lefordítani őket, másrészt néha elég körülményes megfelelő magyar szót találni rájuk (többnyire ugye tulajdonnévvel, személyes névmással, vagy elhagyással oldjuk meg ezt a feladatot.) De nem csak a koreai pasik őrülnek meg azért, ha egy nő "oppázza" őket, hanem a nyugatiak is (pl én is bírnám), így nehéz nem elcsábulni és ha egy sorozatban a főhősnő 2 perc alatt 50x ejti ki, hogy "oppa", akkor bizony én szerintem jobb úgy hagyni az oppát, ahogy van.
Viszont az angol átírás helyett nyugodtan lehetne magyarosítani, tehát nem unnie-t hanem unni-t írni, hisz semmi közünk az angol nyelvhez (koreai-ról fordítunk magyarra ugye, az angol csak egy kényszer lépcső).
Viszont biológiai testvérek szájába mindenképp a húg, húgi, báty, bátyám, bátyó szavakat adnám.

Az összes többi megszólítás (agassi, stb) szerintem fordítandó, helyzethez illően, nagyon sokféleképp tudunk megszólítani bárkit magyarul is (hölgyem, asszonyom, kisasszony, néni stb stb).

Szerintetek?

ezoritu
Posts: 315
Joined: Sep 10th, '11, 05:36
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by ezoritu » Mar 29th, '16, 17:30

Kedves Lapishun!

Mivel így csöppentem bele Ázsiába, hogy a legtöbb helyen már az angol feliratban is
benne hagyták az általad említett koreai szavakat, kifejezéseket, engem egyáltalán
nem zavar, sőt, így szeretem. Aki ma fogja elkezdeni nézni az ázsiai sorozatokat,
annak először furcsa lesz, mint ahogy nekem is az volt, aztán megszokja.

Én annyira kedvelem ezt a "kétszínűséget", hogy a két thai sorozatomnál is bizonyos
szavakat benne hagytam a magyar feliratban. Ezek köszönések, köszöntések voltak,
és a "fighting" thai megfelelője, a Su Su, ezt speciel ki nem hagytam volna, mint ahogy
a kínai és a tajvani sorozataimból sem maradhat ki a Jia You, és már alig várom,
hogy a Vui Len-t is elsüssem egy vietnámi filmben.

Megvannak a fokozatok. Először csak egy szót hagyok ott eredetiben, megcsillagozom,
és odaírom, hogy mit jelent magyarul. Aztán egy idő után jön egy újabb, és megint
egy újabb. Mire véget ér a sorozat, már egy pár szót megtanultunk az adott nyelvből.

Egyszer olvastam valahol, talán pont itt a D-A-n, egy kioktató hangnemű hozzászólást,
hogy mit szabad, és mit nem szabad egy feliratba pluszként beleírni. Például az általam
említett megcsillagozást és magyarázatot sem lenne szabad alkalmaznom, ha hallgatnék
az illetőre. De amit mi csinálunk az nem hivatalos fordítás, nem DVD-n fog megjelenni
egy népszerű film alatt, hanem "köztünk" marad, így lehetünk megengedőbbek.

Szeretek a nyelvekbe belekóstolni, ismerkedni velük, ízlelgetni őket, és az is jó érzéssel
tölt el, hogy tudom, hogy a koreai a "hyung" ugyanazt jelenti, mint a mandarinban a "ge".
Vagy hogy két sorozaton keresztül megtanultam, hogy a thaioknál csak a férfiak mondják
azt köszönéskor, hogy "Sawasdee krab", a nők "Sawasdee ka"-t mondanak. Szeretem azt
gondolni, hogy amit én kedvelek, azt más is, például azok, akik a sorozataimat nézik,
így megosztom velük.

Az én esetemben eddig még csak egy ember volt (szintén fordító), aki azt mondta, hogy
ilyet nem szabad csinálni, de a nézők visszajelzései egyértelműen pozitívak.

Szívesen elolvasom, hogy mások hogyan vélekednek a témáról, de én addig az évek alatt
kialakult fordítási szokásaimnál maradok, amíg a nézők el nem kezdenek panaszkodni.

További szép estét kívánok!

iklil
Fansubber
Fansubber
Posts: 468
Joined: Dec 16th, '11, 18:29
Location: Hungary
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by iklil » Mar 29th, '16, 18:00

Csatlakozom Ezoritu gondolatához. Én szintén jónak tartom azokat a bizonyos koreai szavakat és nem fordítanám le. Láttam (olvastam) más nyelvű feliratokat, ahol szintén ehhez a "szabályhoz" tartották magukat a fordítók. Fighting! :cheers:

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Mar 29th, '16, 18:03

lapishun wrote:Szóval ki hogy és miként fordítaná, avagy épp nem fordítaná le a Koreában használatos megszólításokat, unni, oppa, ahjussi stb stb...?
Én általában úgy fordítok, hogy az adott helyzetben én mit mondnék. Azaz az ilyen megszólításokat vagy elhagyom, vagy a megfelelő magyart használom helyette. :fear:

Vannak olyan esetek, amik egyedi elbírálást igényelnek. Ilyen például az, amikor valaki helytelenül használja az eredetiben a megszólítást, és erre reagálnak más szereplők. (Ha jól emlékszem, a Gyeolhon Motaneun Namja egyik jelenetében volt, hogy a középkorú, de hajadon doktornőnek egy kisgyerek az "asszonyom" jelentésű megszólítást mondta. Ezt elég nehéz magyarra fordítani, mert a magyar kisgyerekek számára minden felnőtt nő "néni"... :sweat: )
Egy másik ilyesmi lehet, amikor valaki elhagyja az egyébként kijáró megszólítást, ami általában bensőséges viszonyt fejez ki, ezért udvariatlan olyannal szemben, akivel nincs a beszélő ilyen viszonyban...
Az ilyen esetekre nehéz egységes szabályt kitalálni.

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Mar 29th, '16, 18:17

Szia Ezoritu!

Teljesen elfogadható a te állás pontod is, s többnyire egyet is értek vele.

A felirat közbeni *-ozást viszont elég kétélű fegyver..., mert tényleg kizökkentheti az embert, főleg, ha elég hosszú a magyarázat. Mivel még mindig .srt formátumot használ a fordítók/nézők többsége (remélhetőleg a 3. generációs médialejátszók elterjedésével végre megszűnik az srt egyeduralma) ezért én már többször futottam bele olyanba egy sorozat nézése közben, hogy ha hosszú a magyarázat, akkor
1. lehetetlen elolvasni annyi idő alatt, ameddig kint van a magyarázat (ilyenkor visszatekerni, leállítani a filmet elég bosszantó.)
2. megfelelő ideig van kint a felirat, de összecsúszik a párbeszédekkel (ilyenkor kb minden olvashatatlanná válik).
Formázott .ass formátumnál ez ugye nem baj, hisz a megjegyzést feltehetjük felülre, akár kisebb betűvel és nem csúsznak össze a szövegek.

Ugyanakkor nagyon is hasznos tud lenni a *ozás, mert jó tudni, miről van szó nézőként, nem pedig hülyén pislogni, hogy most akkor mi van?! Hisz nem lehet mindenki profi az adott ország kultúrájában/történelmében. Ha a film elejére gyűjtjük össze a megjegyzéseket az sem a legjobb megoldás, mert mire odaérünk, ahol a helye volna, addigra mindenki elfelejti...

Szóval én megértem mindkét fél nézőpontját, bár inkább a megjegyzések használata felé hajlok.

Abban is igazad van, hogy a néző véleménye fontosabb, mint a fordítótársainké (hisz ők a célközönség, miattuk (is) dolgozunk). Ugyanakkor vannak olyan apróságok, amiket egy néző sosem fog megemlíteni kritikaként, mert nem éri el az ingerküszöbét, viszont egy fordító szóvá teheti és igaza lehet, a nézőnek fokózódhat ez által az élményfaktora. Szóval csak azért, mert még nem szóltak valami miatt, hogy az nem jól van, még nem biztos, hogy jól van :)

Furcsa mód az animék világában nagyon erős konszenzus született önmagától (jó, volt benne azért némi küzdés), és a chan/san stb. kötelező jelleggel az eredeti formájában marad szinte minden fordítónál. Ám a japán doramáknál már van több kivétel is... Vajon ez miért van? Mert a magyar anime rajongók összetartóbbak? Persze ott is vannak csatározások... na mindegy, ez már egy másik téma...

Valószínű, hogy aki ázsiai sorozatot néz, azt érdekli az adott oszrág kultúrája nyelve is, ezért jó, ha az igen erős, nyelvi sajátosságokat (főleg, amik jól "hallhatók/felismerhetők") nem fordítjuk, de van sok kifejezés, ami bár jellegzetes, mégis lefordítjuk, mert van tökéletes magyar megfelelője és (szerintem ez sem elhanyagolható) túl bonyolult az eredetije. Pl sztem senki sem olvasná szívesen a koreai Jó napot-ot annyeonghaseyo-nak...("beletörne" a szemünk) magyarosan meg aztán végképp hülyén nézne ki mondjuk az "Ánnyó!"

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Mar 29th, '16, 18:21

ezoritu wrote:...a koreai a "hyung" ugyanazt jelenti, mint a mandarinban a "ge".
Tudod, hogy azért ez így nem teljesen pontos. :)
lapishun wrote:És pedig azért, mert ezek már annyira beépültek a nyugati kultúrák Koreáról szőtt eszméi (és téveszméi) közé
Már akinek. Egy újszülöttnek is minden vicc új.

De viccet félretéve teljesen egyetértek. Ha szeretnénk az ázsiai és a magyar valósághoz is igazodni, úgy a lehető legpontosabb és -következetesebb a fordítás, ha mindent lefordítunk magyarra, amit csak le lehet, de nem erőltetjük azt, aminek nincs magyar megfelelője. A megszólítások mellett bizonyos ételneveknél is jobb az eredetit meghagyni. Vagy a japánoknak van jó pár, csak náluk előforduló sajátos kifejezésük.

Aminek viszont van magyar megfelelője, azt miért is ne fordítanánk le? Beleértve ebbe az aja-aját, jiayou-t, ganbattét, cctv-t, 911-et ( :doh: ), aiyou-t, aigoo-t, omo-t, assa-t, aish-t, kuso-t és a többit. Ha valaki nem beszél egy nyelvet, akkor nem beszél egy nyelvet. Hatalmas marhaságnak tartom azt, amikor az amerikai sorozatokban a latin-amerikaiakkal folytatott párbeszédek során mindvégig tökéletesen tudnak angolul társalogni, de bezzeg az igen/nem/köszönöm/viszlát szavak már csak spanyolul mennek. :doh:

(Szerintem az "ahjussi" hasonlóképp külön kategória, mint az oppa. Az "agassi"-val ellentétben nem olyan egyértelmű. Adott esetben tökéletes rá az "uram" vagy a "bácsi", de mi van olyankor, ha nagyon közvetlen a viszony, 5-10-15 év a korkülönbség, fiatal az illető és mégis újra és újra "ahjussi" név nélkül? Nem lehet "hé, te ott".)
lapishun wrote:...és a chan/san stb. kötelező jelleggel az eredeti formájában marad szinte minden fordítónál.
Ez érdekes megfigyelés. Többször elgondolkodtam már rajta, hogy a japánoknál miért őrzik meg szigorúan, míg a koreai fordításokból vagy szinte teljesen hiányzik, vagy teljesen következetlenül van jelen a -ssi/-nim stb.

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Mar 29th, '16, 18:29

UsagiYojimbo wrote:....Vannak olyan esetek, amik egyedi elbírálást igényelnek. Ilyen például az, amikor valaki helytelenül használja az eredetiben a megszólítást, és erre reagálnak más szereplők.....Az ilyen esetekre nehéz egységes szabályt kitalálni.
Na igen, az adott helyzet néha megköveteli a fordítás, vagy épp az eredeti használatát. Ami nekem gondot szokott okozni az a magázás/tegezés kérdése. Nagyon egyedi tud lenni annak az eldöntése, hogy mikor melyiket használjuk (mármint az eredetit, vagy módosítsunk rajta). Pl iskolás gyerekek, sőt tinik szájába sem tudok magázódós párbeszédet adni, a tiszteletlenséget is inkább kis ferdítéssel, de egy-egy provokatívabb szóval oldom meg, semmint a magyar szokástól abszolút idegen magázódást használjam.
Ugyanakkor viszont rossz látnom, hogy sok fordítónál meg mindenki mindenkit tegez, huszonévestől az ötvenévesig mindenki mindenkit. Az meg a másik véglet.

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Mar 29th, '16, 18:37

gilnis wrote:Többször elgondolkodtam már rajta, hogy a japánoknál miért őrzik meg szigorúan, míg a koreai fordításokból vagy szinte teljesen hiányzik, vagy teljesen következetlenül van jelen a -ssi/-nim stb.
Szerintem elég hétköznapi oka van. A japánoknál a -san és a -chan, sőt még -kun is elég erős hangok és egyedi hangulatuk is van. Hisz imádunk -chan-ozni és -kun-ozni, nem igaz? Az, hogy Gilnis chan milyen jól hangzi, nem? ;)
Ezzel ellentétben a -ssi és -nim... totál semlegesek.

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Mar 29th, '16, 18:40

lapishun wrote:
UsagiYojimbo wrote:....Vannak olyan esetek, amik egyedi elbírálást igényelnek. Ilyen például az, amikor valaki helytelenül használja az eredetiben a megszólítást, és erre reagálnak más szereplők.....Az ilyen esetekre nehéz egységes szabályt kitalálni.
Na igen, az adott helyzet néha megköveteli a fordítás, vagy épp az eredeti használatát. Ami nekem gondot szokott okozni az a magázás/tegezés kérdése. Nagyon egyedi tud lenni annak az eldöntése, hogy mikor melyiket használjuk (mármint az eredetit, vagy módosítsunk rajta). Pl iskolás gyerekek, sőt tinik szájába sem tudok magázódós párbeszédet adni, a tiszteletlenséget is inkább kis ferdítéssel, de egy-egy provokatívabb szóval oldom meg, semmint a magyar szokástól abszolút idegen magázódást használjam.
Ugyanakkor viszont rossz látnom, hogy sok fordítónál meg mindenki mindenkit tegez, huszonévestől az ötvenévesig mindenki mindenkit. Az meg a másik véglet.
A koreaiak nem feltétlen magázódnak. Az a -yo társalgási szint tulajdonképpen átmenet a magyar tegezés és magázódás között. :scratch: De nem ez a lényeg. Nekem sokszor inkább olyan érzésem van, mintha a fordítónak az angol miatt eszébe sem jutna, hogy ott valójában nem tegezés van, és csak tök meggondolatlanul írja, ami épp jön. :nuts:

Amikor meg valaki képes úgy fordítani :doh: hogy "ne szólj hozzám közvetlenül / formálisan szólj" :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Mar 29th, '16, 19:05

Sziasztok!

Én nézőként szólnék hozzá, ha szabad. :D Függetlenül attól, hogy már régóta ismerem e szavak jelentését, mégis szívesebben veszem egy magyar feliratban, ha lefordításra kerülnek.
Olyan gazdag az anyanyelvünk, olyan szépen behelyettesíthetőek. :-)
Ami talán még elmegy az az unni és az oppa, de magyarosan írva, tehát az unni is e-betű nélkül.
A modern soriknál pl. sokan kínlódnak tök fölöslegesen a csebol szó "angolos átírásának" a meghagyásával is, :w00t: miközben simán írhatnák magyarosan. :P
https://hu.wikipedia.org/wiki/Csebol

Jackimi
Posts: 945
Joined: Sep 7th, '10, 07:15
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Jackimi » Mar 30th, '16, 06:46

kilmos wrote:Tudna valaki segíteni?

Létezik ez a film és hozzá magyar felirat:
http://azenvegtelentortenetem.blogspot. ... keszo.html

Sajnos szerzői jogi mizéria miatt Jackiminek el kellett távolítania a magyar feliratot, tavaly ősszel.
Én a posztnál lévő felhívás nyomán írtam Jackiminek, aki másnap válaszolt is postafordultával.
Ám sajnos nem feliratot adott, hanem egy data.hu-s linket, amin viszont már nem volt felirat.
Miután még a múlt hét közepén jeleztem ezt Jackiminek azóta sem tudott válaszolni.
Szóval nem tudná ezt valaki elküldeni nekem, ha szépen megkérem?
A gmailes kilmosq mailcímemre...
Nagy örömet szerezne vele nekem.
Köszönöm előre is.
Ugyan már nem aktuális, de az volt a baj, hogy a kedves data.hu is törölte a feliratomat. Mire megtaláltam az egyik winchesteremen és újra feltöltöttem volna, addigra láttam, hogy már megoldódott a probléma. Fogalmam sincs, miért pont erre a feliratra szálltak rá jogvédelmileg, de kicsit bosszantó, hogy a saját blogomra nem tehetem ki a munkámat, annak az ügybuzgónak meg, aki máshová feltöltötte, simán otthagyták :x

Jackimi
Posts: 945
Joined: Sep 7th, '10, 07:15
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Jackimi » Mar 30th, '16, 06:54

lapishun wrote:Sziasztok!

A Descendants of the Sun topikban merült fel a téma, de nem akartam ott elkezdeni offtopikolni, inkább át rángatom ide a fonalat.

Szóval ki hogy és miként fordítaná, avagy épp nem fordítaná le a Koreában használatos megszólításokat, unni, oppa, ahjussi stb stb...?

Brigi vetette fel, hogy őt zavarja és sok, a nyelvet nem ismerő nézőnek ezek furák lehetnek, csak nehezítik a sorozat megértését, ha eredeti nyelven hagyjuk őket. Ezzel egyet is értek, de tennék pár kivételt. Mégpedig az unni/oppa/hyung/nuna négyessel... És pedig azért, mert ezek már annyira beépültek a nyugati kultúrák Koreáról szőtt eszméi (és téveszméi) közé, hogy egyrészt felesleges lefordítani őket, másrészt néha elég körülményes megfelelő magyar szót találni rájuk (többnyire ugye tulajdonnévvel, személyes névmással, vagy elhagyással oldjuk meg ezt a feladatot.) De nem csak a koreai pasik őrülnek meg azért, ha egy nő "oppázza" őket, hanem a nyugatiak is (pl én is bírnám), így nehéz nem elcsábulni és ha egy sorozatban a főhősnő 2 perc alatt 50x ejti ki, hogy "oppa", akkor bizony én szerintem jobb úgy hagyni az oppát, ahogy van.
Viszont az angol átírás helyett nyugodtan lehetne magyarosítani, tehát nem unnie-t hanem unni-t írni, hisz semmi közünk az angol nyelvhez (koreai-ról fordítunk magyarra ugye, az angol csak egy kényszer lépcső).
Viszont biológiai testvérek szájába mindenképp a húg, húgi, báty, bátyám, bátyó szavakat adnám.

Az összes többi megszólítás (agassi, stb) szerintem fordítandó, helyzethez illően, nagyon sokféleképp tudunk megszólítani bárkit magyarul is (hölgyem, asszonyom, kisasszony, néni stb stb).

Szerintetek?
Én fordítóként egy az egyben úgy vagyok vele, mint te. Bizonyos helyzetekben az oppa/nuna egyszerűen odakívánkozik. A hyung, donsaeng, sunbae, maknae, ahjussi, agasshi stb. esetében szerintem a legtöbbször lehet a helyzethez illő magyar megfelelőt találni. Én szeretem, ha minél természetesebben és magyarosabban hangzik egy mondat.

brigichan
Fansubber
Fansubber
Posts: 1702
Joined: Jan 5th, '09, 18:17
Location: Hungary
Has thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by brigichan » Mar 31st, '16, 01:30

Sziasztok!

Kicsit megkésve, de néhány észrevétellel csatlakozok a beszélgetéshez, ha már az én kommentem indukálta a dolgokat. Örülök, hogy ismét volt egy kis élet a topikban. :-)
UsagiYojimbo wrote:Én általában úgy fordítok, hogy az adott helyzetben én mit mondnék. Azaz az ilyen megszólításokat vagy elhagyom, vagy a megfelelő magyart használom helyette. :fear:
gilnis wrote:Aminek viszont van magyar megfelelője, azt miért is ne fordítanánk le? Beleértve ebbe az aja-aját, jiayou-t, ganbattét, cctv-t, 911-et ( :doh: ), aiyou-t, aigoo-t, omo-t, assa-t, aish-t, kuso-t és a többit. Ha valaki nem beszél egy nyelvet, akkor nem beszél egy nyelvet. Hatalmas marhaságnak tartom azt, amikor az amerikai sorozatokban a latin-amerikaiakkal folytatott párbeszédek során mindvégig tökéletesen tudnak angolul társalogni, de bezzeg az igen/nem/köszönöm/viszlát szavak már csak spanyolul mennek. :doh:
unni2011 wrote:Én nézőként szólnék hozzá, ha szabad. :D Függetlenül attól, hogy már régóta ismerem e szavak jelentését, mégis szívesebben veszem egy magyar feliratban, ha lefordításra kerülnek.
Olyan gazdag az anyanyelvünk, olyan szépen behelyettesíthetőek. :-)
Jackimi wrote: Én szeretem, ha minél természetesebben és magyarosabban hangzik egy mondat.
A fenti gondolataitokkal maradéktalanul azonosulni tudok. :thumright:
lapishun wrote:A felirat közbeni *-ozást viszont elég kétélű fegyver..., mert tényleg kizökkentheti az embert, főleg, ha elég hosszú a magyarázat. Mivel még mindig .srt formátumot használ a fordítók/nézők többsége (remélhetőleg a 3. generációs médialejátszók elterjedésével végre megszűnik az srt egyeduralma) ezért én már többször futottam bele olyanba egy sorozat nézése közben, hogy ha hosszú a magyarázat, akkor
1. lehetetlen elolvasni annyi idő alatt, ameddig kint van a magyarázat (ilyenkor visszatekerni, leállítani a filmet elég bosszantó.)
2. megfelelő ideig van kint a felirat, de összecsúszik a párbeszédekkel (ilyenkor kb minden olvashatatlanná válik).
Formázott .ass formátumnál ez ugye nem baj, hisz a megjegyzést feltehetjük felülre, akár kisebb betűvel és nem csúsznak össze a szövegek.
Én egyébként néha sokkal jobban szeretném, ha .ass-ban feliratoznánk, mert az ilyen magyarázatokra az tökéletes volna. De eddig minden sorozatnál, ahol hardsub vagy más okok miatt muszáj volt .ass-t használnom, olyan szintű ellenkezést váltott ki a dolog a nézőkből, hogy teljesen értetlenül álltam az egész előtt. :goggle:
lapishun wrote: Abban is igazad van, hogy a néző véleménye fontosabb, mint a fordítótársainké (hisz ők a célközönség, miattuk (is) dolgozunk). Ugyanakkor vannak olyan apróságok, amiket egy néző sosem fog megemlíteni kritikaként, mert nem éri el az ingerküszöbét, viszont egy fordító szóvá teheti és igaza lehet, a nézőnek fokózódhat ez által az élményfaktora. Szóval csak azért, mert még nem szóltak valami miatt, hogy az nem jól van, még nem biztos, hogy jól van :)
Ez egyébként remek meglátás.

Elég megnézni a felirat-letöltések számát, és párhuzamba állítani a tényleges visszajelzések számával. Elenyésző a feedback, pedig szerintem sokunknak nagyon hasznos volna.
gilnis wrote: (Szerintem az "ahjussi" hasonlóképp külön kategória, mint az oppa. Az "agassi"-val ellentétben nem olyan egyértelmű. Adott esetben tökéletes rá az "uram" vagy a "bácsi", de mi van olyankor, ha nagyon közvetlen a viszony, 5-10-15 év a korkülönbség, fiatal az illető és mégis újra és újra "ahjussi" név nélkül? Nem lehet "hé, te ott".)
Nem tudom, szerintem csak rá kell érezni a dologra. Ezek a szavak amúgy is valamilyen szinten tiszteletiséget fejeznek ki a megszólítottakkal szemben, tehát nem kötelező őket lefordítani. Egy "nyomozó ahjussi" szimplán "nyomozó", esetleg "nyomozó úr", gyerekszájból "nyomozó bácsi", vagy egyszerűen "uram", ahogy épp a dialógus megkívánja. Máig emlékszem rá, mikor először szembesültem ezzel a dilemmával a Rooftop Prince nézése közben, amikor a sorozat elején a rendőr visszaviszi Park Hához a herceget és társait. Park Ha is ahjusshinak szólítja a férfit, amit először nem értettem, miért tesz. De aztán rájöttem, hogy nem "bácsi"-zni akar, vagy hasonlók, hanem felnőtt nőként tisztelettel megszólít egy felnőtt férfit. Igazából bele kell képzelnünk magunkat a szituációba, hogy mi miképpen szólítanánk meg az illetőt, milyen fokú tiszteletet adnánk meg neki (tegeződéssel, magázódással). A koreaiban amúgy is nagy szerepe van a megszólításokban az illető által betöltött pozíciónak (doktor, nyomozó, séf, igazgató, stb.), hogy a tisztségek állandósult szókapcsolatokként szinte összeolvadnak a nevekkel. Idővel ez redundánssá válhat felirat-olvasás közben. Vagy szimplán hülyén hangzik. Most fordítottam pl. a Neighborhood Hero-t, és szerepelt benne egy karakter, aki regényírónak készült. Mindenki csak "Writer Bae"-nek szólította (eredeti nyelven és az angol feliratban is), aki nem tegezte őt, és én már rosszul voltam tőle, mert nemhogy magyarul, de angolul se használnék szerintem ilyet, ha megszólítok egy számomra alig ismert embert. Hanem "hölgyem/uram/kisasszony" és hasonlók.
lapishun wrote: Na igen, az adott helyzet néha megköveteli a fordítás, vagy épp az eredeti használatát. Ami nekem gondot szokott okozni az a magázás/tegezés kérdése. Nagyon egyedi tud lenni annak az eldöntése, hogy mikor melyiket használjuk (mármint az eredetit, vagy módosítsunk rajta). Pl iskolás gyerekek, sőt tinik szájába sem tudok magázódós párbeszédet adni, a tiszteletlenséget is inkább kis ferdítéssel, de egy-egy provokatívabb szóval oldom meg, semmint a magyar szokástól abszolút idegen magázódást használjam.
Ugyanakkor viszont rossz látnom, hogy sok fordítónál meg mindenki mindenkit tegez, huszonévestől az ötvenévesig mindenki mindenkit. Az meg a másik véglet.
Egyetértek. Még ha nem is hűen az eredetihez, a magyarba is hellyel-közzel át lehet ültetni az ilyeneket, a nem megfelelő hangnem használatát.

Alapvetően a tegezés-magázódás egy érdekes kérdés, és én is helytelenítem, ha egy feliratban nincs különbség téve a dialógusokban. Nyilván, aki a célnyelvvel foglalkozik, vagy a fordítások kapcsán "lesz füle hozzá" és idővel kezdi észrevenni a nyelvtani különbségeket, az hamarabb rá fog érezni.

Említetted a gyerekeket, tiniket, ott szerintem is teljesen elfogadható a tegeződés. Viszont felfelé, idősebbek felé, rangban, beosztásban felettünk állók felé szerintem mindenképpen a magázódást követeli meg az illem (legalábbis, ha a sorozatokat nézzük - hiszen az életben nem minden munkahelyen olyan a hangulat, hogy a főnök és a beosztottak ne állhatnának közel egymáshoz, és mondjuk ne tegeződnének). Viszont ugyanígy vannak körülmények, melyek az ellenkező irányba (pl. magasabb beosztásból alacsonyabb megszólításánál) is magázódást feltételeznek. Egy férfi főnök pl. szerintem (főleg egy "-yo"-s végződéses stílusnál) nem mond olyat a női titkárnőjének, hogy "Kati, főzzél nekem kávét!" (hacsak nem egy tróger), hanem "Katika/Kisasszony/Hölgyem, legyen kedves főzni nekem egy kávét!". Vagy hogy idősebbek megszólítanak egy hivatalnokot, egy orvost, rendőrt, politikust. Olyasvalakit, akinek a beosztása tiszteletet parancsol...

Bonyolult. De pont ez benne a kihívás. :-)
lapishun wrote: Szerintem elég hétköznapi oka van. A japánoknál a -san és a -chan, sőt még -kun is elég erős hangok és egyedi hangulatuk is van. Hisz imádunk -chan-ozni és -kun-ozni, nem igaz?
Nem tudom, én rosszul vagyok tőle. Nemrég animében, hivatalos német szinkronnál hallottam -chant, -kunt, és a hajamat téptem.
gilnis wrote: A koreaiak nem feltétlen magázódnak. Az a -yo társalgási szint tulajdonképpen átmenet a magyar tegezés és magázódás között. :scratch: De nem ez a lényeg. Nekem sokszor inkább olyan érzésem van, mintha a fordítónak az angol miatt eszébe sem jutna, hogy ott valójában nem tegezés van, és csak tök meggondolatlanul írja, ami épp jön. :nuts:

Amikor meg valaki képes úgy fordítani :doh: hogy "ne szólj hozzám közvetlenül / formálisan szólj" :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Dettó. :hissy:

Kati
Posts: 191
Joined: May 12th, '11, 14:24
Location: Hungary
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Kati » Apr 2nd, '16, 16:55

Ha megengeditek, figyelmetekbe ajánlanék egy blogot, ami remélhetőleg a Lee Seung Gi rajongók kincsesbányája lesz. Akinek van kedve, látogassa meg az oldalt!

bekka
Fansubber
Fansubber
Posts: 791
Joined: Dec 7th, '10, 17:34
Location: Hungary
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by bekka » Apr 3rd, '16, 08:55

Egyetértek Ritával.

Szerintem jó dolog néhány szót megtanulni az adott nemzet szavaiból, és a koreaiaknál meglévő rengeteg megszólítást-aminek jelentősége van- lehetetlen magyarul visszaadni. Sokszor csak körülírni lehetne, ezért szerintem is jobb meghagyni eredetiben, és inkább magyarázatot adni.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Apr 3rd, '16, 18:14

Chifflee wrote:
andingo wrote:
unni2011 wrote:Sziasztok!
A legújabb kapott ötlet szerint, mivel nem frissítés volt, hanem egyetemi progi került a gépre, az lesz a baj nagyobb forrása (lassan olyan vok, már minden ötletbe kapaszkodom :goggle: )
Csak nem Microsoft Dreamspark-os (MSNDAA) rendszerről leszedett progi? :)
Nem tudom :) Az annyira rossz (vagy minek nevezzem? ) ? Most torrentet cseréltem, bitre, azzal sem jobb a helyzet, visszatöltés 0.

andingo
Posts: 180
Joined: Sep 13th, '11, 06:34

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by andingo » Apr 3rd, '16, 18:31

lapishun wrote:Sziasztok!


Szóval ki hogy és miként fordítaná, avagy épp nem fordítaná le a Koreában használatos megszólításokat, unni, oppa, ahjussi stb stb...?

Én nem fordítok, csak a nézői oldalt növelem. Így ebből a szemszögből szólnék hozzá, ha nem baj. Vannak olyan helyzetek, amikor nekem jobban hangzik, ha meghagyják az eredeti megszólítást. Pl. amikor nem közvetlen testvéri kapcsolatnál használják a hjong-ot. Az nem illik oda magyarul, hogy bátyám figyelj. Vagy a seonbae kifejezés egy munkahelyen a tapasztaltabb, rangidős felé. Ha teljesen idegenek beszélnek, akkor fordítható az asszonyom, uram, kisasszony - mondjuk egy boltban az eladónak így szólni. De valószínüleg zavaró lehet azoknak, akik nem tudják ezek jelentését, de szerintem rövid idő alatt megtanulják. Mint ahogy Ezoritunál nekem is figyelnem kellett először, hogy mire használják a Su Su-t vagy a ge-t. De 3. rész után megvolt, így nem zavart tovább. Engem így nem zavarnak ezek a benne hagyott szavak, én szeretem őket :)

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Apr 8th, '16, 17:39

Sziasztok! Szóval ki hogy és miként fordítaná, avagy épp nem fordítaná le a Koreában használatos megszólításokat, unni, oppa, ahjussi stb stb...?

Sziasztok! Látom itt is felvetődött, ami a facebookon - vagyis, hogy hogyan érdemes fordítani? Korábban (bár nem valami régóta csinálom), rendre bennehagytam az ismertebb kifejezéseket, mint az agassi, unni, oppa... amire nem igazán lehetett magyar megfelelőt találni. Mostanra azonban megváltozott a szemléletem és úgy gondolom, ha már magyar felirat, akkor legyen teljesen magyar. Igaz nem vagyunk profik és nehéz átállni vagy lefordítani néha ezeket a kifejezéseket, én mégis inkább ezt támogatom.

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Apr 8th, '16, 22:06

Sziasztok!

Nem tudjátok, az Entertainer-t betervezte már valaki? Nem szeretném megint párhuzamosan fordítani valakivel :)

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Apr 10th, '16, 19:57

Érdekesség...

A híres showman, Conan o'Brien Koreába látogatott egy rajongója meghívásából (valójában üzleti út volt és pl. JYP-vel forgatott közös klippet, de ez most mindegy)... és ismerkedett a Koreai kultúrával és nyelvvel a maga fura/vicces módján:

http://teamcoco.com/korea/conan-learns-korean

Több videó is van egymás után (angol/koreai felirat alul bekapcsolható)

Rtimi
Posts: 27
Joined: Jul 31st, '13, 19:14

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Rtimi » Apr 14th, '16, 10:41

Sziasztok! :-)
A kereső fület miért tiltotta le nekem az oldal? Azt írta ki, hogy "You are not permitted to use the search valami...és most pedig teljesen eltűnt. Ez valami újítás, másnak is van ilyen problémája? :nuts:
A válaszokat előre is köszönöm!

Kati
Posts: 191
Joined: May 12th, '11, 14:24
Location: Hungary
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Kati » Apr 14th, '16, 17:08

Rtimi wrote:Sziasztok! :-)
A kereső fület miért tiltotta le nekem az oldal? Azt írta ki, hogy "You are not permitted to use the search valami...és most pedig teljesen eltűnt. Ez valami újítás, másnak is van ilyen problémája? :nuts:
A válaszokat előre is köszönöm!
Nálam most jól működik. Lehet, hogy időleges hiba volt (?).

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Apr 14th, '16, 21:41

Rtimi wrote:A kereső fület miért tiltotta le nekem az oldal? Azt írta ki, hogy "You are not permitted to use the search valami...és most pedig teljesen eltűnt. Ez valami újítás, másnak is van ilyen problémája? :nuts:
Ha csak a kereső írja ki, akkor ez nem hiba. Ha túl sok keresés indul egyszerre, vagy ugyanaz a felhasználó túl gyorsan indít kereséseket, akkor adj ezt a hibaüzenetet...

nofrit
Posts: 112
Joined: Dec 31st, '08, 15:01
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by nofrit » Apr 21st, '16, 04:40

Sziasztok!

A Vikin láttam, hogy valaki elkezdte fordítani a My little baby-t. Kb. 30%-nál tart. Lehet róla tudni valamit a folytatásról?

User avatar
UsagiYojimbo
Geinou Fansubber
Geinou Fansubber
Posts: 750
Joined: Feb 28th, '08, 23:04
Location: Debrecen, Hungary
Been thanked: 2 times
Contact:
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by UsagiYojimbo » Apr 21st, '16, 17:31

Az NHK, a japán köztévé híre szerint már 700 felett jár a múlt csütörtök óta regisztrált földmozgások száma Kjúsún.
Ezek közül kettő, a csütörtöki 6,5-ös, és a szombati 7.3-as rekordot döntött... (Ezek a számok a japán skálára vonatkoznak, ami elvileg 0 és 7 közötti értéket jelentene...)
Az utórengésekre még legalább egy hétig számítani lehet...

Vicacica
Posts: 595
Joined: Apr 9th, '15, 05:29

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Vicacica » May 6th, '16, 06:20

Sziasztok!

Cintivel beterveztük a Lucky Romance-ot :)

http://asianwiki.com/Lucky_Romance

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » May 21st, '16, 22:14

Sziasztok! :-)

Már többször felötlött bennem történelmi sorik kapcsán, hogy megkérdezzem itt a fórumon, hogy tudja-e valaki, hogy a kereskedők (lehet, hogy másokén is) szalmakalapján miért van két fehér gombóc? Vajon mit jelképezhet? :roll
Rizsgombócra emlékeztet, de nyilván nem az.
Beteszek egy fotót is amin látható, hogy miről kérdezek. Most épp ezt a sorit nézem, és nagyon furdalja az oldalamat a kíváncsiság. :mrgreen: Megérzésem szerint, nemcsak egy korabeli divatirányzat lenne, hanem biztosan szimbolikus jelentésének is kell lennie. :goggle:

Image

robnor
Posts: 191
Joined: Feb 3rd, '07, 08:03
Location: Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by robnor » May 25th, '16, 16:22

unni2011 wrote:Sziasztok! :-)

Már többször felötlött bennem történelmi sorik kapcsán, hogy megkérdezzem itt a fórumon, hogy tudja-e valaki, hogy a kereskedők (lehet, hogy másokén is) szalmakalapján miért van két fehér gombóc? Vajon mit jelképezhet? :roll
Rizsgombócra emlékeztet, de nyilván nem az.
Ha még nem lett meg a válasz akkor a soompi fórumról idézve,
gerrytan8063 wrote:The Headgear that Sam Bong is wearing is called a Paeraengi Moja (패랭이모자 or Chorip -초립, 草笠). It is a headgear that commoner wear made out of bamboo. The 2 white balls acts as dust busters
ez a válasz található vagyis a köznép által viselt bambuszból készült fejfedőn a két labdacs pamutból van és porszívóként?, porgyűjtőként? viselkedik.

Ha tudsz angolul, akkor ott még elég sok magyarázat volt különböző dolgokkal kapcsolatban.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » May 26th, '16, 20:18

robnor wrote: Ha még nem lett meg a válasz akkor a soompi fórumról idézve,
gerrytan8063 wrote:The Headgear that Sam Bong is wearing is called a Paeraengi Moja (패랭이모자 or Chorip -초립, 草笠). It is a headgear that commoner wear made out of bamboo. The 2 white balls acts as dust busters
ez a válasz található vagyis a köznép által viselt bambuszból készült fejfedőn a két labdacs pamutból van és porszívóként?, porgyűjtőként? viselkedik.

Ha tudsz angolul, akkor ott még elég sok magyarázat volt különböző dolgokkal kapcsolatban.
Köszi Robnor! :thumright: Legalább a nevét tudom a kalapnak, így rákeresve a neten több találatot is feldob.
A funkciója ettől függetlenül kérdőjeles a számomra is, sokkal inkább az alacsonyabb kasztba tartozók jelképe lehetne. :roll
Gerrytan8063 több ezer (3938) posztja közül is sikerült rálelnem az általad beidézettre, és a konkrét oldalra.
Érdekesek a különböző fejfedők, és az, hogy kik melyiket viselhették.
Egy darabig követtem a soompin a Hwajung topikját, és azt már akkor megállapítottam, hogy ő egyike azon fórumozóknak, akinek a hozzászólásait érdemes elolvasni, mert sok dolognak utánanéz, amiket aztán meg is oszt a fórumon. :-)

Vicacica
Posts: 595
Joined: Apr 9th, '15, 05:29

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Vicacica » Jun 1st, '16, 06:50

Sziasztok!

Cintivel stoppoltuk :)

http://asianwiki.com/Doctors_(Korean_Drama)

timbo
Posts: 1080
Joined: Jul 26th, '10, 18:50
Location: Debrecen

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by timbo » Jun 2nd, '16, 19:58

Sziasztok!

Eddig nem szálltam be ebbe a stipi-stopis dologba, de úgy tűnik, ennek is eljön az ideje. :P
Három nyáron induló sori ragadta meg a figyelmem, melyek közül végül - ha még senki nem nézte ki magának - a W (http://wiki.d-addicts.com/W) c. július közepén induló időutazós sorira esne a választásom, mint jövőbeni fordítás. Írója a Nine: Nine Time Travels és a Queen In Hyun Man egyik írója, reméljük az újabb munkájában sem csalódhatunk. :-) Na persze a szereplőgárda se semmi: Lee Jong Suk és Han Hyo Joo, és az egyik kedvenc nagyfiúm, Lee Tae Hwan is játszani fog benne :wub:.

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jun 5th, '16, 17:32

robnor wrote:
unni2011 wrote:Sziasztok! :-)

Már többször felötlött bennem történelmi sorik kapcsán, hogy megkérdezzem itt a fórumon, hogy tudja-e valaki, hogy a kereskedők (lehet, hogy másokén is) szalmakalapján miért van két fehér gombóc? Vajon mit jelképezhet? :roll
Rizsgombócra emlékeztet, de nyilván nem az.
Ha még nem lett meg a válasz akkor a soompi fórumról idézve,
gerrytan8063 wrote:The Headgear that Sam Bong is wearing is called a Paeraengi Moja (패랭이모자 or Chorip -초립, 草笠). It is a headgear that commoner wear made out of bamboo. The 2 white balls acts as dust busters
ez a válasz található vagyis a köznép által viselt bambuszból készült fejfedőn a két labdacs pamutból van és porszívóként?, porgyűjtőként? viselkedik.

Ha tudsz angolul, akkor ott még elég sok magyarázat volt különböző dolgokkal kapcsolatban.
Sziasztok! :-)

Jelezném, hogy ma választ kaptam a kalappal kapcsolatos kérdésemre a Koreai film- és drámaközösség élővideós közvetítése során a Facebookon, ami az idővonalukon az első videójukon (felülről lefelé az a 2.), a Vasárnapi csevegés címszó alattin, utólagosan is megtekinthető. :thumright:
A koreai irodalomban egy legenda fűződik hozzá. I Szonggje (Lee Sung Gye) tábornokhoz, a későbbi Taejo/Tedzso királyhoz, Csoszon (Joseon) alapítójához kötik ezt a két gombócszerű pompont, amelyek a kereskedők kalapjaira kerültek.
A részleteket nézzétek meg a videón! :D
Ezúton is hálásan köszönöm Timinek és Adrinak, hogy utánajártak a kérdésemnek. :thumright: :notworthy: :wub:

Hayako
Fansubber
Fansubber
Posts: 896
Joined: Mar 29th, '12, 16:46
Location: Hungary
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by Hayako » Jun 6th, '16, 18:54

timbo wrote:Sziasztok!

Eddig nem szálltam be ebbe a stipi-stopis dologba, de úgy tűnik, ennek is eljön az ideje. :P
Három nyáron induló sori ragadta meg a figyelmem, melyek közül végül - ha még senki nem nézte ki magának - a W (http://wiki.d-addicts.com/W) c. július közepén induló időutazós sorira esne a választásom, mint jövőbeni fordítás. Írója a Nine: Nine Time Travels és a Queen In Hyun Man egyik írója, reméljük az újabb munkájában sem csalódhatunk. :-) Na persze a szereplőgárda se semmi: Lee Jong Suk és Han Hyo Joo, és az egyik kedvenc nagyfiúm, Lee Tae Hwan is játszani fog benne :wub:.
Mindent bele! Én is várom már Lee Jong Suk és Han Hyo Joo új sorozatát! :cheers:

pontnem
Posts: 18
Joined: Jan 26th, '15, 19:32

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by pontnem » Jun 9th, '16, 07:13

Sziasztok!

Eddig amikor beléptem (Board index) a fejléc alatt volt három oszlop, amiben a legutolsó posztok, az elmúlt 6 hónap legnépszerűbb topicjai és a legutolsó feliratok felkerülése jelentek meg. Most ezt nem látom. A kérdésem én állítottam el valamit vagy most ne is keressem?

jutka12
Posts: 1039
Joined: Apr 6th, '11, 23:19
Location: Hungary
Been thanked: 2 times
Hungary

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by jutka12 » Jun 9th, '16, 09:24

bennem is ez motoszkált. valamit alapból átállítottak, és nem is lelem azt a "nézőpontot".

timbo
Posts: 1080
Joined: Jul 26th, '10, 18:50
Location: Debrecen

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by timbo » Jun 9th, '16, 16:06

Azt írták, direkt vették le, mert az utóbbi idők problémáinak ez lehetett az oka.
A legutolsó hozzászólásokat, aktív topikokat balra fent a Quick links-en belül az Active topics vagy New posts menün belül lehet elérni.

gylaci
Posts: 123
Joined: May 14th, '12, 08:26

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gylaci » Jun 17th, '16, 13:19

Te szent lócitrom! Figyeli valaki a Park Yoo Chun körül kialakult botrányt? Én most szaladtam bele, de úgy látszik még csak most kezd dagadni.
Bármi történt is, a karrierje valószínű megsínyli.(Bár a leszereléséig még elülhet)

gilnis
Fansubber
Fansubber
Posts: 5091
Joined: Jan 13th, '10, 13:55

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by gilnis » Jun 17th, '16, 14:16

gylaci wrote:Te szent lócitrom! Figyeli valaki a Park Yoo Chun körül kialakult botrányt? Én most szaladtam bele, de úgy látszik még csak most kezd dagadni.
Bármi történt is, a karrierje valószínű megsínyli.(Bár a leszereléséig még elülhet)
Amikor mindent visszavont a sértett, a pici lelkem megnyugodott, de sajnos a folytatás alapján (első után második, második után harmadik, negyedik) lehet, hogy megint egy világ dől össze bennem, épp mint PSH ügyekor. :| :| :| :|

lapishun
Fansubber
Fansubber
Posts: 772
Joined: Jan 7th, '12, 00:30
Contact:

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by lapishun » Jun 17th, '16, 16:18

Sziasztok!

Nem tudjátok, a 38 Task Force-ot fordítja valaki?

User avatar
unni2011
Posts: 2985
Joined: Jan 12th, '12, 16:53
Location: Pécs

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by unni2011 » Jun 17th, '16, 22:03

gilnis wrote:
gylaci wrote:Te szent lócitrom! Figyeli valaki a Park Yoo Chun körül kialakult botrányt? Én most szaladtam bele, de úgy látszik még csak most kezd dagadni.
Bármi történt is, a karrierje valószínű megsínyli.(Bár a leszereléséig még elülhet)
Amikor mindent visszavont a sértett, a pici lelkem megnyugodott, de sajnos a folytatás alapján (első után második, második után harmadik, negyedik) lehet, hogy megint egy világ dől össze bennem, épp mint PSH ügyekor. :| :| :| :|
Bennem már össze is dőlt az a világ, mert nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja. :x
Sajnálatos, hogy nem tanult PSH ügyéből. :w00t: Biztosan az sem tett jót, hogy korán elveszítette az édesapját, aki netán elláthatta volna jó tanácsaival, pl. hogy kerülje a kétes, kényes helyzeteket és inkább a hivatásos konzumlányoknál keresse az örömöket, legalábbis addig amíg nincs komolyabb kapcsolata. :unsure:

KNG-fan
Posts: 782
Joined: Jun 16th, '13, 10:19

Re: Hungarian D-Addicts Part 2

Post by KNG-fan » Jun 18th, '16, 22:09


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests